خوراکی های نیروبخش باکتری های سلامت کولون را بشناسید

غذاهای تقویت کننده باکتری های سالم روده را بشناسید


به نقل کرده محققان، آنچه که شما می خورید بر باکتری های درون روده تان تاثیر قرار میدهد و در نتیجه بر تندرست کل دستگاه بدن شما تاثیر دارد، تعدادی از مواد غذایی تقویت کننده باکتری های روده را به شما میشناسانیم

تندرست روده علاوه بر تندرست بدن شما با رفتار، خلق و خو و تندرست روان شما نیز ارتباط می دارد. از اینرو تغذیه صحیح قادر هست با کمک به تندرست باکتری های روده به تندرست بدن و همچنین روان شما یاری رسانده و حس خوبی برای شما به همراه داشته باشند.

پنیر

اخیرا محققان پیشنهاد میدهند که از انواع گوناگون پنیر در تغذیه خود بهره گیرید، بخصوص پنیرهای از نوع پنیر کلبه و پنیر تخمیرشده نرم قادر هستند منبع غنی پروبیوتیک ها باشند.

ماست

ماست حاوی پروبیوتیک هایی است که برای باکتری های روده خوب است و با ایجاد یک محیط اسیدی تر موجب کاهش باکتری های مضر می شود. با محصولات لبنی طولانی عمر کنید.

دمنوش ها

محققان دریافته اند که استرس قادر هست تاثیر منفی بر باکتری های روده داشته باشد. از اینرو برخی چای های گیاهی نظیر چای های حاوی بابونه، نعناع و بادرنجبویه قادر هستند موجب تسهیل ایجاد آرامش شما و تندرست باکتری های روده شما شوند.

ذرت پف کرده (پاپ کورن)

فیبر بسیار برای تندرست باکتری های روده اهمیتی می دارد، از اینرو خوردن مواد خوراکی غنی از فیبر گزینه خوبی است. خوب تر است در کنار خوردن میوه، سبزیجات و مغزیجات آجیلی، چندین مشت هم پاپ کورن بخورید. طبق اندازه گیری ها، سه فنجان پاپ کورن حاوی حدود ۳.۶ گرم فیبر است.

قهوه

آغاز روز با آشامیدن یک فنجان قهوه به افزایش تنوع باکتری های روده یاری میرساند.
****************

مطلب از : شهرناز ق.

تغذیه سالم و مناسب در بخش تغذیه و سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به صدق کوش که خورشيد زايد از نفست ««« »»» که از دروغ سيه روی گشت صبح نخستخوراکی های نیروبخش باکتری های سلامت کولون را بشناسید


TT / 44 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : شهرناز ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بشناسید
برچسب ها : باکتری , روده

مطالب مرتبط