خوردنی ها متناسب برای رشد مغز بچه ها (9 عکس)

مواد غذایی مناسب برای رشد مغز کودکان

والدین باید از‌‌ همان سن کم به فکر رشد بچه شان از هر لحاظی باشند که البته روش‌های زیادی برای رشد مغز فرزند وجود دارد.برخی مواد غذایی می‌توانند به بهبود عملکرد مغز به مخصوص در کودکان که روند رشد مغزی خود را تجربه می‌کنند و باید در کلاس‌های درس حاضر شوند، یاری رسانند. در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شویم.

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

برای این که مغز از سطح عملکرد مطلوب برخوردار باشد نیازمند مخلوطی از کربروهیدارت‌های پیچیده، پروتئین بدون چربی، آنتی اکسیدان‌ها، اسیدهای چرب، و ویتامین‌ها است. برخی مواد غذایی می‌توانند به بهبود عملکرد مغز به مخصوص در کودکان که روند رشد مغزی خود را تجربه می‌کنند و باید در کلاس‌های درس حاضر شوند، یاری رسانند. در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شویم.

گردو
شکل ظاهری گردو یک نسخه کوچولو از مغز را تداعی می‌کند. بر همین اساس، منطقی است که این مغز خوراکی سرشار از اسیدهای چرب امگا-۳ و پروتئین به تقویت مغز و بهبود تندرست آن یاری رساند.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس مواد غذایی عالی برای رشد مغز کودکان

غلات کامل (سبوس دار)
غلات سبوس دار مانند گندم، جو، جو دو سر، چاودار و ارزن در بر می داری چندین چیز مشترک بسیار اهمیتی می دارند. اول، آن‌ها کربوهیدارت‌های حاوی قند گلوکز با روند کند پخش هستند که سوخت بدن را تامین کرده و به مغز قدرت می‌بخشند. دوم، غلات سبوس دار منبعی غنی از فیبر محلول هستند که کلسترول را کم کرده و همچنین خطر آسیب‌های مغزی مانند سکته را کاهش می‌دهند.

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس مواد غذایی عالی برای رشد مغز کودکان

تخم مرغ
تخم مرغ منبعی سرشار از اسیدهای چرب امگا-۳ است که می‌تواند انرژی نکته نیاز صبحگاهی شما را تامین کرده و پشتیبانی برای فعالیت‌های مغزی باشد.

تصویر و عکس شماره 4 ⇩
تصویر و عکس مواد غذایی عالی برای رشد مغز کودکان

ماهی چرب
ماهی‌های چرب مانند سالمون، شاه ماهی، ساردین، خال مخالی، و تن نه تنها منبع خوبی از پروتئین محسوب می‌شوند، بلکه سرشار از اسیدهای چرب امگا-۳ نیز هستند که برای عملکرد درست مغز و دستگاه عصبی نیاز است و می‌توانند دیسلکسیا و دیگر اختلالات کمبود تمرکز را کم کنند.

تصویر و عکس شماره 5 ⇩
تصویر و عکس مواد غذایی عالی برای رشد مغز کودکان

کره بادام زمینی
پیش از یک مطالعه طولانی مدت، پروتئین موجود در کره بادام زمینی می‌تواند احساس سیری را در فرد بوجود آورده، انرژی را در سطح بالا حفظ کند و سطح قند خون را پایدار نگه دارد. بر همین اساس، طی مدت وقت برگزاری آزمایش خود سقوط ناگهانی انرژی را نخواهید آزمود.


توت‌ها
بلوبری سرشار از آنتی اکسیدان‌ها (از قبیل ویتامین E، که از رگ‌های خونی و مغز در برابر آثار خطرناک رادیکال‌های آزاد و فقدان‌شناختی مرتبط با سن حفاظت می‌کند) است، و همچنین ظرفیت آموزش، حافظه و مهارت‌های حرکتی را بهبود می‌بخشد.

تصویر و عکس شماره 6 ⇩
تصویر و عکس مواد غذایی عالی برای رشد مغز کودکان


شکلات تلخ
شکلات تلخ سرشار از آنتی اکسیدان‌ها، مواد شیمیایی که از مغز در برابر زیان رادیکال‌های آزاد حفاظت می‌کند و جریان خون به سمت مغز را بهبود می‌بخشند، است و بر همین اساس، تمرکز و عملکرد حافظه را بهبود می‌بخشد.

تصویر و عکس شماره 7 ⇩
تصویر و عکس مواد غذایی عالی برای رشد مغز کودکان

مغزهای خوراکی و دانه‌ها
مغزهای خوراکی و دانه‌ها خواص بسیاری را برای بهبود عملکرد مغز فرزند شما ارائه می‌کنند. به عنوان مثال، آن‌ها سرشار از ویتامین B۶، یک عامل لازم دوپامین و سروتونین، هستند که ارتباطات نورونی را بهبود می‌بخشد. مخلوطی از مغزهای خوراکی و دانه‌ها حاوی اسید فولیک نیز است که حافظه و تمرکز را تقویت می‌کند، در شرایطی که از بروز آلزایمر پیش گیری می‌کند.

تصویر و عکس شماره 8 ⇩
تصویر و عکس مواد غذایی عالی برای رشد مغز کودکان


سبزیجات
سبزیجاتی با پوست تیره، به مخصوص چغندر، حاوی آنتی اکسیدان‌های توانا با توانایی مبارزه با بیماری‌ها هستند که مغز را سالم و قوی نگه می‌دارند.

تصویر و عکس شماره 9 ⇩
تصویر و عکس مواد غذایی عالی برای رشد مغز کودکان

چای سبز
چای سبز یک نوشیدنی گرم شگفت انگیز برای آغاز روز است زیرا تجمع رسوب پلاک – فراوانی آن می‌تواند به بوجود آیی آلزایمر منجر شود – در مغز را کاهش می‌دهد.

تندرست نیوز

*لطفا نظر دهيد*

تهیه از: ساسان ر.

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غلام نرگس مست تو تاجدارانند ««« »»» خراب باده لعل تو هوشيارانندخوردنی ها متناسب برای رشد مغز بچه ها (9 عکس)


TT / 128 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : ساسان ر.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : کودک و خانواده
برچسب ها : کودکان

مطالب مرتبط