خیال «متخلفان» تبلیغات کالاهای ناسالم «ناآرام»

خیال «متخلفان» تبلیغات کالاهای ناسالم «ناآرام»

مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ضمن تشکر از مجلس به دلیل توجه ویژه به حوزه فراورده‌های سلامت گفت: نمایندگان مجازات عدول از قانون عدم تبلیغات کالاهای آسیب رسان به سلامت را محفوظ داشتند.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، دکتر بهروز جنت - مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ضمن قدرانی از اقدام مؤثر مجلس در راستای تصویب قانون ممنوعیت هرگونه تبلیغات کالاها و خدمات آسیب رسان به سلامت از سوی رسانه ها اظهار داشت: صرف سیاستگذاری سخت افزاری، ارتقای تجهیزات و مواد اولیه و دیگر موضوعات مربوط به تولید برای رسیدن به سلامت ایده ال جواب نمی دهد.

وی ادامه داد: در حرکت هایی چند سویه جامعه و احاد مردم باید مجاب شوند تا کالاهای مضر سلامت را از گردونه مصرف خود خارج کنند.

جنت اظهار کرد: طبیعی است که با صرف ممانعت و اجبار این اتفاق نه تنها رخ نخواهد داد بلکه ممکن است به همان قول معروف اذهان را به مصرف حریص تر کند.

این مقام مسئول عنوان کرد: حتماً لازم بود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی قوانینی همچون جلوگیری از تبلیغات کالاهای آسیب رسان به سلامت را تصویب کنند تا ضمن تشویق سلبی تولیدکنندگان به عدم تولید محصولات مضر، اقدامات ایجابی برای ارتقای سلامت محصولات صورت پذیرد.

جنت به موضوع حذف مجازات برای متخلفان از عدم تبلیغات کالاهای مضر سلامت که در برخی رسانه ها مطرح شده است نیز پرداخت و به ایفدونا گفت: هر گاه قانونی وضع می شود قطعاً برای کاربردی شدن آن تمهیداتی کارشناسانه و فنی اندیشیده می شود که یکی از آنها در نظر گرفتن مجازات برای متخلفان است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خیال متخلفان نا آرام باشد که نمایندگان مردم در مجلس بر این امر واقف بوده و در سایر قوانین برای این تخلفات مجازات های لازم را در نظر گرفتند.

___________________________________

تهیه و تدوین : لادن ی.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به شعر حافظ شيراز می‌رقصند و می‌نازند ««« »»» سيه چشمان کشميری و ترکان سمرقندیخیال «متخلفان» تبلیغات کالاهای ناسالم «ناآرام»


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : لادن ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اجتماعی
برچسب ها : ناآرام , تبلیغات , متخلفان , کالاهای , ناسالم

مطالب مرتبط