پژو 301 به شرط داخلی سازی 70 درصدی تولید میشود (2 عکس)

پژو 301 به شرط داخلی سازی 70 درصدی تولید میشود

ضعف در تولید قطعات با کیفیت و تیراژ کم برخی از محصولات تازه خودروسازان ایرانی این نگرانی را به وجود آورده است که داخلی سازی 40 درصدی در ماشین های تازه تنها یک رویا باشد. یکی از مشکلاتی که گریبان صنعت خودروسازی و البته مشتریان این صنعت و بازار را گرفته است، محصولات بی کیفیت و قاچاقی است که حتی بعضا در برخی تعمیرگاه های جایز خودروسازان ایرانی نیز پیدا میشوند.

این محصولات قاچاق را چنانچه در کنار ضعف تولید کالای با کیفیت در صنعت قطعه سازی داخلی گذارید نتیجه کمی نگران کننده خواهد بود زیرا قرار است این دو صنعت (خودروسازی و قطعه سازی) در کنار یکدیگر ماشین های روز دنیا را با داخلی سازی بالای 40، 60 و حتی 80 درصد تولید کنند و با شرایط فعلی این اتفاق به یک آرزو بیشتر شباهت دارد.

از یک سو سودجویان بازار و دلالان از هر فرصتی برای واردات کالای قاچاق و تقلبی بهره میگیرند و از سوی دیگر مدیران داخلی نیز تلاشی برای جمع کردن این بساط از خود نمایان نمیکنند و این اتفاق آن قدر حاد می شود که حتی صدای بزرگان کشور را نیز در می آورد.

بی شک اولین گروهی که باید در مقابل ورود کالای قاچاق و تقلبی بایستد خودروسازان و شرکت های زیر کلکسیون آنها هستند.

حسین نجاری مدیرعامل ساپکو، در رابطه با اقدامات ساپکو برای مقابله با ورود قطعات و وسایل یدکی قاچاق به چرخه تعمیرگاهی کشور نقل کرد: از سال گذشته اقدامات خود را آغاز کردیم و به دلیل این که تمام تامین قطعات ایساکو توسط ساپکو و با مشارکت سازنده های مورد تایید انجام می شود دغدغه ها کمتر شده است.

وی ادامه داد: به تدریج با عرضه فراوان قطعات زمینه محدود کردن این قطعات تقلبی و قاچاق را فراهم خواهیم کرد و این برنامه را داریم که تا پایان سال آینده بتوانیم با تامین تمامی نیازهای شبکه تعمیرگاهی، ریشه قطعات قاچاق را خشک کنیم.

تصویر و عکس شماره 1 ⇩
تصویر و عکس   پژو 301 به شرط داخلی سازی 70 درصدی تولید میشود

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس   پژو 301 به شرط داخلی سازی 70 درصدی تولید میشود

معضل تامین قطعه نداریم

نجاری در رابطه با میزان تولید قطعات یدکی توسط قطعه سازان داخلی نقل کرد: تمامی قطعاتی که توسط شمش های آلومینیومی و ورق تولید می شود در داخل امکان تولید دارند و هم اینک این پیش مییاید. در رابطه با برخی از اجزای کلکسیون نیز، از سازنده های معتبر استفاده شده و مییاندیشم تا پایان سال معضل قطعات و وسایل یدکی از ریشه حل شود.

مدیر عامل ساپکو در رابطه با علل تولید محصولات پژو با داخلی سازی 20 درصد به جای 40 درصد نقل کرد: تامین تمام قطعات داخلی برای این قراردادها بر عهده ساپکو است و در حال حاضر برای تولید پژو 2008 به دلیل پایین بودن تیراژ ناگزیر به داخلی سازی 20 درصدی هستیم.

وی ادامه داد: در رابطه با پژو 301 چنانچه نتوانیم داخلی سازی را با 70 درصد آغاز کنیم اساسا تولید انبوه این خودرو را آغاز نخواهیم کرد.

__________________

تهیه و تدوین : پيمان ث.

خودرو در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دی عزيزی گفت حافظ می‌خورد پنهان شراب
««« »»»
ای عزيز من نه عيب آن به که پنهانی بود

پژو 301 به شرط داخلی سازی 70 درصدی تولید میشود (2 عکس)

TT / 69 — TP / 14%

نظر دهید