دارو ویاگرا یا سیلدنافیل (2 عکس)

قرص ویاگرا یا سیلدنافیل

خطرات و عوارض بهره گیری از قرص ویاگرا

(مصرف خودسرانه ی این قرص باعث از دست دادن آلت تناسلی مردان میگردد)

برای آشنایی بیشتر این قرص با همراه باشید.

تصویر و عکس شماره 1 ⇩
تصویر و عکس قرص ویاگرا یا سیلدنافیل

داروهای ویاگرا

انقلابی در درمان اختلالات نعوظ مردان بوجود آورد و باید نقل کرد که این دارو ویژه درمان اختلالات نعوظ مردان است و حین این که داروی بسیار مفیدی برای درمان این نوع اختلالات جنسی مردان است، داروی بسیار خطرناکی نیز بوده و مصرف آن نیاز به تجویز پزشک دارد و افراد نباید اقدام به مصرف خودسرانه این دارو بکنند.»

ویاگرا چه چیزی است؟ واقعیاتی درباره ویاگرا!

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس قرص ویاگرا یا سیلدنافیل

ویاگرای درمانی نسخه ای برای مردان است این دارو سبب افزایش جریان خون در اندام جنسی می شود و به عمل نعوظ یاری میرساند و برای کسانی که با این عمل مشکل دارند می تواند یکی از گزینه های درمانی (البته با نظر پزشک معالج) باشد.

این دارو دربازار مانند یک محصول تقویت کننده به فروش می رود و برخی فروشندگان سود جو طوری آنرا تبلیغ می کنند که افراد نمییاندیشند این دارو برای درمان یک ضعف جنسی به کار برده میشود.

ویاگرا قرص کوچولوای است که هر وقت از روز می تواند به کار برده شود. بعضی ها مییاندیشند این قرص باعث تحریک آنها می شود. ولی اینشکلی نیست و فقط برای نعوظ به شما یاری میرساند. اگه معضلات عصبی دارید که در روابط زناشویی شما ایجاد تداخل کرده است ویاگرا درمان مشکل شما نیست. دیگر این که این دارو یک درمان موقتی است و برای مشکل شما شفا بخش نیست. و اگه چنین معضلی دارید هر بار که می خواهید رابطه داشته باشید به آن احتیاج خواهید داشت.

تصویر و عکس قرص ویاگرا یا سیلدنافیل

شرایط بهره گیری از قرص ویاگرا

متخصصان معتقدند که کسی که این دارو را به کار میبرد باید کاملاً بفهمد که این دارو باید با نظر پزشک به کار برده شود هر چندین این روزها حتی در اینترنت هم به سادگی قابل دسترسی است، همینطور باید از شرایط مصرف، احتیاط های لازم و تداخل دارویی آن اطلاع داشته باشید چه بسا سبب عوارض منفی در سلامت به کار برنده آن شود.

و اگه تحت درمان هستید اگه داروهای دیگری به کار میبرید و اگه از بیماری عذاب میکشید پیش از مصرف این دارو خوب تر است با پزشک معالج خود مشورت کنید.

مانند تمام درمان های دارویی بسیار اهمیتی می دارد که هر بار فقط به اندازه تجویز شده به کار برید. هیچگاه بیش از مقدار دوز تجویز شده را در هر نوبت به کار نبرید. ویاگرا 2 دقیقه پس از مصرف تا یک ساعت و نیم به شرط آن که فرد کاملاً تحریک شده باشد تاثیر می دارد. مصرف بیشتر این دارو در سرعت عملکرد آن تأثیری ندارد و البته برای تندرستی فرد بسیار خطرناک است.

شما قادر هستید ویاگرا را با بعضی داروها به کار برید اما باید میزان مصرف خود را پایین تر بیاورید. اگه در حال حاضر از داروهایErythromycin, Ketoconzole, Itraconazole, Ritonavr یا Saquinavir بهره میگیرید خوب تر است از دوز پایین ویاگرا مثلاً 25 میلی گرم به کار برید.

اگه در سلامت کامل به سر می برید و هیچ دارویی به کار نمیبرید در این صورت 50 میلی گرم که برای بیشتر مردان کافی است می تواند مشکل شما را کاملاً حل کند. اگه یک قرص 50 میلی گرمی بهره گرفتید و مشکل شما حل نشد آنگاه قادر هستید از دوز 100 میلی گرم بهره گیرید البته برای نوبت بعد.

همانند بسیاری از داروهای دیگر بعضی ها به ویاگرا حساسیت دارند. اگه هنگام مصرف این دارو با پیامدی مانند حساسیت روبرو شدید باید با پزشک خود تماس بگیرید امکان می دارد این عوارض شدید باشد در این صورت خود را به اورژانس منتقل بکنید.

کسانی که بعضی بیماری ها را دارند به هیچ وجه نباید از ویاگرا بهره گیرند. ویاگرا برای کسانی که آزردگی های قلبی، اولسر پپتیک یا زخم معده، معضلات تنفسی، کسانی که سکته کرده اند یا دچار هجوم قلبی شده اند و افرادی که بیماری فشارخون بالا دارند نباید از این دارو بهره گیرند. آگاهی بدارید که اگه یکی از این بیماری ها را داشته باشید و ویاگرا به کار برید نتایج خطرناکی برای شما به همراه خواهد داشت.

آگاهی بدارید که ویاگرا از شما در برابر هیچکدام از مریضیهایی که از طریق رابطه و نزدیکی جنسی رسانده میشوند محافظت نمی کند.

خانم های حامله و زنهایی که خردسالی را شیر می دهند نباید از ویاگرا استفاده کننند. چون این دارو برای مردان ساخته شده است درباره عوارض آن بر خانم ها تحقیقات کافی انجام نشده است بنابراین خوب تر است خانم ها درباره مصرف آن بیشتر تأمل کنند.

یک درمان معلوم روی افراد گوناگون نتایج فرق می داری دارد. هیچ کس قادر نیست نقل بکنید یک دارو چه اثری روی همه بیماران خواهد داشت. اگه هنگامی که از ویاگرا بهره میگیرید احساس خوبی ندارید یا آزار داده میشوید امکان می دارد به مددهای اورژانسی نیاز داشته باشید به خصوص اگه در ناحیه سینه احساس درد داشتید، احساس تنگی نفس یا واکنشی حساسیتی داشتید باید آن را مهم بشمارید و به سرعت خود را به پزشک منتقل بکنید.

هجوم قلبی، سکته و مرگ ناگهانی از پیامدی بوده که گریبان بعضی از مصرف کنندگان ویاگرا را گرفته است، این معضلات خطرناک اغلب به این دلیل بوده است که شخص به کار برنده این دارو بیماری قلبی یا عروقی داشته و خود از آن بی اطلاع بوده است.

اگه شما هم کوچولو ترین شکی درباره این بیماری ها دارید پیش از مصرف این دارو خوب تر است یک تست ورزش بدهید.

اما خوب تری ویاگرا که موجب رواج آن شده است این است که این درمان موقتی برای هر 8 نفر از 10 نفر جواب مثبت داده است و قادر بوده مشکل آنها را حل کند.

متاسفانه این دارو در اکثر داروخانه ها در اختیار افراد گذاشته میشود در حالی که مصرف آن نیاز به تجویز پزشک دارد و مصرف خودسرانه آن عوارض بسیاری را برای فرد به دنبال دارد و مردانی که به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا هستند و یا فشارخون مهار نشده دارند نباید از این دارو بهره گیرند.با توجه به این که آشفتگی در نعوظ بیشتر مشکل مردانی با سندار است و اغلب این افراد هم دچار بیماری‌های نام برده هستند و یا خود متوجه ابتلا به بیماری قلبی و عروقی نیستند با مصرف اولین دوز این دارو دچار معضلات جدی می‌شوند.

تصویر و عکس قرص ویاگرا یا سیلدنافیل

برخی از عوارض جانبی رایج ویاگرا :

  • سردرد
  • قرمزی و احساس گرما در صورت و قسمت فوقانی
  • آزردگی معده
  • آبریزش نگاه کنی
  • عطسه های مکرر
  • تغییرات بینائی
  • آبی رنگ به چشم آمدن اجسام

اگه شما از ویاگرا بهره میگیرید و دچار درد قفسه سینه شدید به پزشک مراجعه کنید.
citrate که به نام ویاگرا شناخته شده و به فروش رسانده میشود دارویی است که برای نقص erect شدن آلت تناسلی مردان impotence) بهره گرفته میشود. تحقیقات تازه نمایان میکند که به خاطر افزایش خونرسانی به آلت تناسلی زن می تواند باعث رضایت بیشتر زن از رابطه و نزدیکی جنسی خود شود.

نام ویاگرا امکان می دارد از زبان سانسکریت vyāghraگرفته شده باشد که به معنی ببر است. همچنین تلفظ آن یادآور Vigor و Virile است.
به مخلوط وایاگرا و اکستازی هم سکستازی ( Sextasy ) می گویند. در زبان غیررسمی به آن ویتامینV هم می گویند.

این دارو توسط شرکت دارویی Pfizer ساخته شده است.دارو های آن آبی رنگ هستند که در یک طرف آن نام Pfizer و در طرف دیگر آن VGR xx(xx به معنی دوز قرص است که ۲۵ یا ۵۰ یا ۱۰۰ میلی گرم است) وجود دارد.حق ساخت انحصاری ویاگرا توسط این شرکت تا سال ۲۰۱۳-۲۰۱۱ اعتبار دارد.

ویاگرا برای اولین بار برای درمان آنژین صدری(بیماری قلبی) بهره گرفته شد که طی آن افزایشerect شدن آلت تناسلی مردان دیده شد که از آن به پس از ۲۷ مارس ۱۹۹۸ به عنوان اولین داروی impotence در ایالات متحده بهره گرفته شد.

مصرف این قرص بدون تحریک جنسی معمولا هیچ اثری ندارد و برای اثر آن حتما باید تحریکات جنسی موجود موجود باشد.

این قرص به راحتی و به سرعت از دستگاه گوارش به سوی خود کشیده میشود. ویاگرا توسط آنزیمهای کبدی متابولیزه می شود و کبد و کلیه در دفع آن نقش دارند.اگه به همراه یک رژیم غذایی پر جرب بهره گرفته شود باعث کاهش جذب و سرعت اثر و غلظت آن در خون می شود.

تصویر و عکس قرص ویاگرا یا سیلدنافیل

ویاگرا : بی خطر نیست

بسیاری از کارشناسان، آگهی های تلویزیونی شرکت های دارویی تولیدکننده داروهای ضد ناتوانی جنسی مانند ویاگرا در دنیا را دلیل اصلی روی آوردن جوانان به مصرف این داروها آگاهی میدارند.

هرچند این دارو بدون نسخه پزشک نباید بهره گرفته شود اما در تلویزیون های خارجی و بسیاری از سایت های آنلاین تبلیغ شده و فروش آنلاین هم دارد به طوری که در فاصله بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ نزدیک به ۱میلیارد دلار فروش داشته است.

وایاگرا در اصل برای مردان سالمندای که دچار معضلات جنسی هستند، تولید شده بود. اما آمارهای اخیر حاکی از آن است که از هنگام ورود این دارو به بازار در سال۱۹۹۸ تعداد موارد تجویز آنها برای افراد زیر ۴۵ سال، ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

حتی بسیاری از مردان جوان که دچار هیچ معضلی هم نیستند، اذعان می کنند که به مصرف تفریحی این دارو روی آورده اند. اما آیا مصرف چنین داروهایی به خصوص در درازمدت خطری برای تندرستی مردان جوان ندارد؟

در حال حاضر اجماع نظری در این نکته وجود ندارد. امروزه این دارو که اسامی عامیانه ای هم یافته ، مثل آقای آبی ( Mr. Blue ) ، سکستازی ( Sextasyبه مخلوط وایاگرا و اکستازی می گویند) و ویتامینV، از سوی بسیاری از افراد به صورت تفریحی به کار برده میشود و این در حالی است که این داروها اصولاً برای مصارف تفریحی دیزاین نشده اند.

تصویر و عکس قرص ویاگرا یا سیلدنافیل

۸ توصیه مهم درباره وایاگرا

۱- بهره گیری از این دارو در افراد سن دار ، خصوصا کسانی که از داروهای ویژه ای مثل نیترات ها ( که در بیماران قلبی بهره گرفته میشود) بهره میگیرند، باید با نظر مستقیم پزشک مربوطه و تجویز او انجام شود، در غیر این صورت می تواند مخاطره آمیز باشد.

۲- در صورتی که نعوظ بیشتر از ۴ ساعت به طول انجامد، بدلیل احتمال زیان به آلت تناسلی، مراجعه پزشک لازم است.

۳- مصرف سیلدنافیل در بیماران مبتلا به اختلالات خونریزی دهنده یا اولسر پپتیک یا زخم معده و دوازده بایستی با احتیاط صورت گیرد.

۴- در صورتی که در حین نزدیکی علائمی مثل منگی ، گیجی ، تهوع ، یا دردهای قلبی ( درد سینه، احساس سفتی و فشار در سینه، کرختی ، گزگز و درد در قفسه سینه یا شانه و فک تحتانی ) درمصرف کننده پدید آمد، از ادامه فعالیت جنسی باید خودداری کرد و سریعا به پزشک مراجعه کرد.

۵- مصرف بیشتر از یک قرص سیلدنافیل در روز پیشنهاد داده نمیشود.

۶- در صورت مصرف اتفاقی بیش از مقادیر پیشنهاد داده شده، بیمار را باید سریعا ً به بیمارستان رساند.

۷- دارو را باید دور از نور و رطوبت در دمای زیر ۳۰ درجه سانتیگراد، درون جعبه در بسته نگهداری کرد.

۸- با توجه به احتمال بروز عوارض قلبی شدید ناشی از مصرف این دارو پیشنهاد داده میشود که فقط تحت نسخه پزشک به کار برده شود. اصلیترین نوصیه این است : هیچگاه از سر تفنن یا کنجکاوی این دارو را به کار نبرید.

تصویر و عکس قرص ویاگرا یا سیلدنافیل

تداخلات دارویی

برخی از داروها باعث تحول تاثیر گذاری و عوارض این دارو می شوند، برای مثال داروهای قلبی حاوی نیترات ، سایر داروهای نکته استفاده برای آشفتگی نعوظ ، برخی داروهای ضد ایدز، سایمتیدین، فنوباربیتال، کارباماز پین، ریفا مپین با سیلدنافیل تداخل اثر دارند و مصرف همزمان آنها باید بسیار با احتیاط صورت گیرد.

نیتروگلیسیرین یا داروهای نیتراتی مانند ایزوسورباید، مونو نیترات ایزوسورباید، دی نیترات، قرص ها یا اسپری زیر زبانی نیتروگلیسیرین نوارها و برچسب ترابوستی نیترو گلیسیرین، نیز منع مصرف همزمان با این دارو را دارند.

تصویر و عکس قرص ویاگرا یا سیلدنافیل

گردآوری شده ی مجله ی آنلاین

مرجان امینی-------------------------------------

مطلب از : رها ج.

داروها در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقی بيار باده و با محتسب بگو ««« »»» انکار ما مکن که چنين جام جم نداشتدارو ویاگرا یا سیلدنافیل (2 عکس)


TT / 350 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : رها ج.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ویاگرا
برچسب ها : سیلدنافیل

مطالب مرتبط