داشتن ناخن های محکم + تهیه لوسیون خانگی (2 عکس)

 آیا اندکی که بلند می شوند، می شکنند؟ بهتر است بجای شکایت کردن از آنها، این نکات را برای محافظت از ناخن های خود مد نظر داشته باشید.

از ناخن گیر تیز استفاده کنیدناخن گیرهای کند باعث می شوند تا ناخن شما تحت فشار ناخن گیر ترک بخورد. بهتر است آنها را به صورت مستطیل ببرید و سپس گوشه های آنها را کمی گرد کنید تا دوام بیشتری داشته باشند.دستانتان را بیش از حد خیس نگاه ندارید بعد از حمام و یا شنا سعی کنید انگشتانتان را خشک کنید، رطوبت بجا مانده بر رو ناخن ها خطر ابتلا به بیماری های قارچی را افزایش می دهد.

 

عکس شماره 1 ⇩

 

داشتن ناخن های محکم

 

 از ناخن هایتان سو استفاده نکنید بهتر است به جای اینکه آنها را بر روی هر سطحی بکشید، با آنها در بزنید و یا از آنها به عنوان پیچ گوشتی استفاده کنید، کمی مراقبشان باشید.ناخن ها را گاز نگیرید و پوست اطرافشان را نکنید پوست اطراف ناخن به منزله تخت خواب برای ناخن هاست، کندن پوست بیش از اندازه سبب می شود تا جایگاه ناخن آسیب ببیند و احتمال ابتلا به بیماری های قارچی افزایش یابد.زمان انجام کارهای خانه از دستکش استفاده کنید از شستشوی ظرفها تا تمیز کردن سرویس های بهداشتی، همه و همه قاتلان ناخن های شما محسوب می شوند. مواد شوینده قوی اصلا رابطه خوبی با ناخن های شما ندارند.

البته آلودگی هم باعث کاهش دوام ناخن ها می شود. برای اینکه ناخن هایتان را از شر این بلایا در امان بگذارید، بهتر است دستکش بپوشید.ناخن هایتان را چرب کنید این تنها پوست نیست که از خشکی بیش از حد می رنجد. ناخن های شما نیز به رطوبت و چربی نیازمندند. سعی کنید آنها را با روغن کرچک که حاوی ویتامین ای است چرب نمایید. روغن زیتون نیز می تواند برای دوام آنها مفید باشد.

 

عکس داشتن ناخن های محکم + تهیه لوسیون خانگی

 

شیر و تخم مرغ آب پز بخورید کلسیوم و روی را می توان به عنوان عناصر حیات بخش ناخن ها برشمرد، اضافه کردن تخم مرغ و شیر به وعده های روزانه می تواند از شکستن ناخن ها و پیدایش لکه های سفید بر روی آنها جلوگیری کند.ناخن هایتان را لاک بزنید یک لایه نازک از لاک بر روی ناخن ها می تواند به استحکام آنها کمک کند، ولی به خاطر داشته باشید که لاک را بیشتر از یک هفته بر روی ناخن هایتان قرار ندهید. بهتر است که بعد از ۷ روز آنها را پاک کرده و به ناخن هایتان چند روز استراحت بدهید و بعد از آن دوباره لاک جدید بزنید.از مصرف استون خودداری کنید استون به سبب ساختار مولکولی اش، باعث خشکی ناخن ها و پوست اطرافشان می شود. بهتر است که از محلولهایی که بر پایه استاتیت هستند برای پاک کردن لاک ناخن استفاده کنید.

 

عکس شماره 2 ⇩
عکس داشتن ناخن های محکم + تهیه لوسیون خانگی

 

تقویت  و روشن کننده ناخن ها

 
این لوسیون اثر تقویت کنندگی  و روشن کننده ناخن را دارد و به دستان شما زیبایی به خصوصی را هدیه می دهد.


مواد اولیه:

 
1ق.چ. لانولین                             2 ق.غ. وازلین
نصف ق.چ. کوک سفید(موم عسل)

 
طرز تهیه و مصرف:

 
مواد را روی حرارت بخار آب قرار داده تا ذوب شود آن را از حرارت برداشته چند دقیقه هم بزنید
  پس از سرد شدن روزانه دوبار آن را به ناخن ها بمالید و پس از 20دقیقه ان را با آب گرم و صابون بشوئید

 نظر يادتان نرود

گردآورنده: آرمين غ.

آرایش و زیبایی در بخش دنیای مد و زیبایی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای شاه حسن چشم به حال گدا فکن ««« »»» کاين گوش بس حکايت شاه و گدا شنيدگردآوری شده توسط : آرمين غ.
تاریخ گردآوری : 2015-11-18
در دسته بندی : ناخن
برچسب ها : محکم , تهیه , لوسیون
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :