دانشگاه آزاد در سه سال اخیر هزار میلیارد تومان کمتر از دانشجویان دریافت کرده است

دانشگاه آزاد در سه سال اخیر هزار میلیارد تومان کمتر از دانشجویان دریافت کرده است

معاون برنامه ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه‌ آزاد با اشاره به نبود افزایش شهریه پایه دانشجویان در سه سال اخیر نقل کرد: از محل نبود افزایش شهریه پایه دانشجویان، معادل یک هزار میلیارد تومان کمتر گرفته شده است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، رهنمای رودپشتی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه‌ آزاد با اظهار این که با وجود تورم هرساله و افزایش هزینه‌های دانشگاه و نیز اهتمام دانشگاه به افزایش حقوق کارکنان و اعضای هیات علمی چشم بر تن کنی از چنین مبلغی سخت است، نقل کرد: با مدیریت هزینه‌ها در دانشگاه آزاد و ابلاغ بخشنامه‌های بسیاری از جمله بخشنامه صرفه جویی، کاهش اتکا به درآمدهای شهریه‌ای و بهره گیری از منابع غیر شهریه ای همچون سرمایه گذاری در اقتصاد دانش بنیان در راستای مدد به دانشجویان و خانواده‌های آنها و نیز تسهیل در امر تعلیم و تکریم ارباب رجوع این اصلی به انجام رسیده است.

وی با اظهار این که در این مدت مجوز افزایش شهریه تا 20 درصد توسط وزارت علوم به دانشگاه‌های غیر دولتی داده شده است،‌ نقل کرد: در شهریه سال 1396 افزایش انتخاب شده در دانشگاه آزاد تنها10 درصد شهریه متغیر مصوب شده است که معادل 50 درصد رقم مذکور توسط وزارت علوم است و شهریه پایه دانشجویان قدیم نیز بدون هیچ افزایشی در سال 96 انتخاب خواهد شد.

رهنما نقل کرد: امیدواریم علیرغم فشار زیادی که بر دانشگاه آزاد از این محل وارده شده و می‌شود رضایتمندی خانواده‌های دانشجویان فراهم آید.

-لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد-

تهیه کننده: افسانه ا.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نگار می فروشم عشوه‌ای داد ««« »»» که ايمن گشتم از مکر زمانهدانشگاه آزاد در سه سال اخیر هزار میلیارد تومان کمتر از دانشجویان دریافت کرده است


TT / 36 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : افسانه ا.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اخیر
برچسب ها :

مطالب مرتبط