دانشگاه آزاد اسلامی در رابطه با رشته های فوق لیسانس مطابق قانون عمل می کند/ متخصصان وزارت علوم درمقابل قانون اعمال سلیقه نکنند

دانشگاه آزاد درباره رشته های کارشناسی ارشد مطابق قانون عمل می کند/ کارشناسان وزارت علوم در برابر قانون اعمال سلیقه نکنند

سرپرست هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت:‌دانشگاه آزاد در مورد کدرشته محل‌های فوق لیسانس مطابق قانون عمل می‌کند و انتظار داریم متخصصان وزارت علوم هم به قانون سر زده و اعمال سلیقه شخصی نکنند.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، علی اکبر ولایتی سرپرست هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی در مکالمه ی مخصوص اخبار شبکه یک سیما در مورد کدرشته مکانهای فوق لیسانس این دانشگاه که از طرف وزارت علوم کنار زده شده بود، گفت: کدرشته های مکانهای دانشگاه آزاد اسلامی مطابق قانون مخابره شده و تکذیبیه وزارت علوم اعمال سلیقه درمقابل قانون می باشد.

وی افزود: سال 67 در وقتی که مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی سرپرست مجلس بود با بعضی اعمال سلیقه های وزارت علوم روبه رو شد که کار قانونی به مجلس سپرده شد و از طرف مجلس قانونی به ثبت رسانده شد که توسعه رشته ها از طرف سه نفر به عنوان نمایندگان دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت علوم و شورای انقلاب فرهنگی بر آن شوی شود که بیشتر از 3 هزار رشته تأیید شد و مجموع مصوبات هم 244 صفحه می باشد که به امضای سه نماینده رسیده می باشد.

ولایتی گفت: پس کار ما قانونی می باشد و از معاون حقوقی مجلس هم در مورد آن قانون پرسش شده که وی آن قانون را همچنان معتبر دانسته می باشد.

سرپرست هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: در زمان ریاست میرزاده در دانشگاه آزاد در این زمینه به دیوان عدالت اداری گلایه شد که رأی را به بهره دانشگاه فرستادند پس ما قانون را اجرا می کنیم و خواهش مان این می باشد که متخصصان وزارت علوم به قانون سر زنند و درمقابل قانون اعمال سلیقه نداشته باشند.

وی افزود: 100 نفر از نمایندگان مجلس هم به وزیر علوم تذکر دادند که به چه دلیل وزارت علوم درمقابل قانون بیانیه مخالف میفرستد، ناقض قانون مجلس باید از طرف خود مجلس تصویب شود.

ولایتی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب رشته فوق لیسانس را مطابق قانون به انجام میرساند و کاری به بیانیه وزارت علوم ندارد، من به عنوان مسئول هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با قاطعیت نقل میکنم که خود را حافظ کیان کمیت و کیفیت دانشاگه می دانم و یک واحد دانشگاه هم نباید تعطیل شود.

وی افزود: بعضی رشته ها در فوق لیسانس به صورت فله ای کنار زده شدند در صورتیکه همان واحدهای برای پذیرش دانشجو در همان رشته ها در مقطع دکتری مجوز گرفتند، اگه یک واحد دانشگاهی صلاحیت پذیرش دانشجوی دکتری در یک رشته را دارد پس چطور برای فوق لیسانس صلاحیت ندارد، به چشم مییاید این در هم ریختگی در وزارت باید اصلاح شود.

سرپرست هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ما به کار خود ما ادامه می دهیم و مطابق قانون عمل می کنیم، به دانشجویان و اساتید تأکید می کنم سر کار خود باشند و در سالی که ولی امر مسلمین آن را سال اشتغال مخابره کردند نباید هزاران نفر از اساتید و کارمندان بیکار و دانشجویان سرگردان شود.

ولایتی افزود: نمایندگان مجلس هم نگرانند و در این زمینه به وزیر علوم تذکر دادند، کشور قانون دارد و وظیفه این مسئله را باید قانون مشخص کند که این کار انجام شده و در ماه اسفند سال 94 قانونی در مجلس به ثبت رسانده شد که مطابق یک بند آن کدرشته های مکانهای تا آن زمان معتبر می باشد و کدرشته های بعد از آن باید مجوز بگیرد که بدین شکل انجام شده می باشد.

سرپرست هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی در مورد سوابق علمی و تحقیقی خود گفت: من دکتر می باشم، متخصص نوزادان و فوق تخصص عفونی نوزادان از دانشگاه ایالات متحده می باشم. 43 سال در دانشگاه تعلیم کردم، سال 71 استاد تمام شدم و در سالهای اخیر به استاد ممتازی رسیدم و برای چندین هزار نفر از پزشکان کشور تعلیم کردم.

وی افزود: بیشتر از 200 مقاله پزشکی خارج از کشور دارم، اچ ایندکس من در مقالات پزشکی عدد 20 می باشد و واپسین مقاله من در نشریه معتبر نیچر پرینت شد و یک مقاله من 500 ارجاع داشته می باشد.

براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد*

گردآوری توسط: شهناز ع.

دانشگاه در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زاهد غرور داشت سلامت نبرد راه ««« »»» رند از ره نياز به دارالسلام رفتدانشگاه آزاد اسلامی در رابطه با رشته های فوق لیسانس مطابق قانون عمل می کند/ متخصصان وزارت علوم درمقابل قانون اعمال سلیقه نکنند


TT / 213 --- TP / 33%

گردآوری شده توسط : شهناز ع.
تاریخ گردآوری : 2017-06-30
در دسته بندی : وزارت
برچسب ها : علوم , قانون , سلیقه , مطابق , کارشناسان , کارشناسی , دانشگاه آزاد

مطالب مرتبط