دانش آموزان ابتدایی منطقه الموت غربی با مفاهیم محیط زیستی آشنا شدند

دانش آموزان ابتدایی منطقه الموت غربی با مفاهیم محیط زیستی آشنا شدند

به عالیت هفته خردسال و محیط زیست برنامه تعلیمی با هدف ترویج مفاهیم پایه محیط زندگی کردی برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در مسجد روستای آکوجان از توابع الموت غربی با همراهی اهالی روستاهای ناحیه برگزار گردید.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از قزوین، به عالیت هفته خردسال و محیط زیست برنامه تعلیمی با هدف ترویج مفاهیم پایه محیط زندگی کردی برای دانش آموزان مقطع ابتدایی صبح امروز در مسجد روستای آکوجان از توابع الموت غربی با همراهی اهالی روستاهای ناحیه به انجام رسانده شد.

این برنامه با حضور دانش آموزان، مسؤولان دبستان شهید اعلا اسدی، دهیار روستای اکوجان، رئیس و کارشناسان اداره محافظت محیط زیست قزوین، محیط بانان سر محیط بانی الموت غربی و مردمان روستاهای پیرامون با همکاری اعضای تشکل زیست محیطی اله موت یار، دهیاران روستاهای پیرامون و اداره آموزش و پرورش منطقه الموت غربی اجرا شد.

در این برنامه تعلیمی جمشید کاووسی رئیس اداره محافظت محیط زیست شهرستان قزوین با اظهار اهمیت محیط زیست و پوشش گیاهی برای دانش آموزان روز خردسال و محیط زیست را به آنان تبریک نقل کرد و در خصوص انواع پسماندها و بازیافت آن، تفکیک پسماند، ترویج فرهنگ محیط زندگی کردی در خانواده و جامعه توضیحاتی را ارائه کرد.

کاووسی در خصوص حیات وحش منطقه و اهمیت حفظ و حراست از آنان برای دانش آموزان اظهار کرد و در خصوص حراست از جانداری همچون پلنگ که روستای آکوجان زیستگاه ویژه آن است، تأکید کرد.

در ادامه برنامه از سوی اعضای تشکل زیست محیطی اله موت یار از محیط بانان زحمتکش منطقه که رمانتیک و دلسوزانه برای حفظ و حراست از طبیعت در تلاش هستند تقدیر و لوح تقدیر سپاس محیط بان را به احمد غفوری و احمد بابایی اهدا کرد.

در بخش پایانی برنامه دانش آموزان با توجه به پایه درسی به گروه های سه تا چهار نفره تقسیم شده و شروع به کشیدن نقاشی در زمینه محیط زیست و ساخت کاردستی با لوازم بازیافتی کردند و مسابقه ای هم در این زمینه با محوریت تفکیک پسماند نگاه کن دانش آموزان اجرا و به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.

__________________

تهیه و تدوین : پاكناز ف.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گويند ذکر خيرش در خيل عشقبازان ««« »»» هر جا که نام حافظ در انجمن برآيددانش آموزان ابتدایی منطقه الموت غربی با مفاهیم محیط زیستی آشنا شدند


TT / 53 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : پاكناز ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ابتدایی
برچسب ها : الموت , آشنا , مفاهیم

مطالب مرتبط