دانش آموزان کرمانشاهی در 5 شاخه کنکور سراسری رتبه 11 کشوری را کسب کرده اند

دانش آموزان کرمانشاهی در 5 شاخه کنکور سراسری رتبه 11 کشوری را کسب کرده اند

خبرگزاری فارس: دانش‌آموزان کرمانشاهی در 5 شاخه کنکور سراسری رتبه 11 کشوری را کسب کرده‌اند

مدیر‌کل تعلیم و پرورش استان کرمانشاه با بیان این که دانش‌آموزان این استان از لحاظ علمی کمتر از دیگر دانش‌آموزان سر تا سر کشور نیستند، گفت: در پنج شاخه کنکور سراسری دانش‌آموزان استان کرمانشاه رتبه 11 کشوری را کسب کرده‌اند.

سلیمان محبی امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در کرمانشاه با اشاره به هفته پیوند اولیا و مربیان، بیان داشت: دو نهاد خانه و مدرسه در کنار یکدیگر اساسی ترین نهاد تربیتی به حساب مییایند.

وی همکاری نگاه کن خانه و مدرسه را تضمین کننده موفقیت دانش آموز آگاهی داشت و ادامه داد: چنانچه خانواده ها با اولیا مدارس همکاری و همراهی بیشتری داشته باشند دانش آموز از لحاظ تربیتی و تعلیم کامیابتر هستند.

مدیر کل تعلیم و پرورش استان کرمانشاه به پروژه مهر اشاره کرد و گفت: همه فعالیت هایی که در راستای آماده سازی مدارس برای حضور دانش آموزان در شروع آغاز سال تحصیلی به کار می رود در قالب پروژه مهر تعریف می شود.

این مسؤول از حضور 323 هزار دانش آموز در مدارس استان گزارش کرد و گفت: در سطح استان کرمانشاه 28 هزار معلم در چهار هزار و 600 مدرسه در حال فعالیت هستند که این تعداد پاسخگوی نیاز تحصیلی استان در مناطق شهری و روستایی است.

*کلاس درس کانسکی برای دانش آموزان کمتر از 5 نفر در روستا های کرمانشاه

محبی به کلاس درس کانسکی در روستا های سطح استان اشاره و بیان کرد: در روستا هایی که مدرسه در آن به طور کامل تخریب شده است و یا تعداد دانش آموزان کمتر از پنج نفر است کلاس درس در کانسک های استاندارد به انجام رسانده میشود.

وی با بیان این که بیش از 30 درصد از مدارس استان نیاز به نو سازی و مقاوم سازی دارند، یادآور شد: عمر بعضی از مدارس در استان کرمانشاه بیش از 30 سال است که با بهره گیری از مددهای مالی خیران و بودجه دولتی هر ساله تعدادی از آن ها نو سازی و مقاوم سازی می شود.

محبی گرفتن شهریه در مدارس دولتی را تخلف محسوب کرد و متذکر شد: چیزی به عنوان شهریه درمدارس دولتی از خانواده ها گرفته نمیشود تنها مددهای داوطلبانه خانواده ها است که در قالب جذب مشارکت های عمومی به اولیا مدرسه تحویل می دهند.

*شرکت در کلاس های تقویتی و دادن شهریه اجباری نیست

مدیر کل تعلیم و پرورش استان کرمانشاه در خصوص کلاس های تقویتی، گفت: اکثر معلم های استان با تمام توان به دانش آموزان تعلیم می دهند و در بعضی موارد شناسایی میکنند که دانش آموز نیاز به کلاس تقویتی دارد، البته شرکت در این کلاس ها اجباری نیست.

این مسؤول با بیان این که به هر میزانی که پایه علمی دانش آموز قوی باشد به همان میزان خوب تر در رقابت های کشوری می درخشد، تصریح کرد: دانش آموزان استان کرمانشاه از لحاظ علمی کمتر از دیگر دانش آموزان سر تا سر کشور نیستند.

محبی به کسب رتبه بیش از صد نفر از دانش آموزان کرمانشاهی در رتبه زیر صد در کنکور اشاره کرد و اضافه کرد: پذیرش دانشگاه های استان نسبت به دیگر استان ها کمتر است و دانش آموزان این استان از لحاظ علمی در پنج شاخه کنکور سراسری رتبه 11 کشوری را کسب کرده اند.

وی با اشاره به مطالبات فرهنگیان و بازنشستگان تعلیم و پرورش استان کرمانشاه، گفت: مطالبات فرهنگیان مربوط به سال 87 تا کنون است که بخشی از آن به وقت دولت دهم برمی گردد و بخش دیگر به دولت یازدهم، که طبق وعده هایی که داده اند به زودی توجه کرد می شود.

****با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد****

نگارش از: خداداد ل.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زلف چون عنبر خامش که ببويد هيهات
««« »»»
ای دل خام طمع اين سخن از ياد ببر

دانش آموزان کرمانشاهی در 5 شاخه کنکور سراسری رتبه 11 کشوری را کسب کرده اند

TT / 57 — TP / 10%

نظر دهید