دانلود ۳۱ استان در جشنواره آش حضور دارند - خبرگزاری مهر

۳۱ استان در جشنواره آش حضور دارند


برای دانلود فیلم اینجا کلیک کنید

زنجان- مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: ۳۱ استان کشور در بخش نمایشگاه ملی صنایع دستی دوازدهمین جشنواره سراسری آش ایرانی استان زنجان شرکت کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، یحیی رحمتی با بیان اینکه این جشنواره قدیمی‌ترین جشنواره در حوزه غذا است، اظهار کرد: شعار امسال جشنواره یک جشنواره خوشمزه است واز دل این جشنواره یک جشنواره مهم دیگر با عنوان جشنواره غذاهای کشورهای اکو برآمده که طی اردیبهشت‌ماه سال جاری در استان با حضور ۱۴ کشور برگزار شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: جشنواره سراسری آش ایرانی در استان زنجان هر سال نسبت به سال قبل از رشد خوبی برخوردار است و روزانه ۱۲۰ هزار نفر از جشنواره آش زنجان بازدید می‌کنند.

در دوازدهمین جشنوار ملی آش ایرانی که به همت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان و شهرداری زنجان برگزار شده ۴۵ گروه آشپزی با پخت ۴۲ نوع آش محلی در دوازدهمین جشنواره آش با هم رقابت می کنند.

هشتم لغایت دوازدهم شهریور ۳۱ استان برای حضور در نمایشگاه صنایع دستی حاشیه جشنواره ملی آش و ۲۶ استان کشور در زمینه پخت آش‌های محلی درجشنواره دوازدهم حضور دارند .

۱۷۰ غرفه درمحل تفریحی – فرهنگی ائل داغی زنجان برای این جشنواره تعیین شده است، ۱۲ سیاه چادر عشایری به عنوان نمادی از فرهنگ و زندگی عشایر استان‌های مختلف هم دراین جشنواره آداب و رسوم عشایری را به نمایش می گذارند.

در حاشیه این جشنواره شب‌های فرهنگی با استفاده از ظرفیت استان‌های مختلف ازجمله گروه موسیقی نیز برگزار می‌شود.

**********************************

گردآوری ویدیو توسط: فروغ ی.

کلیپ های خبری در بخش ویدیو خبر سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چنان کرشمه ساقی دلم ز دست ببرد ««« »»» که با کسی دگرم نيست برگ گفت و شنيددانلود ۳۱ استان در جشنواره آش حضور دارند - خبرگزاری مهر


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : فروغ ی.
تاریخ گردآوری : 2017-09-05
در دسته بندی : کلیپ های خبری
برچسب ها : جشنواره


مطالب مرتبط