درآمد مرزی سیستان باید در پنج شهرستان منطقه سیستان هزینه شود

درآمد مرزی سیستان باید در پنج شهرستان منطقه سیستان هزینه شود

خبرگزاری فارس: درآمد مرزی سیستان باید در پنج شهرستان منطقه سیستان هزینه شود

امام جمعه زابل نقل کرد: درآمدهای مرزی صرف همه مردمان سیستان شود و نباید شرایط به نحوی باشد که عده‌ای محدود درآمدها را به جیب زده و مردمان سیستان گرسنه بمانند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از زابل، حجت الاسلام علی اکبر کیخا عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و فعالان اجتماعی و فرهنگی زابل، به تشریح ظرفیت ها و معضلات منطقه سیستان پرداخت.

امام جمعه زابل با اظهار این که سوء مدیریت کمر منطقه را له می کند، افزود: باید درآمدهای مرزی صرف همه مردمان سیستان شود و نباید شرایط به نحوی باشد که عده ای محدود درآمدها را به جیب زده و مردمان سیستان گرسنه بمانند.

وی افزود: مردمان هوشیار باشند، اجازه ندهند طوری برخورد شود که فرداها یک شهروند هامونی چنانچه به نیمروز رفت، به او غیربومی بگویند.

کیخا تأکید کرد: باید مطالبات را مطرح کنیم، مسائل زیادی در مرز وجود دارد که فعلا صلاح آگاهی نمی دارم رسانه ای شود.

امام جمعه زابل اظهار کرد: اما چنانچه ریز شویم نگاه خواهیم کرد که کسانی که هیچ ربطی به سیستان ندارند و در سیستان زندگی هم نمی کنند از همین مرز سیستان میلیاردها تومان درآمد دارند که این خود مکان تأمل دارد.

وی تشریح کرد: قطعاً این موارد زمینه را برای کوچ و مهاجرت مردمان منطقه مهیا می کند که باید به طور جدی با این طوری موارد برخورد شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، اصحاب رسانه و فعالان اجتماعی و فرهنگی زابل نیز در این نشست به تشریح نظرات و راهکارهای خود برای برون رفت منطقه سیستان از معضلات فعلی توجه کردند.

****نظرات شما مايه دلگرمى ماست****

نگارش توسط: بيدار ث.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خاک وجود ما را از آب ديده گل کن
««« »»»
ويرانسرای دل را گاه عمارت آمد

درآمد مرزی سیستان باید در پنج شهرستان منطقه سیستان هزینه شود

TT / 48 — TP / 19%

نظر دهید