دست درازی به اموال کارگری چالش بزرگی است/اعتراض به مقایسه حقوق کارگران با پزشکان توسط وزیر بهداشت

دست درازی به اموال کارگری چالش بزرگی است/اعتراض به مقایسه حقوق کارگران با پزشکان توسط وزیر بهداشت

عضو هیئت مدیره مؤسسه مناسب انجمن‌های صنفی کارگری کشورمان با بیان این که دست‌درازی به اموال کارگری در بخش درمان تأمین اجتماعی درگیری بزرگی است، نقل کرد: سازمان تأمین اجتماعی متعلق به مردمان و کارگران است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از شهرستان قائم شهر، هادی ساداتی امشب در پنجمین کنگره خانه کارگر مازندران که به میزبانی شهرستان قائم شهر به انجام رسانده شد با بیان این که این کنگره اکران اجتماع کارگری و بیان گر توان و قدرت کارگری است، بیان کرد: کارگران از ابتدای انقلاب خود را نمایان کردند و همچنان از نظام حمایت می کنند و در زیر پرچم ولایت به کار و تولید مشغول هستند.

وی اضافه کرد: این روزها زمزمه هایی مبنی بر تحول قانون کار به گوش میرسد و برخی ها مییاندیشند که کار حتماً باید به کارفرمایان باشد و برخی ها تجمع کارگری را انجام کار به نفع کارگران آگاهی میدارند و این در حالی است که قانون کار باید سه جانبه گرا باشد.

مسؤول انجمن صنفی کارگران آپارتمانی استان مازندران تصریح کرد: بزرگ ترین کارفرمای ما دولت است و قوانین باید به گونه ای باشد که نه کارگر و نه کارفرما زیان نگاه کند.

ساداتی، کارفرما را ولی نعمت کار و کارگر را بازوی توانمند کار برشمرد و نقل کرد: دستورالعمل ها باید به نفع هر دو باشد چرا که ما یک جانبه گرایی را نمی پسندیم و انتظار داریم در مکانی از قوانین ما را لگد نکنند و حقوق کارگران را نادیده نگیرند.

عضو هیأت مدیره مؤسسه مناسب اجلاسهای صنفی کارگری کشورمان بیان کرد: به عنوان عضو جامعه کارگری در کنگره بزرگ کارگری مازندران به تحول قانون اعتراض داریم چرا که باید سهم ما هم در قانون نگاه شده و کارگری در قانون مستضعف تر نشود.

ساداتی به بیمه کارگران آپارتمانی در مازندران اشاره کرد و نقل کرد: نبود ارائه سهمیه بیمه سال 95 معضل ما در سطح کشور است که شکایت خود را به دیوان عدالت اداری برده ایم تا رسیدگی شود.

این مسؤول با بیان این که دست اندازی به اموال کارگری در بخش درمان تأمین اجتماعی درگیری بزرگی است، اضافه کرد: چرا که سازمان تأمین اجتماعی متعلق به مردمان و کارگران است.

وی در پایان به سخنان چندین روز گذشته وزیر بهداشت، درمان و تعلیم پزشکی اشاره کرد و نقل کرد: چندین روز گذشته حرفی را از زبان وزیر بهداشت، درمان و تعلیم پزشکی شنیدم که نقل کرد پزشکان ما کمتر از کارگران آپارتمانی حقوق می گیرند که با تمام احترامی که قائلم باید نقل بکنیم اگه شما ما را با هر گروه دیگری مقایسه می کردید جای اعتراض نداشت اما کارگران آپارتمانی ما میانگین حقوق روزانه شان 40 هزار تومان است و برخی از آنها زیر میزان حقوق سالانه شورای کار حقوق دارند و این مقایسه انصاف نیست.

_________________________________

گردآوری از : گلنار ت.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تو آتش گشتی ای حافظ ولی با يار درنگرفت ««« »»» ز بدعهدی گل گويی حکايت با صبا گفتيمدست درازی به اموال کارگری چالش بزرگی است/اعتراض به مقایسه حقوق کارگران با پزشکان توسط وزیر بهداشت


TT / 83 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : گلنار ت.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اموال
برچسب ها : پزشکان , حقوق , اعتراض , بزرگی , درازی

مطالب مرتبط