درخواست نمایندگان فرانسوی از "والس" برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری

درخواست نمایندگان فرانسوی از "والس" برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری

نمایندگان سوسیالیست از نخست وزیر فرانسه خواستند تا برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آماده شود و به جای اولاند در انتخابات شرکت نماید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که شانس انتخاب مجدد فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در انتخابات سال 2017 میلادی با کاهش چشمگیری روبرو شده، نمایندگان سوسیالیست از مانوئل والس نخست وزیر فرانسه خواسته اند تا به جای اولاند برای شرکت در انتخابات سال آینده آماده شود.

روند نزولی محبوبیت اولاند طی ماه های اخیر ادامه داشته است. نظرسنجی اوایل اکتبر نشان می دهد که اولاند در جایگاه دوازدهم در بین نامزدهای مورد نظر رای دهندگان فرانسوی برای احراز پست ریاست جمهوری قرار دارد.

دیدگاه های راستگرایانه والس 54 ساله موجب شده تا اختلاف نظرهای زیادی بین وی و مقامهای ارشد حزب سوسیالیست وجود داشته باشد. وی مواضع سختگیرانه ای در قبال امنیت و مسائل هویتی فرانسه در اروپا دارد و از بهبود فضای کسب و کار حمایت می کند.

البته میزان محبوبیت والس چندان نسبت به اولاند چندان بهتر نیست ولی به اعتقاد نمایندگان سوسیالیست گزینه بهتری به شمار می رود.

یک نماینده سوسیالیست در این باره گفت: اگر رئیس جمهور بگوید، در انتخابات شرکت نمی کنم، آنگاه والس احتمالا می تواند به جای او در انتخابات شرکت کند. ما باید در این باره فکر کنیم. والس نیز باید از خودش بپرسد که آیا در صورت عدم شرکت اولاند، حاضر است در عرصه انتخابات وارد شود.

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در حالی قرار است سال آینده برگزار شود که این کشور در 5 سال گذشته با رشد اقتصادی پایین و نرخ بیکاری بالا روبرو بوده است.

پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود

گردآورنده: آرمين غ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خيال نقش تو در کارگاه ديده کشيدم ««« »»» به صورت تو نگاری نديدم و نشنيدمدرخواست نمایندگان فرانسوی از "والس" برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : آرمين غ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-20
در دسته بندی : بین المللی
برچسب ها : نمایندگان , جمهوری , فرانسوی , ریاست , والس

مطالب مرتبط