دردی که با خرمالوی نارس علاج می شود

دردی که با خرمالوی نارس درمان می شود

رفع معضلات معده و روده با خرمالوی نارس

فواید متعددی برای خرمالوی نارس گفته شده است که اصلیترین آن تقویت معده و روده است . خرمالو از جمله میوه هایی است که اگرچه در وضعیت نارس گس و سفت است ولی اگه آن را در دمای متداولی اتاق گذارید، به مرور خواهد رسید و نرم و شیرین می شود.

خرمالو سرشار از ویتامین A ، بتاکاروتن و همچنین مقدار قابل توجهی ویتامین های B1، B2، B3 و ویتامین C است. این میوه همچنین مواد معدنی گوناگون نکته نیاز بدن را مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، منیزیم و پتاسیم دارد؛ به همین جهت برای رشد و نمو کودکان بسیار مفید شناخته شده است.

میزان ویتامین C موجود در خرمالو قابل توجه است. این ویتامین برای تقویت سیستم مطمئنی بدن لازم و لازم است. اگه در فصل سرما لثه هایتان خونریزی می کند امکان دارد به خاطر کمبود ویتامین C باشد.

به گفته یک متخصص طب باستانی، خرمالوی نارس با اینکه بسیار گس و قابض است و وضعیت جمع شدگی در دهان بوجود مییاورد، خوب ترین و اثرگذار ترین دارو، برای تقویت معده و التیام مریضیهای التهابی روده است.

خرمالوی نارس به تقویت معده و روده کمک بسیار زیادی میکند

این متخصص اضافه کرد:خرمالویی که رسیده نباشد، وضعیت جمع شدگی در دهان ایجاد می کندکه علامت قابض بودن آن است و برای پرزهای معده و تقویت عمل هضم بسیار مفید است. همچنین افرادی که دچار مریضیهای التهابی روده (IBD) مانند بیماری کرون و کولیت اولسراتیو هستند، قادر هستند از فایده جمع کنندگی خرمالویی که قدری نارس است نفع ببرند و خونریزی گوارشی خود را مهار کنند.

این متخصص به افرادی که مشکل معدوی ندارند پیشنهاد داد گاهی از پوست خرمالو بهره گیرند، چرا که پوست این میوه قادر هست پرزهای معده را دباغی کند.

وی با اشاره به اینکه اگه همیشه از غذاهای نرم بهره گیریم، دچار شلی و لزج شدن سطح داخلی معده و روده می شویم گفت:معده و روده باید اندکی زبر و وضعیت سمباده داشته باشند تا بتواند غذا را ریز و هضم کنند و از سیستم گوارش عبور دهند، در نتیجه خوردن گهگاه میوه های گس و قابض همچون خرمالو، پوست میوه ها و سبوس کمک بهتری به هضم مواد مواد معدنی موجود در غذاها می کند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه، خلال اشاره به اینکه خرمالو قادر هست به تولید خون در بدن یاری رساند گفت:با اینکه خرمالو طبع گرم و تر دارد، اما حرارت خیلی بالایی در بدن بوجود نمییاورد و برای اکثر مزاج ها عالی است؛ با این حال، در برخی افراد وضعیت آلرژن دارد و ایجاد حساسیت می کند و امکان می دارد باعث بروز عطسه و سرفه شود. این افراد باید در مصرف خرمالو جانب احتیاط را رعایت کنند.

خرمالوی نارس , درمان خانگی درد معده و روده

___________________________________

تهیه و تدوین : سيامك ع.

تغذیه سالم و مناسب در بخش تغذیه و سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بيار می که به فتوی حافظ از دل پاک ««« »»» غبار زرق به فيض قدح فروشويمدردی که با خرمالوی نارس علاج می شود


TT / 62 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : سيامك ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : دردی
برچسب ها : نارس , درمان , خرمالوی

مطالب مرتبط