20 درصد جمعیت دانشگاه صنعتی قم بومی است

20 درصد جمعیت دانشگاه صنعتی قم بومی است

معاون تعلیم و پژوهش دانشگاه صنعتی قم نقل کرد: حدود 70 درصد دانشجویان این دانشگاه به استان‌های البرز و تهران و 5 الی 10 درصد به شهرستان‌های گوناگون کشور اختصاص دارند و 20 درصد جمعیت این دانشگاه بومی است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از قم، محمد فدایی ظهر امروز در نشست خبری که در تالار جلسات دفتر ریاست دانشگاه صنعتی قم به انجام رسانده شد، با بیان این که دانشگاه صنعتی قم به صورت مستقیم و غیرمستقیم با صنعت رابطه دارد، بیان کرد: با بهره گیری از این ارتباطات دانشجویان وارد بازار کار می شوند و دانشگاه محصولاتی را پیشنهاد میکند که واحدهای صنعتی از آنها بهره گیرند.

وی افتتاح کلینیک تخصصی در شهرک صنعتی شکوهیه با حضور اساتید دانشگاهی و ایجاد مرکز نوآوری را از دستاوردهای دانشگاه صنعتی قم برشمرد و افزود: این مراکز رابطه عناصر دانشگاهی را با عناصر صنعتی رقم می زنند.

معاون تعلیم و پژوهش دانشگاه صنعتی قم با تاکید بر این که دانشگاه صنعتی قم سه واحد خوابگاه پسران را با 50 درصد تخفیف در اختیار دانشجویان گذاشته است، تصریح کرد: امسال ظرفیت خوابگاه پاسخگوی جمعیت 450 نفری دانشجویان متقاضی بوده است.

وی از برگزاری فستیوال ورزش های همگانی در سال گذشته یاد کرد و ادامه داد: سه تشکل سیاسی مذهبی، دو مؤسسه فرهنگی و 10 اجلاس علمی فعال از میان دانشجویان در دانشگاه صنعتی قم به وجود آمده است که به تناسب فعالیت، بودجه های نکته نیاز در اختیار آنها قرار می گیرد.

فدایی به ارائه بلیط های تخفیف دار کلکسیون های ورزشی استان به دانشجویان دانشگاه صنعتی قم اشاره کرد و نقل کرد: حدود 70 درصد دانشجویان این دانشگاه به استان های البرز و تهران و پنج الی 10 درصد به شهرستان های گوناگون کشور اختصاص دارند و 20 درصد جمعیت این دانشگاه بومی است.

****************************

گردآوری از: سودابه ی.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز نقش بند قضا هست اميد آن حافظ ««« »»» که همچو سرو به دستم نگار بازآيد20 درصد جمعیت دانشگاه صنعتی قم بومی است


TT / 49 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : سودابه ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : صنعتی
برچسب ها : بومی

مطالب مرتبط