۷۳ درصد جمعیت روستایی پلدختر از آب آشامیدنی سالم استفاده می کنند

۷۳ درصد جمعیت روستایی پلدختر از آب آشامیدنی سالم استفاده می کنند

رئیس آب و فاضلاب روستایی پلدختر گفت: ۷۳ درصد از جمعیت روستایی شهرستان پلدختر از اب آشامیدنی سالم استفاده می‌کنند.

عکس   ۷۳ درصد جمعیت روستایی پلدختر از آب آشامیدنی سالم استفاده می کنند

حمیدرضا بهاروند در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در پلدختر، اظهار داشت: از مجموع ۲۶۷ روستای سطح شهرستان پلدختر ۱۲۱ روستا با جمعیت ۳۵ هزار نفر از آب آشامیدنی سالم استفاده می کنند و تحت پوشش شرکت آبفار هستند.

وی افزود: ۱۰۸ روستای بالای ۲۰ خانوار داریم که ۷۴ روستا تحت پوشش آبفار هستند و هشت روستا از آب شهری استفاده می کنند.

رئیس آب و فاضلاب روستایی پلدختر با بیان اینکه آب رسانی به هفت روستا در دست مطالعه و اقدام است، عنوان کرد: ۱۹ روستا هم به صورت خودیاری توسط دهیاران اداره می شوند که بنا به دلایلی حاضر نیستند تحت پوشش قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته آب رسانی به ۱۰ روستا از جمله دوکوهه رشنو، باباخوارزم مجیر، باباخوارزم کریم، بلتومان ۲ و۳، بابا بهرام، دره شگفت، سرفراش، محمدنظری انجام گرفته است.

بهاروند تصریح کرد: در هفته دولت آب رسانی به روستای برآفتاب لطوند با جمعیت ۴۵ خانوار و با اعتباری بیش از ۱۵۰ میلیون تومان با ساخت یک باب مخزن بتونی ۱۰۰ متر مکعبی و لوله گذاری به طول ۳۵۰۰متر انجام گرفته است و به بهره برداری رسید.

رئیس آب و فاضلاب روستایی پلدختر گفت: با توجه به کمبود آب در روستای چم مهر با تعداد ۵۰۰ مشترک این شرکت اقدام به حفر یک حلقه چاه به طول ۱۲ متر با آبدهی هشت لیتر در ثانیه در کوتاه ترین زمان کرده است.

وی با بیان اینکه کمبود آب شرب این روستاها مرتفع شده است، افزود: با راه اندازی ایستگاه دوم پمپاژ سپاه کربلا با اعتباری معادل ۸۰۰ میلیون ریال مشکل آب شرب ۱۰ روستا با تعداد۱۸۰۰ مشترک را برطرف کردیم.

بهاروند به اقدامات شرکت آبفار اشاره و عنوان کرد: این شرکت در سال گذشته بهسازی مخزن ۳۰ متر مکعبی روستای چوب تراش، چاله هلوش، هفت چشمه، ساخت محوطه ایستگاه پمپاژ پاعلم، تعویض خط انتقال روستای گری بلمک به طول ۱۵۰۰متر، تعویض خط انتقال روستای دمرود افرینه به طول ۱۱۰۰ متر خط انتقال روستای جلگه ۳۱۰۰متر را به اتمام رسانده است.

*************************************

متن از : پوران ذ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به قول مطرب و ساقی برون رفتم گه و بی‌گه
««« »»»
کز آن راه گران قاصد خبر دشوار می‌آورد

۷۳ درصد جمعیت روستایی پلدختر از آب آشامیدنی سالم استفاده می کنند

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *