بیش از ۶۰ درصد مردم بانه در سرشماری نفوس و مسکن شرکت کردند

بیش از ۶۰ درصد مردم بانه در سرشماری نفوس و مسکن شرکت کردند

فرماندار بانه گفت: بیش از ۶۰ درصد مردم شهرستان بانه از ابتدای آغاز طرح سرشماری اینترنتی، اطلاعات خانوار خود را در این سامانه ثبت کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بانه، راشد عذیری ظهر امروز در حاشیه جلسه آغاز به کار سرشماری حضوری نفوس و مسکن شهرستان بانه که با حضور مسئولان شهرستان در سالن فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: بیش از 60 درصد مردم شهرستان بانه از ابتدای آغاز طرح سرشماری اینترنتی، اطلاعات خانوار خود را در این سامانه ثبت کردند.

وی افزود: مرحله دوم سرشماری نفوس و مسکن نیز از امروز صبح همزمان با سراسر کشور در شهرستان بیجار شروع شده است.

فرماندار شهرستان بانه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برای اولین بار در سطح کشور سرشماری نفوس و مسکن به صورت اینترنتی اجرا شد خوشبختانه این روش با استقبال خوب مردم مواجه شد و مردم شهرستان بانه با استقبال خوبی پذیرای سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن بودند و بیش از 60 درصد مردم اطلاعات خانوار خود را در این سامانه ثبت کردند.

وی گفت: امسال در شهرستان بانه بیش از 92 هزار نفر بصورت اینترنتی در سرشماری نفوس و مسکن ثبت نام کردند.

عذیری سرشماری نفوس و مسکن را یکی از برنامه های مهم دولت برشمرد و افزود: این سرشماری نقش مهمی در تصمیم گیری و برنامه ریزی های آینده دولت برای مردم دارد و بر همین اساس باید با دقت و جدیت انجام شود.

وی خطاب به ماموران سرشماری گفت: کار ماموران سرشماری از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است و نیاز است که این ماموران در انجام وظیفه سنگینی که بر دوش تک تک آنها نهاده شده است با دقت و ظرافت خاصی ماموریت خود را انجام دهند.

فرماندار شهرستان بانه با بیان اینکه همه دستگاه های دولتی در این سرشماری موظف به همکاری با ماموران آمارگیری هستند، خاطرنشان کرد: از مردم شهرستان بانه درخواست داریم که در ارائه آمار و اطلاعات لازم به ماموران سرشماری نفوس و مسکن نهایت همکاری را داشته باشند.

وی گفت: مردم اطمینان داشته باشند که همه اطلاعات این سرشمای به صورت محرمانه است و در اختیار هیچ شخصی قرار نمی گیرد بنابراین با اطمینان خاطر اطلاعات خانوار را ارائه دهند.

38 درصد مردم دهگلان در سرشماری نفوس و مسکن شرکت کردند

یحیی نظری در حاشیه جلسه آغاز به کار سرشماری حضوری نفوس و مسکن شهرستان دهگلان که با حضور مسئولان شهرستان در سالن فرمانداری دهگلان برگزار شد، اظهار داشت: 38 درصد مردم شهرستان دهگلان از ابتدای آغاز طرح سرشماری اینترنتی، اطلاعات خانوار خود را در این سامانه ثبت کردند.

وی افزود: خوشبختانه در مرحله اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن آنچه از مردم شهرستان دهگلان انتظار بود محقق شد.

فرماندار شهرستان دهگلان خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال مردمی، پیش بینی ما بر این است که تا پایان مهلت مقرر این میزان مشارکت به بیش از 40 درصد افزایش یابد.

وی خطاب به ماموران آمارگیر گفت: از امروز به مدت یکماه با عملیات میدانی و حضور در مناطق مختلف شهرستان باید کار مردم را تکمیل کنید و دقت لازم را در این امر مهم داشته باشید.

نظری افزود: شهرستان دهگلان تاکنون در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن رتبه هفتم را در استان داشته است.

وی اظهار کرد: تاکنون هفت هزار و 856 خانوار در مناطق شهری و روستایی شهرستان دهگلان ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن را انجام داده اند.

محموله قاچاق قرص های غیرمجاز ترامادول در سقز کشف شد

به گزارش پایگاه پایگاه خبری پلیس، سردار مسعود خرم نیا اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان سقز با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی از انتقال محموله قرص های ترامادول در سطح شهرستان مطلع شدند.

وی با اشاره به کنترل شبانه روزی و نا محسوس پلیس در مسیرهای احتمالی انتقال انواع موادمخدر، گفت: مأموران پاسگاه حسن سالاران شهرستان سقز موفق شدند فرد انتقال محموله قاچاق را که با یک دستگاه خودرو نیسان در یکی از محورهای فرعی منتهی به شهرستان مریوان در حال تردد بود شناسایی و متوقف کنند.

فرمانده انتظامی استان کردستان با بیان اینکه در بازرسی از خودرو محموله قاچاق 168 هزار و 800 عدد قرص ترامادول کشف شد، تصریح کرد: یک نفر در این رابطه دستگیر و با تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

وی مبارزه با عناصر تهیه و توزیع موادمخدر را از اولویت برنامه های نیروی انتظامی دانست و گفت: با توجه به افزایش 54 درصدی کشف انواع موادمخدر در شش ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، کردستان مکان امنی برای قاچاقچیان و عرض اندام توزیع کنندگان مواد مخدر نیست.

_____________________

تهیه و تدوین: سيمين ت.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در قلم آورد حافظ قصه لعل لبش ««« »»» آب حيوان می‌رود هر دم ز اقلامم هنوزبیش از ۶۰ درصد مردم بانه در سرشماری نفوس و مسکن شرکت کردند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : سيمين ت.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : سرشماری , مُسکن , بانه , نفوس

مطالب مرتبط