۹۵ درصد منابع طبیعی شهرستان ماکو سنددار شد

۹۵ درصد منابع طبیعی شهرستان ماکو سنددار شد

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ماکو گفت: از ۱۸۵ هزار هکتار منابع طبیعی شهرستان ماکو ۹۵ درصد آنها دارای سند مالکیت است.

عکس   ۹۵ درصد منابع طبیعی شهرستان ماکو سنددار شد

حسن علیزاده در گفت وگو با خبرنگار تسنیم درارومیه کل منابع طبیعی ماکو را ۱۸۵ هزار هکتار خواند و اظهار داشت: ۹۵ درصد این منابع از سند مالکیت برخوردارند.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ماکو تصریح کرد: ظرفیت دام نسبت به مرتع این شهرستان ۳ برابر است که در این زمینه با مازاد دام بر مرتع روبه رو هستیم.

وی از انجام اقدامات بیولوژیک بر ۹۰۰ هکتار از اراضی بورالان ماکو خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر پروژه ترسیب کربن در قالب شنهای روان انجام می شود همچنین در ۲۰۰ هکتار از اراضی شهرستان ماکو عملیات نهال کاری صورت می گیرد.

انجام مطالعات آبخیزداری بر ۹۶۷ هزار هکتار از اراضی ملی آذربایجان غربی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از انجام مطالعات آبخیزداری بر ۹۶۷ هزار هکتار از اراضی ملی استان خبر داد و اظهار داشت: ۸۲ درصد مساحت استان را حوزه های آبخیز شامل می شود.

رحمان وهاب زاده افزود: بدون احتساب دریاچه ارومیه، مساحت آذربایجان غربی ۳ میلیون و ۷۶۳ هزار هکتار است که از این مقدار، مساحت حوزه های آبخیز استان ۳ میلیون و یکصد هزار هکتار است.

وی گفت: تاکنون برای بیش از ۷۸ هزار هکتار از این حوزه ها کارعملیاتی آبخیزداری انجام شده است و در صورت تأمین اعتبار اقدامات اجرایی نیز برای محدوده ای که مطالعات صورت گرفته انجام می شود.

۱۵۸ هکتار از اراضی ملی ارومیه خلع ید شد

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ارومیه اظهار داشت: با تلاش نیروهای منابع طبیعی، یگان حفاظت و نیز همراهی سایر ارگانها و نهادهای دولتی، در شش ماهه نخست سال امسال بیش از ۱۵۸ هکتار از اراضی ملی از متصرفین خلع ید و به طبیعت برگردانده شد.

احمد خوش نژاد بیان کرد: شهرستان ارومیه از ۳۴۲ هزار هکتار عرصه ملی برخوردار است که مشارکت آحاد مردم را در حفاظت و حراست از این عرصه می طلبد، از این رو تلاش ما بر این است که با اجرای برنامه های ترویجی و واجرای دوره های آموزشی، مردم بیشترین سهم را در حفاظت از عرصه های ملی داشته باشند.

***با تشکر از حسن انتخاب شما***

نگارش توسط: شادی س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر آستان جانان گر سر توان نهادن
««« »»»
گلبانگ سربلندی بر آسمان توان زد

۹۵ درصد منابع طبیعی شهرستان ماکو سنددار شد

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *