۹۵ درصد منابع طبیعی شهرستان ماکو سنددار شد

۹۵ درصد منابع طبیعی شهرستان ماکو سنددار شد

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ماکو گفت: از ۱۸۵ هزار هکتار منابع طبیعی شهرستان ماکو ۹۵ درصد آنها دارای سند مالکیت است.

حسن علیزاده در گفت وگو با خبرنگار تسنیم درارومیه کل منابع طبیعی ماکو را 185 هزار هکتار خواند و اظهار داشت: 95 درصد این منابع از سند مالکیت برخوردارند.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ماکو تصریح کرد: ظرفیت دام نسبت به مرتع این شهرستان 3 برابر است که در این زمینه با مازاد دام بر مرتع روبه رو هستیم.

وی از انجام اقدامات بیولوژیک بر 900 هکتار از اراضی بورالان ماکو خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر پروژه ترسیب کربن در قالب شنهای روان انجام می شود همچنین در 200 هکتار از اراضی شهرستان ماکو عملیات نهال کاری صورت می گیرد.

انجام مطالعات آبخیزداری بر 967 هزار هکتار از اراضی ملی آذربایجان غربی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از انجام مطالعات آبخیزداری بر 967 هزار هکتار از اراضی ملی استان خبر داد و اظهار داشت: 82 درصد مساحت استان را حوزه های آبخیز شامل می شود.

رحمان وهاب زاده افزود: بدون احتساب دریاچه ارومیه، مساحت آذربایجان غربی 3 میلیون و 763 هزار هکتار است که از این مقدار، مساحت حوزه های آبخیز استان 3 میلیون و یکصد هزار هکتار است.

وی گفت: تاکنون برای بیش از 78 هزار هکتار از این حوزه ها کارعملیاتی آبخیزداری انجام شده است و در صورت تأمین اعتبار اقدامات اجرایی نیز برای محدوده ای که مطالعات صورت گرفته انجام می شود.

158 هکتار از اراضی ملی ارومیه خلع ید شد

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ارومیه اظهار داشت: با تلاش نیروهای منابع طبیعی، یگان حفاظت و نیز همراهی سایر ارگانها و نهادهای دولتی، در شش ماهه نخست سال امسال بیش از 158 هکتار از اراضی ملی از متصرفین خلع ید و به طبیعت برگردانده شد.

احمد خوش نژاد بیان کرد: شهرستان ارومیه از 342 هزار هکتار عرصه ملی برخوردار است که مشارکت آحاد مردم را در حفاظت و حراست از این عرصه می طلبد، از این رو تلاش ما بر این است که با اجرای برنامه های ترویجی و واجرای دوره های آموزشی، مردم بیشترین سهم را در حفاظت از عرصه های ملی داشته باشند.

***با تشکر از حسن انتخاب شما***

نگارش توسط: شادی س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر آستان جانان گر سر توان نهادن ««« »»» گلبانگ سربلندی بر آسمان توان زد۹۵ درصد منابع طبیعی شهرستان ماکو سنددار شد


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : شادی س.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : منابع , طبیعی , سنددار , ماکو

مطالب مرتبط