درهای اقتصاد جهان به روی ایران گشوده شد

درهای اقتصاد جهان به روی ایران گشوده شد

صنعت - معاون سازمان جهانی گمرک در دیدار با مسعود کرباسیان رئیس‌کل گمرک کشورمان از پیاده‌سازی پنجره واحد تجارت فرامرزی و گمرک الکترونیک در کشورمان استقبال کرد.

سازمان جهانی گمرک و گمرک کشورمان درخصوص تدوین برنامه استراتژیک و مدرن سازی فرآیندهای گمرکی با هدف افزایش تسهیل تجارت و نظارت ها در گمرکات کشورمان براساس استانداردهای جهانی به توافق رسیدند.

سرزه به نقل از خبر آنلاین خبر می دهد، سرجیو موجیکا معاون سازمان جهانی گمرک در دیدار با مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک کشورمان از پیاده سازی پنجره واحد تجارت فرامرزی و گمرک الکترونیک در کشورمان استقبال و از این که این برنامه به کمک دانش پژوهان ایرانی دیزاین و اجرایی شده ابراز تعجب کرد.

براساس این گزارش اصلیترین محور مکالمه های معاون سازمان جهانی گمرک و مسعود کرباسیان به موضوع استانداردهای سازمان جهانی گمرک درخصوص روند انجام تجملات گمرکی اختصاص داشت و درخصوص هر یک از استانداردها بحث و تبادل نظر شد.

کرباسیان رئیس کل گمرک کشورمان در این دیدار گزارشی از نحوه پیاده سازی گمرک الکترونیک و فرآیندهای انجام تجملات گمرکی، پنجره واحد تجاری، سامانه استعلام کالای قاچاق و فعالان جایز اقتصادی (AEO) ارائه کرد و گفت: با الکترونیکی شدن رویه های گمرکی در سال های اخیر، درآمدهای گمرک کشورمان طی دو سال گذشته به طور میانگین 65 درصد افزایش داشته است.

کرباسیان همچنین از افتتاح سامانه مانیتورینگ کالاهای ترانزیتی در گمرک کشورمان گزارش کرد و گفت: ما قادر هستیم کلیه عملیات ترانزیت در سطح گمرکات کشور را به صورت آنلاین در ستاد مرکزی گمرک کشورمان مهار کنیم.

سرجیو موجیکا معاون سازمان جهانی گمرک (WCO) نیز در این دیدار به ضرورت اجرایی شدن برنامه بهبود محیط کسب وکار (Doing Bussiness) اشاره کرد و گفت: سازمان جهانی گمرک ابزارهایی برای افزایش تسهیل تجارت و مهار های گمرکی تعریف کرده که در گمرکات کشورهای عضو اجرایی می شود و این ابزارهای قادر هست به بهبود محیط کسب وکار، تسهیل تجارت و خوب تر شدن مهار های گمرکی در کشورمان یاری میرساند.

وی با اعلام این که سازمان جهانی گمرک آماده است تجربیات متخصصان خود را در اختیار گمرک کشورمان گذارد، الکترونیکی شدن فرآیندهای گمرکی در کشورمان را نکته تحسین گذاشت و اعلام کرد: نمیاندیشیدم گمرک کشورمان در پیاده سازی گمرک الکترونیک تا این حد توسعه یافته باشد.

معاون سازمان جهانی گمرک اضافه کرد: تسهیل و مهار تجارت علاوه بر الکترونیکی شدن فرآیندهای گمرکی نیازمند معرفی فعالان اقتصادی جایز (AEO)، تدوین برنامه جامع برای تعیین روابط گمرک با ترخیص کاران و بهره گیری از ابزارهای توصیه ای سازمان جهانی گمرک ازجمله ابزار بهبود محیط کسب وکار (Doing Bussiness) است.

این گزارش حاکی است، در این دیدار معاون سازمان جهانی گمرک و رئیس کل گمرک کشورمان درخصوص اجرای استانداردهای تازه سازمان جهانی گمرک برای تسهیل و مهار تجارت در گمرکات کشورمان توافق کردند.

3539

-- با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد --

نگارنده : سوسن چ.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تکيه بر تقوا و دانش در طريقت کافريست ««« »»» راهرو گر صد هنر دارد توکل بايدشدرهای اقتصاد جهان به روی ایران گشوده شد


TT / 82 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : سوسن چ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اقتصاد
برچسب ها : درهای , ایران

مطالب مرتبط