درگیری طالبان با افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در شمال افغانستان

درگیری طالبان با افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در شمال افغانستان

مقامات دولت محلی در ولایت جوزجان در شمال افغانستان از درگیری گروه طالبان با افراد وابسته به داعش خبر دادند.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، «محمد رضا غفوری» سخنگوی والی جوزجان در شمال افغانستان اعلام کرد که درگیری های شب گذشته بین طالبان و افراد وابسته به داعش در شهرستان «درزاب» این ولایت آغاز شده است.

وی افزود: این درگیری زمانی آغاز شد که جنگجویان وابسته به داعش شب گذشته بر یک مخفیگاه طالبان در منطقه «چنانک» شهرستان «درزاب» حمله کردند.

سخنگوی والی جوزجان به رادیو آزادی گفته که در نتیجه این حمله یک فرمانده طالبان کشته شده است.

حدود دو ماه قبل نیز ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان به خبرگزاری تسنیم در مورد حضور افراد وابسته به داعش در جوزجان گفته بود که امارت اسلامی افغانستان در برابر اشغال گسترده این کشور مبارزه می کند و دست به جهاد بسیار وسیعی زده است. همچنین آنها، متوجه فتنه گران داعش نیز هستند و با همکاری ملت تاکنون توانسته ایم که جای پایی برای گروه تروریستی داعش در افغانستان باز نشود.

به گفته ذبیح الله مجاهد، داعش در یک نقطه ضعیف در شرق افغانستان در شرایط نامناسب و بدی در نزدیک مرز حضور دارد که بیشتر اعضای آن نیز ارتباطی با مردم افغانستان ندارند و افغان نیستند اما تأکید می کنیم که در سایر نقاط این کشور از جمله جوزجان اثری از داعشی ها را مشاهده نمی کنیم و البته اجازه حضور هم نخواهیم داد.

مجاهد تاکید کرده بود که اداره کابل و آمریکایی ها از مسئله وجود داعش سوء استفاده می کنند تا با بزرگنمایی این گروه تروریستی، راه و دلایل جدید را برای تداوم اشغال و وحشت فراهم کنند.

---انتها---

تهیه کننده : پريدخت ح.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نخست روز که ديدم رخ تو دل می‌گفت ««« »»» اگر رسد خللی خون من به گردن چشمدرگیری طالبان با افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در شمال افغانستان


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : پريدخت ح.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بین المللی
برچسب ها : طالبان , تروریستی , داعش , شمال

مطالب مرتبط