دستمزد داریوش ارجمند برای بازی در نقش مالک اشتر چه مقدار بود؟

دستمزد داریوش ارجمند برای بازی در نقش مالک اشتر چقدر بود؟


داریوش ارجمند هنرپیشه نقش مالک اشتر در سریال امام علی (ع) گفت که برای 2 سال بازی در این سریال کمتر از 2 میلیون تومان دستمزد گرفته است.

داریوش ارجمند از بازی در سریال امام علی (ع) گفت

داریوش ارجمند هنرپیشه باتجربه سینما و تلویزیون در مکالمه ای درباره توجه کرد سینما و تلویزیون به مقوله ماه محرم، گفت: تلویزیون به اندازه کافی قادر بوده است به این مقوله توجه بکند. برای اثبات این موضوع کافی است که کمی شبکه های تلویزیونی را مرور کنید.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون به میزان کافی درباره مقوله ماه محرم و امام حسین(ع) فیلم و سریال ساخته شده است؟، بیان کرد: تنها ساختن فیلم مطرح نیست، باید نگاه کرد چطور فیلمی ساخته شده است و تاثیر آن را بعدها نگاه بکنیم. در حال حاضر در ایران چنین فیلمهایی با مخارجهای میلیاردی و در برخی مواقع هم میلیارد دلاری ساخته می شود؛ پس از سریال«امام علی(ع)» داوود میرباقری کمتر فیلم و سریالی توانست در آن حد و حدود باشد، این حرف من نیست بلکه حرف بسیاری از مردمان است.

این هنرپیشه باتجربه سینما و تلویزیون ادامه داد: این که مردمان سریال«امام علی(ع)» را دوست دارند علت دارد زیرا آن وقتی که ما این فیلم را می ساختیم اندیشه حافظوار داشتیم. حافظ گفت«عشقت رسد به فریاد ار خود به سان حافظ / قرآن کریم ز بر بخوانی در چارده روایت» حافظ وقتی این بیت را گفت نخواست وزیر، رئیس تعلیم و پرورش و یا سفیر شود. ما نیز همین کار را به انجام رساندیم، در سریال«امام علی(ع)» بنده دستمزدم برای دو سال ایفای نقش به دو میلیون تومان هم نرسید، چرا چون ما برای پول نرفتیم برای عرض ارادت به امام (ع) رفتیم، نه تنها من بلکه تمام افرادی که در این سریال دخیل بودند هم چنین حسی داشتند.

وی اضافه کرد: قادر نیستم نقل بکنیم فیلمهایی که در این چندین سال تولید شده اند از نظر اعتقادی ضعیف هستند، اما به نظرم چنانچه فیلمسازی اثری مذهبی تولید کند با این نیت که با پول آن آپارتمان سازی کند به هدفش نمی رسد و آن اثر به هیچ عنوان نکته توجه مردمان قرار نمی گیرد. چنانچه کسی برای امام حسین(ع) اثری می سازد، نیتش باید تماماً عشق ورزیدن به امام حسین(ع) باشد.

هنرپیشه نقش مالک اشتر سریال امام علی(ع)، بیان کرد: صداقتی در سریال امام علی(ع) موجود بود که در وهله نخست در وجود خود آقای میرباقری بوده است، به همین علت تا به امروز پا برجا مانده است. باید دنبال آن بگردیم که چرا دیگر چنین آثار ساخته نمی شود. چه میزان فیلمهای مذهبی ساخته شد؛ اما برخی از آنها خیلی موثر نبوده و به فراموشی سپرده شد.
****نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود****

نگارش توسط: تورج ب.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چه گويمت که به ميخانه دوش مست و خراب ««« »»» سروش عالم غيبم چه مژده‌ها دادستدستمزد داریوش ارجمند برای بازی در نقش مالک اشتر چه مقدار بود؟


TT / 63 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : تورج ب.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : مالک
برچسب ها : اشتر , ارجمند

مطالب مرتبط