ده دسته از آدمها که بایستی از آن ها دور بمانید

10 دسته از انسان ها که باید از آنها دور بمانید

از افراد بدخواه دوری کنید

ما قادر هستیم یادبگیریم چطور تأثیرمنفی افرادبدخواه راکم کنیم و اجازه ندهیم افکار ونظرات دیگران به روح وقلب ماتجاوزکنندوبه این ترتیب ازخوددربرابرچنین اشخاصی حفاظت کنیم.


ما تا پیش از زمان بزرگسالی به مدد و پشتیبانی خانواده ی خود وابسته هستیم، اما با وارد شدن به زمان بزرگسالی مهم است که بتوانیم خود به تنهایی بر آن بشویم. شما و نه هیچ کس دیگر میبایست تنها کسی باشید که می تواند پیشامدهای حیاتتان را به خوبی مهار کند، پس هیچوقت به دیگران اجازه ندهید:

1- شما را وارد موضوعهای احمقانه کنند
وقت خود را برای ثابت کردن چیزی به کسی که تصمیم خود را گرفته و تنها عقیده ی خود را قبول دارد تلف نکنید. بله، اشخاصی یافت می شوند که تلاش میکنند شما را درک کنند ولی قادر نیستند. اما کسانی هم یافت می شوند که نمی خواهند شما را درک کنند. در این حالت، ارزش تلف کردن وقت و انرژی تان را دارد؟

این مسأله درباره اشخاصی هم که درباره شما مبتلا سوء تفاهم می شوند و درک تان نمیکنند هم صدق می کند. مورد مهم این است که این مشکل آنها است، نه شما. پس آن را همان گونه که هست رهایش کنید. پیروزی در بحث و جدل ها علتی برای افتخار نیست. این که بتوانید خود را آرام نگه دارید و سکوت کنید و دنباله ی حرف را نگیرید خیلی اصلیتر است.

2- شما را از گذشته ی خود خجالت زده کنند
برخی افراد همیشه آماده ی آن هستند تا لغزشات و شکست های گذشته ی شما را یادآوری کنند. اما گذشته ی شما تنها به شما تعلق دارد و حوادث آن قسمتی از تجربیات زندگی شما هستند. هیچوقت به کسی اجازه ندهید سبب شود در ارتباط با گذشته ی خود حس شرمندگی کنید. اهمیتی ندارد وفات کرده ی شما چه حادثه ای افتاده است، به یاد داشته باشید که کسی قادر نیست آن را عوض کند.

شما قلب تان را به روی کسی میگشایید اما آن شخص از این مسأله سوء بهره میگیرد تا شما را به گوشه ای بکشاند و خودش را اثبات کند. چنین اشخاصی برای شادی شما ضرر می دارند. همه ی آدم ها رازها و گذشته ی خود را دارند. از داوری شدن به وحشت نیافتاد.

3- شما را فریب دهند
اگه متوجه دروغگویی کسی شدید بی صدا نمانید. صبوری شما تنها اوضاع را بد تر می کند و سبب می شود شخص دروغگو تصور کند موفق شده شما را فریب دهد. از این زمان است که شخص دیگر مرتبا راست نمیگوید.

4- شما را متقاعد کنند تغییر چیز بدی است
برخی افراد از تغییر می به وحشت افتند. آنها نمی خواهند قدمی به جلو بردارند و با چیزهای تازه آشنایی پیدا کنند. پس شما میبایست بر سر عقیده ی خود بمانید و سعی کنید به دیگران اجازه ندهید روی شما اثر بگذارند. ترس و شک بر چنین اشخاصی غلبه دارد.

ایجاد تغییر در زندگی اکثر خواص زیادی دارد. ما برای حس سرزندگی و بهبود به تغییرات احتیاج داریم. گاهی سخت ترین تجربیات هستند که ما را به آنجا و آن چیزی که می خواهیم منتقل میکنند.

5- شما را از تفریحهای محبوبتان منصرف کنند
وقتی کاری را به انجام رسانید که حقیقتا برای شما اهمیت دارد، حس شادی خواهید داشت. اگه سرگرمی شما لبخند به لب تان میاورد و شاد تان می کند، پس بی شک در جاده درستی قرار گرفته اید. به دیگران اجازه ندهید بین شما و نشاطتان بایستند. اگه کسی همان علاقه و ذوق را در ارتباط با آن کار ندارد مشکل خوداو است و بی شک این مسأله ای نیست که ضروری باشد دلواپس آن باشید.

فکرها و افکارتان منتسب به شماست. به کار خود ادامه دهید، تبحرهایتان را تا دستیابی به اهداف تان ارتقا دهید و تمام رویاهایتان را پژوهشگر کنید.

6- شما را متقاعد کنند احتیاج زیاد تری دارید
خیلی مهم است که قدردان داشته هایتان باشید. اگه چیزهای دست نیافتنی ای از خودتون انتظار داشته باشید و اجازه دهید دیگران هم چنین رفتاری با شما داشته باشند، با این کار از خودتون مأیوس خواهید شد. قدر داشته هایتان را بدانید. به این ترتیب حس شادی خواهید کرد.

7- شما را متقاعد کنند ریسک کنید
غیر امکان می دارد که بتوان چیزی را بی صرف زمان و تلاش به وسیله آورد. البته کسانی هستند که به راحتی موفق می شوند به اهداف شان رسند. اما این نکات استثنا هستند. مردم نگرش های متفاوتی در ارتباط با موقعیت های گوناگون دارند و آنگونه که می خواهند و درست می دانند عمل می کنند. امکان می دارد ترفند یک شخص، راهکار مربوطه شما نباشد. این مسأله کاملا طبیعی است. باور داشتن به خود و آتیه تان سرآغاز جاده شما به سوی پیروزی خواهید بود.

8- شما را از تلاش بیشتر منصرف کنند
گاهی وقتی به هدف خود خیلی نزدیک شده ایم، مشکلاتی بر سر راه ما قرار می گیرند که ما را نابسامان می کنند. افراد دلسوز می دانند که در چنین شروطی به به پشتیبانی آنها احتیاج دارید و تلاش میکنند به شما روحیه دهند یا حتی مدد تان کنند. اما کسانی هم یافت می شوند که می توانند شما را در ارتباط با خودتون دودل کنند.

دست از مقاومت برندارید. ما در زمان دشواری به شخص قوی تری تبدیل می شویم. میبایست ایده هایمان را در ذهن نگه داریم و دنبال شان کنیم. وقتی به اهداف تان برسید، پی می برید که این تجربه تا چه اندازه گرانبها است. اجازه ندهید نظرات دیگران بر آتیه ی شما اثر بگذارد. به یاد داشته باشید که آغاز کار سخت ترین قسمت آن است اما چیزهای خیلی خوب و با اهمیتی در انتظارتان خواهد بود.

9- شما را از دنبال کردن رویاهایتان منصرف کنند
همان گونه که قبلا هم نقل شد چیزهای باارزش به راحتی به وسیله نمی آیند. اکثر چالش های انبوه ای بر سر راه پیروزی یافت می شود، مانند مورد نقد قرار گرفتن، رد شدن و نظرات منفی. این چالش ها می تواند سبب شکست ما شود. بخصوص وقتی که دوستان و آشنایان مان ما را باور ندارند.

همه ی ما در آغاز با نقد و معضلات دیگر مواجه می شویم. اما چنین چالش هایی سبب تواناتر شدن ما میشود. اگه حقیقتا میدانید که چه میخواهید، بی فکر درباره ی آن که چه میشود درپی آرزوی تان بروید.

ده- دوستان تان را بر گزینند
چنین وضعیتی زمانی رخ میدهد که اشخاص بدخواه تلاش میکنند بر ارتباط شما با انسانهای خوب اثر بگذارند. اجازه ندهید چنین اشخاصی شما را از کسانی دور کنند که قدر دوستی با شما را می دانند. با کسانی مرتبط باشید که حضور آنها به حیاتتان رنگ و غنا می بخشد.

ازافرادبدخواه دوری کنید و افسوس آن را نخورید. این مسأله اهمیت زیادی دارد چون به این ترتیب اشخاصی که خواهان شادی شما هستند در کنارتان خواهند ماند.


--همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد--

گردآورنده : سپيده ز.

مهارت های زندگی در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در اين صوفی وشان دردی نديدم ««« »»» که صافی باد عيش دردنوشان



ده دسته از آدمها که بایستی از آن ها دور بمانید


TT / 284 --- TP / 25%



گردآوری شده توسط : سپيده ز.
تاریخ گردآوری : 2018-04-11
در دسته بندی : بمانید
برچسب ها : دسته , انسان
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :