دستگاه ها میزان کشفیات قاچاق کالا خود را به طور شفاف اعلام کنند

دستگاه ها میزان کشفیات قاچاق کالا خود را به طور شفاف اعلام کنند

معاون قضایی تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: هر یک از دستگاهها اعم از نیروی انتظامی و دستگاه قضایی هر کدام از دیدگاه خود میزان کشفیات قاچاق کالا را اعلام می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، جلال عزتی در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالای استان کرمانشاه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد با اشاره به اینکه آئین نامه ها و مصوبات نمی توانند با پدیده قاچاق مقابله کنند، اظهار داشت: آمارهای ارائه شده از سوی سیستم کیفری درباره قاچاق کالا با آمارهای رسمی و غیررسمی مسئولان کشور تناقض دارد.

معاون قضایی تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه با بیان اینکه آمار دقیقی از میزان کشف کالای قاچاق در کشور وجود ندارد، عنوان کرد: هر یک از دستگاهها اعم از نیروی انتظامی و دستگاه قضایی هر کدام از دیدگاه خود میزان کشفیات قاچاق کالا را اعلام می کنند.

عزتی با اشاره به اینکه مردم به دلیل شرایط اقتصادی نسبت به کالای قاچاق تمایل نشان می دهند، گفت: گاهی در یک برهه زمانی که کشور نیازمند کالایی خاص و محدود در بازار است اجازه مصرف آن کالا در کشور را صادر می شود تا مشکلی ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه براساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب سال 92 افزود: براساس ماده 18 این قانون هر فردی که کالای قاچاق را نگهداری کند قاچاقچی محسوب می شود.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت در این جلسه با اشاره به اینکه سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با توجه به وظایف محول شده به او از امکانات کافی برخوردار نیست، گفت: این سازمان هیچ امکاناتی در شهرستانهای مرزی ندارد و مبارزه با قاچاق کالا باید از محل مبدأ انجام شود.

عباس سجادی راد با اشاره به اینکه مطلبی که در قانون مبارزه با قاچاق کالا عنوان شده با ساختار متناسب نیست، افزود: برای مبارزه با قاچاق کالا باید روی شبکه های سازمان یافته برنامه ریزی کرد و پرداختن به کوله بری کاری را پیش نمی برد.

سجادی راد با بیان اینکه شرایط استانها از نظر ورود کالای قاچاق متفاوت است، اظهار کرد: استان کرمانشاه به عنوان استانی مرزی علاوه بر قاچاق کالا از طریق مرز، کالای قاچاق سایر استانها نیز به این استان سرریز می کند.

*ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد*

گردآوری توسط: فرزاد خ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ما محرمان خلوت انسيم غم مخور ««« »»» با يار آشنا سخن آشنا بگودستگاه ها میزان کشفیات قاچاق کالا خود را به طور شفاف اعلام کنند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : فرزاد خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : کلیپ های موسیقی
برچسب ها : یویژه ها , استان ها , کالا , قاچاق , شفاف , پاییز , کشفیات

مطالب مرتبط