دستگیری عوامل درگیرشده با مامور راهنمایی و رانندگی آبادان

دستگیری عوامل درگیرشده با مامور راهنمایی و رانندگی آبادان

روابط عمومی دادگستری آبادان در اطلاعیه‌ای از دستگیری عوامل درگیرشده با مامور راهنمایی و رانندگی در شهر آبادان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، روابط عمومی دادگستری آبادان در اطلاعیه ای از دستگیری عوامل درگیرشده با مامور راهنمایی و رانندگی در شهر آبادان خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: به دنبال انتشار فیلم کوتاه درگیری فردی با مامور راهنمایی و رانندگی در آبادان در روز دوشنبه 26 مهرماه، که در آن فردی به شدت مامور راهنمایی و رانندگی را کتک می زد، دادگستری آبادان بلافاصله اقدامات لازم را انجام داد.

در حال حاضر کلیه عوامل شرکت کننده در این اقدام دستگیر شده و در مراحل بازجویی و رسیدگی قضایی هستند.

دادگستری آبادان به مردم شهیدپرور این شهر اعلام می کند که آبادان جزو امن ترین شهرها در کشور است و با مرتکبین جرایم، برخورد قانونی و قاطعانه صورت می گیرد.

مدیرکل فنی و حرفه ای خوزستان ادامه گفت: بخشی از دوره های آموزشی ما به خلاقیت و کارآفرینی اختصاص داده شده تا افراد با افزایش توانمندی کمتر در معرض خطر آسیب های اجتماعی قرار بگیرند.

عبدالنبی سواعدی عنوان کرد: در 6 ماه اول امسال حدود 800 نفر از این افراد را آموزش دادیم و در حوزه مبارزه با مواد مخدر نیز برنامه های ویژه ای در مراکز بهبودی، ترک اعتیاد و زندان ها برای آموزش افراد داریم.

وی بیان کرد: بحث توانمندسازی حاشیه نشینان شهرهای بزرگ را نیز در دستور کار داریم تا افراد کمتر دچار آسیب های اجتماعی شوند. با همتی که در حوزه آموزش فنی و حرفه ای استان شد خوشبختانه مرکز آموزش فنی و حرفه ای را در عین 2 در حال تأسیس داریم که به محض تخصیص اعتبارات جدید به صورت کامل آن را تجهیز و راه اندازی می کنیم.

انتصاب سرپرست شبکه بهداشت و درمان رامشیر

سرپرست شبکه بهداشت و درمان رامشیر در حکمی منصوب شد و فعالیت خود را آغاز کرد.

اسماعیل ایدنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در حکمی حبیب سیلاوی را به عنوان سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامشیر منصوب کرد.

پیش ثبت نام رایگان کارت ملی هوشمند در پست

مدیرکل پست خوزستان از پیش ثبت نام رایگان کارت ملی هوشمند در پست خبر داد.

مهران حموله اظهار داشت: ادارات پست مرکزی در سراسر استان خدمات پیش ثبت نام کارت ملی هوشمند را به متقاضیان ارایه می کنند و ارایه این خدمت از سوی پست برای مراجعان رایگان است.

وی افزود: بر اساس شیوه اجرایی دریافت کارت ملی هوشمند، متقاضیان دریافت این کارت باید در مرحله اول پیش ثبت نام کارت ملی را انجام داده و پس از آن در تاریخ معین شده جهت ثبت نام نهایی به ادارات پست تعیین شده مراجعه کنند.

حموله گفت: ادارات پست مرکزی در سراسر استان خوزستان خدمات پیش ثبت نام را برای متقاضیان دریافت کارت ملی هوشمند به صورت رایگان انجام می دهند و متقاضیان ملزم به پرداخت هیچگونه وجهی درخصوص پیش ثبت نام نیستند.

استخدام 350 نیروی شرکتی در بیمارستان شهید دکتر بقایی

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود در بیمارستان شهید دکتر مجید بقایی 2 به استناد دستورالعمل های مربوطه و همچنین مجوز معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نظر دارد نیروی انسانی مورد نیاز خود را برای ارائه خدمات اداری و درمانی از بین افراد واجد شرایط و از طریق مصاحبه تخصصی و گزینش به صورت شرکتی جذب نماید.

بدین منظور تعداد 350 نفر در مرحله نهایی جذب پذیرفته خواهند شد که از این تعداد 271 نفر در رشته های بهداشتی-درمانی شامل پرستار، پزشک، اتاق عمل، بهیار، بیهوشی فوریت های پزشکی و 79 نفر در مشاغل پشتیبانی از جمله: کارشناس خدمات آموزشی، مسئول دفتر، کارشناس تحلیلگر سیستم، مسئول خدمات مالی، کارشناس امور اداری و... جذب می شوند.

متقاضیان واجد شرایط مشاغل پشتیبانی می توانند حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه 28 مهرماه و مشاغل بهداشتی-درمانی لغایت یک شنبه 2 آبان ماه نسبت به ثبت نام الکترونیکی و تکمیل فرم در سامانه ی اینترنتی دانشگاه و همچنین کسب اطلاعات بیشتر به نشانی http://jazb.ajums.ac.ir مراجعه نمایند.

جذب 25 دانشجوی پرستاری

پس ازپیگیری های مسولین شبکه بهداشت و درمان و مجتمع آموزش عالی سلامت رامهرمز و با حمایت نماینده رامهرمز و رامشیر، رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ، در نیمه اول سال تحصیلی 96-95 موفق به پذیرش 25 نفر دانشجوی کارشناسی رشته پرستاری از طریق کنکورسراسری شده که 13 نفر زن و 12 نفر مرد هستند که از این تعداد 18 نفر بومی رامهرمز و رامشیر هستند که ثبت نام آنها اجام شد.

این دانشجویان تعهد دادند که پس از پایان تحصیل و اخذ مدرک کارشناسی پرستاری، سه برابر زمان تحصیل خود را در بیمارستان های رامهرمز خدمت نمایند.

اهدا زمین برای ساخت مرکز بهداشتی درمانی سویره

در جلسه ای که با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان، دهیاری، بهورز و شورای اسلامی روستای سویره تشکیل شد، قطعه زمینی توسط یکی از خیرین این روستا برای ساخت مرکز بهداشتی و درمانی سویره اهدا شد.

مرکز بهداشتی و درمانی سویره هم اکنون در فاصله بین دو روستای شیری و سویره و در محل نامناسبی قرار دارد که دسترسی به این مرکز را برای مردم این روستاها سخت و دشوار کرده است. داشتن بافت فرسوده و نامناسب از دیگر دلایل احداث یک مرکز بهداشتی و درمانی جدید و مجهز عنوان شد.

این زمین که در روستای سویره قرار دارد، 2300 متر مربع است که 2 هزار متر آن به ساخت مرکز بهداشتی و درمانی سویره و 300 متر آن به پایگاه فوریت های پزشکی اختصاص دارد.

کلاس آموزشی سلامت روان

به مناسبت هفته سلامت روان ( 24 لغایت 30 مهرماه ) با شعار " کرامت انسانی در سلامت روان؛ کمکهای اولیه روان شناختی و سلامت روان برای همه " کلاس های آموزشی در مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی و مدارس با موضوعات مختلف سلامت روان برای گروههای هدف ( دانش آموزان، زوجین جوان و عموم) تشکیل شد.

همچنین پمفلت و تراکت پیرامون موضوعات هفته سلامت روان در بین شرکت کنندگان توزیع و در پایان به شرکت کنندگان CD آموزشی و کتابچه مهارت های زندگی اهدا شد.

فعالیت 59 بهورز در در خانه های بهداشت اندیمشک

سیما جمشیدی مدیر شبکه بهداشت و درمان گفت: مرکز آموزش بهورزی اندیمشک در راستای تحقق اهداف نظام سلامت در کشور و با هدف بهره مند کردن خانه های بهداشت از بهورزان دارای مهارت های کافی و اجرای برنامه های بازآموزی کارکنان نظام سلامت در سال 1368 تاسیس شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 59 بهورز در خانه های بهداشت مشغول به کار و یک دوره دانش آموزان در حال تحصیل هستند و این مرکز تاکنون موفق به تربیت پنج دوره تربیت بهورز شده است.

جمشیدی بیان کرد: در سال 94 آموزش دو دوره مراقبین سلامت شهرستان اندیمشک و اعضا تیم سلامت روستایی در این مرکز صورت گرفته است و همچنین دوره های آموزشی برای سایر پرسنل به منظور یکسان سازی با مراقبین سلامت برگزار و گواهی پایان دوره آموزشی نیز صادر شده است.

آموزش تیم های سلامت و بهورزان هفتگل

کمیته سل در محل دفتر مدیریت شبکه بهداشت ودرمان هفتگل تشکیل جلسه داد که چند مصوبه داشت.

نصب بنر وپلاکارد درخصوص بیماری سل در محل های پرترددشهر، دیوار نویسی، تهیه و توزیع پمفلت و تراکت آموزشی در بین مراکز، مطب های خصوصی و داروخانه ها، درج پیام های بهداشتی در مکاتبات اداری کلیه واحدهای بهداشتی از جمله مصوبات این جلسه بود.

همچنین در این جلسه مصوب شد واحد پیشگیری نسبت به آموزش تیم های سلامت و بهورزان اقدام نماید.

برپایی ایستگاه سلامت سالمندان

در این ایستگاه که به همت روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان و توسط پرسنل ستاد سلامت خانواده مرکز بهداشت شهرستان ماهشهر اجرا گردید، مشاوره تغذیه و محاسبه BMI (نمایه توده بدنی ) و اهمیت خود مراقبتی انجام شد.

همچنین به همراه آموزش اهمیت خود مراقبتی از مردم جهت مراجعه به مراکز بهداشتی و انجام مراقبت های لازم دعوت بعمل آمد.

ضرور دقت ماموران سرشماری در ثبت دقیق اطلاعات خانوارها

فرماندار رامشیر بر دقت و تلاش ماموران سرشماری در ثبت دقیق اطلاعات خانوارها تاکید کرد.

مراسم آغاز عملیات میدانی سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 با حضور سعید فیوضی فرماندار رامشیر، روح الله شفیعی معاون فرماندار، بخشداران، مدیران دستگاه های اجرایی و ماموران آمارگیر در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار رامشیر در این جلسه با بیان اینکه مشارکت در سرشماری یک وظیفه همگانی است اظهار داشت: اطلاعاتی که در سرشماری جمع آوری می شود پایه و اساس برنامه ریزی هر کشور است و انتظار می رود که ماموران سرشماری با دقت این اطلاعات را ثبت کنند و تمام نیرو و تلاش خود را برای انجام هر چه بهتر وظیفه خود به کار ببرند.

بازدید سرزده فرماندار ایذه از بیمارستان

محسن بیرانوند فرماندار جدید شهرستان ایذه به طور سرزده از بیمارستان 150 تختخوابی شهدای این شهر بازدید کرد.

فرماندار ایذه از بخش های اورژانس، اتاق عمل، icu, سی.تی.اسکن و بخش های بستری داخلی، جراحی عمومی و درمانگاه ارتوپدی از نزدیک دیدن کردند و با بیماران و کارکنان بیمارستان گفتگو کرد.

انتصاب سرپرست بهداشت و درمان رامهرمز

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامهرمز منصوب شد.

اسماعیل ایدنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در حکمی دکتر علی ابراهیمی بهبهانی را به عنوان «سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامهرمز» منصوب کرد.

برپایی غرفه اداره کل استاندارد خوزستان

همزمان با آغاز هفته ملی کودک، نمایشگاه هفته ملی کودک در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اهواز افتتاح شد.

در این مراسم که با حضور معاون استانداردسازی و آموزش اداره کل استاندارد خوزستان برگزار شد، انیمیشن با مضامین استاندارد که توسط این اداره کل تهیه شده است پخش و مورد استقبال کودکان شرکت کننده در این مراسم قرار گرفت. در ادامه این مراسم غرفه های دستگاه های دولتی مشارکت کننده در نمایشگاه با حضور مسئولین افتتاح و شروع به کار نمود.

اداره کل استاندارد خوزستان که برای نخستین بار در نمایشگاه هفته ملی کودک حضور دارد با برنامه ریزی هایی که انجام داده است کارگاه های آموزشی"آشنایی با استاندارد" را جهت دانش آموزان بازدید کننده از نمایشگاه برگزار و در پایان هر کارگاه هدایایی از جمله لوازم التحریر با طراحی و پیام های استاندارد به دانش آموزان اهدا می کند.

- با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد -

گردآوری توسط : پريچهر ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

برون خرام و ببر گوی خوبی از همه کس ««« »»» سزای حور بده رونق پری بشکندستگیری عوامل درگیرشده با مامور راهنمایی و رانندگی آبادان


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : پريچهر ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : آبادان , مامور

مطالب مرتبط