دشمنان اسلام پروژه تشکیل خاورمیانه بزرگ را به گور می برند/در دفاع از مظلوم شیعه و سنی برای ایران فرقی ندارد

دشمنان اسلام پروژه تشکیل خاورمیانه بزرگ را به گور می برند/در دفاع از مظلوم شیعه و سنی برای ایران فرقی ندارد

شهردار مشهد گفت: جوانان اسلامی باید با بهره‌گیری از استعداد و قدرت جهانی خود اجازه دسترسی آمریکا به اهداف خود به خصوص در خاورمیانه را ندهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، سیدصولت مرتضوی در مراسم اختتامیه چهارمین اجلاس بین المللی جوانان کشورهای اسلامی در تالار شهر مشهد اظهار داشت: یکی از نیازهای امت اسلامی مؤلفه اتحاد و همبستگی است.

وی با بیان اینکه مهم ترین راهکار برای رسیدن به جامعه آرمانی اتحاد است، گفت: قرآن کریم و ائمه معصومین بارها به بحث اتحاد بین مسلمانان تأکید داشته اند.

شهردار مشهد منشأ بسیاری از اتفاقات بد میان کشورها را نیت ناخالص و دوری ملت ها عنوان کرد و افزود: در طول تاریخ شاهد عوامل سیاسی حکومت ها و قدرتمندان زورمندی بودیم که با تزویر تلاش داشتند برای حفظ دنیای خویش دست به هر کاری بزنند.

مرتضوی با بیان اینکه تکفیر بزرگ ترین عامل درگیری، جناح بندی و دوری امت اسلامی است، گفت: رعایت عدل، زدودن خرافات از دین و هوشیاری جوانان مقدمات به انسجام رسیدن امت اسلامی است.

وی با اشاره به اهداف ایجاد گروهک های تروریستی افزود: گروهک های تکفیری به منظور مشغول کردن ذهن مسلمانان و دوری آنها از واقعیت ها ایجاد شده اند به شکلی که امروزه تلاش می شود تا مسلمانان دشمن اصلی خود که رژیم اشغالگر قدس است را به فراموش بسپارند و در این هیاهو آزادی فلسطین را فراموش کنند که این امری محال و ناشدنی است.

شهردار مشهد با اشاره به رویای تشکیل خاورمیانه و پروژه اسرائیل از نیل تا فرات تصریح کرد: استکبار امروزه به دنبال نفوذ شدید در خاورمیانه بوده و برای گسترش سرزمین های اشغالی تلاش های زیادی می کند، اما این جوانان اسلامی هستند که باید با بهره گیری از استعداد خود تمامی این نقشه ها را برعکس کرده و کاری کنند تا دشمنان اسلام آرزوهای خود را به گور ببرند.

مرتضوی در پاسخ به این سئوال که چرا دنیای اسلام قوانین واحد، پول واحد و اتحاد ناگسستنی ندارد، گفت: چرا امروز از دفاع مشترک مذاهب اسلامی در مشکلات و پیروزی های مشترک امت اسلامی در جهان خبری نیست.

وی با انتقاد از سکوت برخی کشورها در برابر کودک کشی ها به خصوص در کشور یمن بیان داشت: اینکه طرح ترور رئیس جمهور یک کشور اسلامی در کنگره آمریکا مورد تائید قرار می گیرد تنها نشان دهنده دولت تروریستی آمریکاست.

شهردار مشهد با بیان اینکه امروزه برخی از کشورهای به ظاهر اسلامی ارتباط بسیار خوبی با آمریکا برقرار کرده اند، تصریح کرد: در سیاست های اصولی جمهوری اسلامی ایران دفاع از مظلوم به خصوص مسلمانان جایگاه بسیار بالایی دارد و در این ارتباط دفاع از شیعه و سنی نیز برای ما فرقی ندارد.

مرتضوی خاطرنشان کرد: در بحث دفاع از مظلوم ایران اولین کشوری بود که به حمایت از مردم بوسنی و هرزگوین پرداخت و همچنان بر حق مسلم مردم فلسطین تأکید دارد.

وی تصریح کرد: برگزاری سمینارهای پر خرج راه دستیابی به اتحاد اسلامی نیست بلکه به کارگیری عقل و قطع رابطه قلبی، فکری و سایر راه های ارتباطی با اهداف آمریکا از مهمترین عوامل دستیابی به اتحاد است.

*******************

متن از : آرتين ص.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نسيم مشک تاتاری خجل کرد ««« »»» شميم زلف عنبربوی فرخدشمنان اسلام پروژه تشکیل خاورمیانه بزرگ را به گور می برند/در دفاع از مظلوم شیعه و سنی برای ایران فرقی ندارد


TT / 0 --- TP / 0%گردآوری شده توسط : آرتين ص.
تاریخ گردآوری : 2016-10-27
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : فرقی , شیعه , دشمنان , تشکیل , پروژه , ایران , مظلوم
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :