دلواپس نباشید، من اینجام! (2 عکس)

نگران نباشید، من اینجام!عکس شماره 1 ⇩
عکس نگران نباشید، من اینجام!

اشتراک موقعیت جاای خود با مخاطبان دل خواه تان

با بهبود تکنولوژی روز جدید امکانات زیاد تری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، اما در جوار این پیشرفت‌ها، متاسفانه اکثر جوامع هم ناامن‌تر شده‌اند و احتیاج به ابزارهای تامین امنیت روز جدید ازدیاد می‌یابد.

تابه‌حال چندین بار نگران گم شدن عزیزانتان شده‌اید یا چندین بار دیر آمدنشان به خانه سبب دغدغه شما شده است؟ افزون بر این نگرانی‌ها امکان می دارد خودتان در شروطی واقع باشید که نگران امنیت خود باشید.

به‌عنوان مثال امکان می دارد ساعت 12 شب قصد رفتن به فرودگاه را داشته باشید، اما به‌دلیل نگرانی‌های خود ترجیح دهید موقعیت مکانی‌تان را در اختیار دوستان و آشنایان یا شریک زندگیتان گذارید تا در صورت بروز هرگونه اتفاقی بسرعت بتوانند شما را یابند.

شیوه ای که در ذیل قصد داریم به شما شناسانیم برای انتها دادن به تمام این نگرانی‌ها (در دستگاه‌های هوشمند مجهز به گوگل اندروید) است. به کمک این ترفند و با بهره گیری از یک اپلیکیشن می‌توانید در صورت احتیاج موقعیت جاای خود را با مخاطبان دل خواه تان به اشتراک بگذارید یا مکان فعلی بچه، همسر یا دوستان خود را که نگران آنها می باشید دیده و در حالیکه اتفاقی برای آنها رخ داده به آنها یاری رسانید.

عکس شماره 2 ⇩
عکس نگران نباشید، من اینجام!

اموزش کار با اپلیکیشن Trusted Contacts

به پلی‌استور گوگل یا لینک زیر سر زده و اپلیکیشن Trusted Contacts را دریافت و روی سیستم هوشمند اندرویدی خود نصب کنید:

http://tiny.cc/click_trustedcontacts

بعد از نصب و اجرای اپلیکیشن، مراحل نخستین شامل راهنما و صدور اجازه های ضروری جهت اشتراک‌گذاری موقعیت جاای را گذرانید تا صفحه‌ای با عنوان Select your Trusted contacts به تصویر کشیده شود.

گزینه Next را فشار داده و مخاطبان مورد اعتمادتان که قصد دارید در صورت احتیاج بتوانند موقعیت جاای شما را بینند یا در صورت احتیاج یا حتی حس خطر بتوانید موقعیت خود را به آنها انتقال دهید، بر گزینید.

مراحل انتخاب مخاطبان را دنبال کرده و در انتها با انتخاب گزینه Done به صفحه مهم اپلیکیشن وارد شوید.

از این پس هرگاه بخواهید موقعیت مخاطبی را خواست کنید یا موقعیت خود را برای هریک از مخاطبان خود انتقال دهید کافی است روی نام مخاطب فشار دهید و در ذیل یکی از دو گزینه

Ask for location (خواست موقعیت مخاطب) یا Share your location (ارسال موقعیت خودتان به مخاطب) را بر گزینید.

با ارسال موقعیت خودتان، اعلانی برای مخاطب موردنظر در سیستم هوشمند او ارسال می‌شود (در صورتی‌که اپلیکیشن Trusted Contacts را نصب نکرده باشد اعلان را روی ایمیل خود خواهد گرفت) و در صورتی‌که موقعیت فردی را خواست کنید پنجره اخطاری برای اخذ اجازه جهت ارسال موقعیت به مخاطب شما ارسال می‌شود. در این شرایط مخاطب شما می‌تواند خواست موقعیت را رد یا با آن موافقت کند. همچنین در صورتی‌که معضلی برای مخاطب شما رخ داده باشد و نیرومند به رد یا تائید خواست نباشد، به‌طور خودکار بعد از پنج دقیقه خواست شما تائید شده و موقعیت برایتان ارسال می‌شود.

اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد

گردآورنده: فرنوش ط.

تبلت و موبایل در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بی مهر رخت روز مرا نور نماندست
««« »»»
وز عمر مرا جز شب ديجور نماندست

دلواپس نباشید، من اینجام! (2 عکس)

TT / 108 — TP / 22%

نظر دهید