دلواپس یاهو نباشید؛ یاهو همچنان با همین نام به کار خود ادامه می دهد

نگران یاهو نباشید؛ یاهو همچنان با همین نام به کار خود ادامه می دهد

ساعاتی قبل اخباری انتشار داده شد که از انتها نام یاهو خبر می‌داد. اما منتظر مانید همه ماجرا این نمی باشد. برای آگاهی از جزئیات معاهده به فروش رسان یاهو به ورایزن با ادامه مطلب همراه شوید.

شرکت یاهو به Altaba تغییر نام می دهد و رییس اجرایی این شرکت یعنی سرکار خانم مریسا فوت شو استعفا خواهد داد!. این خبری بود که شب گذشته در بسیاری از سایت های خبری تکنولوژی انتشار داده شد و در رسانه های آنلاین سروصدای زیادی کرد. اما منتظر مانید همه ماجرا در جمله یاد شده برگزیده نمی شود.

عکس دلواپس یاهو نباشید؛ یاهو همچنان با همین نام به کار خود ادامه می دهد

در ماه ژوئیه سال گذشته خبرهایی منتشر شده بود مبنی براینکه اپراتور Verizon در نظر دارد تملک یاهو را بدست آورد. این خبر حالا در آستانه پیوستن به حقیقت است و معاهده ورایزن و یاهو شاید به زودی نهایی می شود. اما مورد اینجاست که ورایزن تنها بخشی از یاهو را خریداری خواهد کرد و همچنان بخش بزرگی از سهام یاهو دراختیار Alibaba و Yahoo Japan واقع خواهد بود. درواقع ورایزن در نظر دارد قسمتهایی از یاهو از جمله بخش ایمیل و وبلاگ را با پرداخت ۴.۸ میلیارد دلار تصاحب کند.

بنابراین به خاطر این که ورایزن خریدار تمام یاهو نمی باشد این شرکت باسابقه به دو بخش مهم تقسیم خواهد شد. بخش نخست که همان محصولات نهایی یاهو است و به طور روزمره کاربران در سر تا سر اینترنت با آن فعالیت میکنند در اختیار ورایزن قرار می گیرد و بخش دیگر همان هلدینگ یاهو است که در اختیار علی بابا و دیگر سهامداران واقع خواهد بود.

بخشی که در اختیار ورایزن قرار می گیرد همچنان یاهو نام خواهد داشت و سایت های زیرمجموعه هم با همان مارک خود به کارشان ادامه می دهند. ادامه همکاری ماریسا فوت شو با یاهو هم به تصمیمات ورایزن وابسته است. به چشم مییاید که فوت شو همچنان علاقه دارد تا به همکاری خود با یاهو ادامه دهد و حتی سال گذشته در یک پست وبلاگی هم به این بحث اشاره و از برنامه های خود برای ادامه راه یاهو حرف زده بود.

اما تحولی که از آن صحبت می شود در بخش هلدینگ یاهو رخ خواهد داد. تغییر نام از یاهو به Altaba و وداع فوت شو از این هلدینگ اتفاقی است که در صورت نهایی شدن تصمیم ورایزن به خرید یاهو رخ خواهد داد. سهامداران یاهو علاقه ای به حفظ نام آن روی هلدینگ ندارند و عملا هلدینگ هم چیزی جز مقداری سهام و حق نوآوری بی اهمیت نخواهد بود.

یاهو سعی میکند که این تغییرات با کمترین زیان و اختلال صورت پذیرد. اما مسلما برای علی بابا و دیگر سهامداران هلدینگ شروط مالیاتی موجب میشود که تغییر نام از یاهو به Altaba صورت گیرد. جمع بندی این جریانات را می شود به صورت برگزیده این طوری اظهار کرد:

  • ورازن یاهو را به دو بخش مهم تقسیم می کند
  • ورایزن همان محصولاتی را که ما به عنوان یاهو می شناسیم تصاحب می کند
  • مارک یاهو و شاید رییس اجرایی آن ماریسا فوت شو همچنان به کار خود در ورایزن ادامه خواهند داد
  • بخش های باقی مانده که شامل هلدینگ یاهو می شود به مارک Altaba تغییر نام می دهد
  • ماریسا فوت شو دیگر در گروه مدیره Altaba مکانی نخواهد داشت

در نهایت یک مورد مهم و قابل دقت وجود دارد و آن این است که هیچ کدام از این تغییرات تا وقت نهایی شدن تصمیم ورایزن برای خرید یاهو اتفاق نمی افتد. اما درصورت نهایی شدن معاهده یاد شده خوشبختانه اتفاق دل خراشی در انتظار یاهوی نوستالژیک ما نمی باشد. سرویس ها و محصولات زیرمجموعه یاهو همچنان به کار خود ادامه می دهند

****براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد****

نگارش از: مهتاب ذ.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نگويمت که همه ساله می پرستی کن
««« »»»
سه ماه می خور و نه ماه پارسا می‌باش

دلواپس یاهو نباشید؛ یاهو همچنان با همین نام به کار خود ادامه می دهد

TT / 127 — TP / 22%

نظر دهید