به چه دلیل بانوان احساس ششم قوی دارند؟

چرا زنان حس ششم قوی دارند؟

حس ششم

بانوان پیام های نامحسوس را قوی تر از آقایان می گیرند و به نکات ناگفته، خوب تر پی میبرند. به عنوان مثال، زمانی فوت شدی از همسر، و بچه ای از مادر چیزی را مخفی کند، همسر یا مادر به راحتی می فهمد که اتفاقی افتاده است

 

زنها پیام های نامحسوس را قوی تر از آقایان میگیرند و به نکات ناگفته خوب تر پی میبرند در هر سنی که باشیم ، برای اینکه زندگی خوشحال و کامیابی داشته باشیم ، نیاز داریم دانش و مهارت های زندگی خود را زیاد کنیم. به عبارت دیگر، هر زن و فوت شدی ، زمانی آگاهی های خود را زیاد کنند ، می توانند بر ذهن خود مدیریت کنند ، خود را عوض کرده و انرژی ، احساس ها و عواطف خود را در جهت مثبت مورد استفاده قرار دهند و زندگی خود و زندگی مشترک را درهر سنی که باشند، بهبود بخشند و حتی آن را به بهشت تبدیل نمایند.

 

چرا زنها روابط ، احساس ها، علائم کلامی و غیرکلامی، پیام های محسوس و نامحسوس دیگران را قوی تر از آقایان می گیرند و به نکات ناگفته خوب تر پی میبرند؟

 

آقایان دقت دارند که:

 

زنها علائم شنیداری ، دیداری ، کلامی و غیرکلامی را به سرعت می گیرند و هماهنگی یا نبود هماهنگی بین آن ها را به راحتی در افراد شناسایی میکنند. در نتیجه در مصاحبه های رودرو:

 

با توجه به اینکه مغز زن، صداها را به سرعت تفکیک و طبقه بندی می کند و حرکت های بدن و ایما و اشاره ی طرف مقابل را زیر نظر می گیرد:

 

هماهنگی بین گفتار و علائم دیداری و غیرکلامی نهفته در کلام را به راحتی شناسایی میکند و می فهمد که شوهر یا طرف مقابل به او راست یا دروغ نقل میکنید!

 

به طور کلی، بانوان پیام های نامحسوس را قوی تر از آقایان می گیرند و به نکات ناگفته، خوب تر پی میبرند. به عنوان مثال، زمانی فوت شدی از همسر، و بچه ای از مادر چیزی را مخفی کند، همسر یا مادر به راحتی می فهمد که اتفاقی افتاده است. به واژه ای حس ششم در بانوان قوی تر از مردان است.

 

به آقایان پیشنهاد داده میشود:

 

به همسرتان دروغ نگویید، تا راز و دروغ تان لو داده نشود. چرا که برای پنهان ساختن دروغ گویی، از چهره بیش از سایر قسمت های بدن بهره گرفته میشود هر کسی به صورت ناخودآگاه از تبسم، سر تکان دادن، وضعیتهای چشم و چشمک زدن، برای پنهان ساختن دروغ بهره میگیرد. نبود هماهنگی بین حرکت های بدن و علامت های صورت و تن صدا، این پنهان کاری را آشکار می سازد.

 

زنها با توجه به نوع روابط زوج های دیگر و تحول های جسمانی و روانی آنان، به راحتی پی میبرند که کدام یک از آنان با هم صمیمی هستند، کدام یک از هم خشمگین و ناراحت می باشند و کدام یک تظاهر به دوستی و صمیمیت می کنند، کدام یک حسود هستند، کدام یک خوب تری گاز بزن هستند و… به طور کلی، زنها از طریق احساس قوی خود ، دگرگونی یا تغییرها را در دیگران به سرعت متوجه می شوند . در حالی که مردان در هنگام گوش دادن، خونسرد بوده و سعی دارند بر اوضاع مسلط باشند و چهره شان دچار تغییر نشود، در این حالت، حتی امکان می دارد مردان بی احساس جلوه کنند. در حالی که، چهره بانوان هنگام صحبت کردن و گوش دادن، وضعیتهای خاصی به خود می گیرند و وضعیتهای آزردگی ، به وحشت افت ، خشم ، تعجب و لذت در چهره ی آنان قابل مشاهده است.

 

عواطف مرد در نیمکره ی راست مغز ولی عواطف زن در دو نیمکره ی مغز قرار دارد این امر به زن یاری میرساند که از قدرت عواطف و احساس قوی تری برخوردار شود و به مرد نیز یاری میرساند که از احساسات خود به صورت مستقل بهره گیرد. به طوری که مرد، عواطف خود را با خویشتن داری در برخورد با معضلها، مشاجره ها، مسرت، سخن نقل کردن ها و ..به طور متداول کم تر دخالت می دهد؛ در حالی که زن، هم وقت با دیگر فعالیت ها، حتی در مسائل بسیار جدی، احساس های خود را دخالت می دهد.

 

مرکز شنیداری در مردان فقط در نیمکره ی چپ مغز قرار دارد. در حالی که بانوان برای شنیدن، از دو نیمکره ی مغز استفاده میکنند. قدرت شنوایی همانند قدرت گویش در بانوان، قوی تر از مردان است.

 

مادران با صدایی کوچولو و یا صدای گریه ی خردسال، به سرعت از استراحت کن بیدار می شوند و حتی چنانچه خردسال در دوردست باشد، از گریه ی خردسال متوجه حال او می شوند؛ در حالی که زمانی پدر در استراحت کن باشد، صدای گریه ی خردسال را نمی شنود مگر اینکه صدای گریه، خیلی بلند باشد.

 

رابطه بین دو نیمکره ی مغز در بانوان، حدود پانزده درصد بیش تر از مردان است. به علاوه استقرار مراکز عواطف، گویایی و شنیداری برای بانوان در دو نیمکره ی مغز، باعث شده که بانوان هم وقت هم می توانند حرف زنند و هم می توانند به گفتمانهای دیگران گوش فرا دهند. احساس های خود را به راحتی نشان دهند و چندین کار دیگر را هم وقت به انجام رسانند! تجسم کنید زنی در آشپزخانه در حالی که مشغول آشپزی است، با تلفن هم حرف میزند، جواب همسر یا بچه اش را هم می دهد که فلان چیز در کجاست و…

 

برای مردان حیرت انگیز است که می نگاه کنند در یک جمع ده الی بیست نفری زنها، همگی می توانند با هم حرف زنند و به گفتمانهای یکدیگر گوش داده، جواب سوالهای همدیگر را نیز بدهند. در حالی که مردان در جمع چندین نفره، چنانچه دو یا سه نفر هم وقت حرف زنند، قادر نیستند روی گفتمانهای چندین نفر یک جا تمرکز کنند.

 

مردان هنگام صحبت و انجام هر کار دیگر، نیاز به تمرکز دارند و مغز آنان طوری دیزاین شده که هر لحظه می توانند فقط بر یک موضوع تمرکز یابند. چنان چه زمانی فوت شدی می خواهد کاری به انجام رساند برای نمونه با تلفن حرف زند، افراد خانواده را به سکوت فرا میخواند و از آنان می خواهد صدای تلویزیون و رادیو را کاهش دهند تا بتواند روی صحبت تلفنی، تمرکز یابد و یا زمانی فوت شدی مطالعه می کند یا مشغول تماشای تلویزیون می باشد، امکان می دارد صدای همسرش را نشنود چون تمرکزش روی مطالعه و یا تماشای تلویزیون است!

 

به طور کلی، بانوان نسبت به توانمندی های زبانی، مهارت های کلامی، غیرکلامی و در بروز و اظهار عواطف خویش، عنایت بیشتری از خود نمایان میکنند و در این راستا خوب تر از مردان عمل می کنند.

 

به طور کلی، مردان به مسائل استدلالی و تخصص های فنی، فضایی و سه بعدی بیشتر ابراز علاقه می کنند و در این راه، مهارت های بیشتری از خود نمایان میکنند و از بانوان، قوی تر عمل می کنند.

 

مراتب بالا، نمایان کننده ی گوشه ای از تفاوت برنامه ریزی مغزی بانوان و مردان است. زن و مرد با ازدواج و در کنار هم قرار گرفتن، می توانند نقاط قوت خود را به یکدیگر منتقل نموده و هر یک بر طرف کننده ی نیازها و کمبودهای دیگری باشند.

تیتر انلاین

— لطفا نظر دهيد —

نگارش : سالار س.

ویژه بانوان در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دولت از مرغ همايون طلب و سايه او
««« »»»
زان که با زاغ و زغن شهپر دولت نبود

به چه دلیل بانوان احساس ششم قوی دارند؟

TT / 193 — TP / 16%

نظر دهید