به چه دلیل در عید نوروز وزن اضافه میکنیم؟ جدول کالری ماده های خوردنی که در عید نوروز میخوریم (6 عکس)

چرا در نوروز چاق می شویم؟ جدول کالری مواد غذایی که در نوروز میخوریم

تصویر شماره 1 ⇩

بیشتر اشخاص قبل از عید نوروز، وزن شان را کاهش میدهند ولی در عید نوروز با غذاهایی که می خورند دوباره اضافه وزن پیدا کرده و وزن شان افزایش پیدا میکند. در این مقاله به شما ذکر میکنیم که دلیل چاقی شما در عید نوروز کدام است؟

دلیل اضافه وزن پیدا کردن مان در عید نوروز کدام است؟

همین سرکار خانوم طی ماه‌های فروردین ماه تا برج اسفند سال جاری با کوشش زیاد قادر بوده هشت کیلو وزن کاهش دهد . او اکنون دارای وزن 74 کیلو است. او غلط بزرگی را مرتکب می‌شود و به غلط تصور می‌کند چنانچه سال جاری هم مانند سال گذشته خوب بخورد تنها دو کیلو چاقی و اضافه وزن خواهد داشت .

بخاطر وزن معقول و متابولیسم خوب، او هم اشتهای زیاد تری دارد و هم بر خلاف سال گذشته جذب ماده های خوردنی در او خیلی بالاست. با خوردن غذا، آجیل و شیرینی در طول سه هفته او حدود هفت کیلو اضافه وزن خواهد داشت. باورش معضل است، ولی این فرد تمام زحمات یک سال گذشته را طی 20 روز به باد داده است. برای اینکه اثبات کنم به چه صورت چنین افزایش ترسناکی در وزن برای این فرد رخ داده است جدول کالری ماده های خوردنی زیر را با بهره گیری از سایت گروه تغذیه دانشگاه شهر تهران تهیه کرده‌ام.

فرض کنیم فرد مربوطه ما روزمره یک کاسه کوچک آجیل و دو عدد شیرینی را در روز های عید نوروز می‌خورد و به نسبت رژیم سابق یک بشقاب چلو و دو عدد میوه در روز اضافه تر تناول می‌کند. این فرد طی 15 روز 30 هزار کیلو کالری بیشتر خورده است. بنا بر اینکه بخاطر سلامت، متابولیسم او در شروط جذب حداکثری غذاست، پنج تا شش کیلو وزن اضافه در همین دو هفته برایش به وجود خواهد آمد. اکنون چنانچه این فرد در روز های تعطیل ورزش روزمره خود را که یک روز دربین شنا 40 دقیقه و راهپیمایی پرسرعت 90 دقیقه بود در مدت 15 روز قطع کرده باشد، تراژدی دوم رخ می‌دهد و او دو کیلو هم به همین سبب چاق‌تر می‌شود.

کالری ماده های خوردنی نوروزی

تصویر شماره 2 ⇩
تصویر به چه دلیل در عید نوروز وزن اضافه میکنیم؟ جدول کالری ماده های خوردنی که در عید نوروز میخوریم

به این سادگی جوانی که طی یک سال کوشش با ورزش و رژیم معقول به زیبایی اندام رسیده بود و حال متابولیکی خیلی خوبی داشت در 15 تا 20 روز تمام زحمات یکساله خود را به باد داده است.


Save


loading...
loading...


__________________

تهیه و تدوین : شهسوار ن.

تناسب اندام در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفتم آه از دل ديوانه حافظ بی تو ««« »»» زير لب خنده زنان گفت که ديوانه کيستبه چه دلیل در عید نوروز وزن اضافه میکنیم؟ جدول کالری ماده های خوردنی که در عید نوروز میخوریم (6 عکس)


TT / 317 --- TP / 67%

گردآوری شده توسط : شهسوار ن.
تاریخ گردآوری : 2018-03-08
در دسته بندی : کالری
برچسب ها : جدول , میخوریم , عید نوروز , مواد غذایی

مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :