دمشق: اتحادیه اروپا خود را مدافع تروریست ها قرار ندهد و برای حلب اشک تمساح نریزد

دمشق: اتحادیه اروپا خود را مدافع تروریست ها قرار ندهد و برای حلب اشک تمساح نریزد

وزارت خارجه کشور سوریه خلال نقد از استانداردهای دوگانه اتحادیه اروپا در قبال بحران کشور سوریه به مخصوص شهر حلب، تأکید کرد که این اتحادیه از رهگذر حمایت از تروریسم و تحمیل تحریمها، در رنج و درد ملت کشور سوریه شریک است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، وزارت خارجه کشور سوریه تأکید کرد، اتحادیه اروپا وقتی که درباره حالت انسانی حلب سخن نقل میکنید نیازمند کمترین درجه واقعگرایی و موضوعیت است.

دمشق در ادامه تصریح کرد، این که اتحادیه اروپا در پسِ سیاستهای کشورهای افراطی مانند فرانسه مدوام حرکت می کند، آن را از ایفای هر نقش مثبتی در منطقه و دنیا محروم می کند.

یک منبع مجلسی در وزارت خارجه کشور سوریه بیان داشت، این کشور آنچه در بیانیه وزرای خارجه کشورهای اتحادیه اروپا آمده را سخیف آگاهی می دارد و بر این باور است که گمراه کردن افکار عمومی و تحریف حقیقت برازنده برخی از کشورهای اتحادیه نیست که چند بار و در مناسبتهای گوناگون درباره نبود موفقیت شیوه این اتحادیه در قبال کشور سوریه سخن نقل کرده اند.

خبرگزاری «سانا» به نقل از این منبع گزارش داد: اتحادیه اروپا باید اظهاراتش را با ادعای مقابله علیه تروریسم و مشروعیت بین الملل هماهنگ کند نه این که خود را مدافع گروههای تروریستی گذارد و بر رنج و درد افراد غیر ارتشی حلب اشک تمساح بریزد؛ رنج و دردی که برآیند تروریسم است و ارتش کشور سوریه و همپیمانانش قصد دارند آنان را از شر آن نجات دهند و امنیت و ثبات و همه مایحتاج زندگی آبرومند را به شهروندان حلب بازگردانند.

دمشق همچنین خاطر نشان کرد، اتحادیه اروپا از رهگذر حمایت از تروریسم و تحمیل تحریمها در رنج و درد ملت کشور سوریه شریک است؛ تحریمهایی که تأثیر منفی بر معیشت شهروند سوری دارد.

این منبع در پایان تأکید کرد، تداوم سیاستهای اتحادیه اروپا برای دست کشف کردن به اموال کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به همه کشورهای عضو این اتحادیه خدشه واراد می کند و آن را دنباله رو سیاستهای دیگران میگذارد.

****نظر يا پيشنهاد خود را با ما در ميان گذاريد****

نگارش توسط: اردوان ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سخا نماند سخن طی کنم شراب کجاست ««« »»» بده به شادی روح و روان حاتم طیدمشق: اتحادیه اروپا خود را مدافع تروریست ها قرار ندهد و برای حلب اشک تمساح نریزد


TT / 57 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : اردوان ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : دمشق
برچسب ها : ندهد , اتحادیه , تروریست , تمساح

مطالب مرتبط