به دنبال مطالعات تاریخی و استخراج دی ان ای نمونه های استخوانی رازگشائی از جنایت 322 ساله در کشور آلمان

در پی مطالعات تاریخی و استخراج دی ان ای نمونه های استخوانی رازگشائی از جنایت 322 ساله در آلمان

سیناپرس: مطالعات تازه پژوهشگران در دانشگاه های گوتنبرگ و لوند پرده از یک راز جنائی – دراماتیک 322 ساله برداشت. در این مطالعات معلوم شد بقایای استخوان های یافته شده در قلعه لینه به یک شاهزاده سوئدی تعلق دارد که در همان لحظه کشته شده و کسی از سرنوشت وی خبر نداشت.

تیمی از پژوهشگران در پی بررسی بقایای استخوان های انسانی یافته شده در قلعه لینه در منطقه نیدازاکسون Niedersachsen آلمان به این نتیجه رسیده اند که این استخوان ها احتمالا به شخصی به نام فیلیپ کریستوف کونیکسمارک تعلق دارد که یک شاهزاده و کنت سوئدی  بود که در سال 1694 میلادی ناپدید شده بود.

تیمی از پژوهشگران دانشگاه گوتنبرگ و دانشگاه لوند به بررسی و مطالعه همه جانبه آثار مرتبط با این واقعه دست زده و با استخراج نمونه دی ان ای استخوان های یافته شده در قلعه لینه و تطابق آن با افراد باقی مانده از خاندان اشرافی کونیکسمارک دریافتند که این استخوان ها به شاهزاده فیلیپ تعلق دارد که 322 سال قبل ناپدید شده و تا کنون کسی از وی خبر نداشت.

 گزارش ناپدید شدن وی بعد از دیدار این شاهزاده با شاهزاده زن سوفیا دوروتی از اعضای خانواده اشرافی سل به ثبت رسیده بود. این شاهزاده زن به ازدواج شاهزاده ای به نام جورج لودویک درآمده بود که در همان لحظه حاکم منطقه هانوفر آلمان بود و بعدها با عنوان جرج نخست به پادشاهی انگلستان رسید. مستندات تاریخی نمایان میکند که این شاهزاده زن از ازدواج با همسر خود راضی نبوده است.  بر اساس یافته های پژوهشگران انسان شناس، بررسی و آنالیز دی ان ای استخوان های پیدا شده و مطالعه شواهد و مدارک باستان شناسی، معلوم شد که استخوان های موجود در کاخ فوق به این شاهزاده سوئدی تعلق داشته و احتمالا نگاه کن وی و سوفیا دوروتی ارتباطی احساسی بوجود آمده و امروزه بیش از 300 نامه که نگاه کن این دو نفر رد و تبدیل ساخته شده است، در آرشیو کتابخانه دانشگاه لوند نگهداری می شود. این نامه ها همگی به صورت رمزی نگاشته شده و کشف رمز ان ها توسط محققین نمایان کننده راز میان فیلیپ کریستوف کونیکسمارک و سوفیا دوروتی است.

مطالعات و بررسی نامه های فوق نمایان میکند که این دو نفر تصمیم داشتند با یکدیگر از این منطقه گریخته و به احتمالا به سوئد بروند اما در پی برملا شدن این موضوع، شاهزاده فیلیپ برای همیشه ناپدید می شود. در همان لحظه بسیاری از مردمان و درباریان نسبت به این موضوع مشکوک بودند که احتمالا فیلیپ کریستوف کونیکسمارک قربانی یک جنایت شده و توسط جورج لودویک یا عوامل وی به قتل رسیده است اما جسد این شاهزاده سوئدی هیچگاه یافته نشد و این راز برای قرن های متمادی سر به مهر باقی ماند. بعد از این قصه، جورج لودویک، همسر خود را به قلعه آلدن تبعید کرده و سوفیا دوروتی به مدت سی و دو سال و تا زمان مرگ خود در این قلعه زندانی بود.

به تازگی تیمی از پژوهشگران دانشگاه گوتنبرگ و دانشگاه لوند به بررسی و مطالعه همه جانبه آثار مرتبط با این واقعه دست زده و با استخراج نمونه دی ان ای استخوان های یافته شده در قلعه لینه و تطابق آن با افراد باقی مانده از خاندان اشرافی کونیکسمارک دریافتند که این استخوان ها به شاهزاده فیلیپ تعلق دارد که 322 سال قبل ناپدید شده و تا کنون کسی از وی خبر نداشت. عکس و تصویر ارائه شده در این خبر به شاهزاده فیلیپ سوئدی تعلق دارد که استخوان های وی بعد از 322 سال یافته شدند. 

منبع: archaeology

ترجمه: احسان محمدحسینی

_______________________________

تهیه و تدوین: گيتی خ.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای دوست به پرسيدن حافظ قدمی نه ««« »»» زان پيش که گويند که از دار فنا رفتبه دنبال مطالعات تاریخی و استخراج دی ان ای نمونه های استخوانی رازگشائی از جنایت 322 ساله در کشور آلمان


TT / 63 --- TP / 10%

گردآوری شده توسط : گيتی خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استخراج
برچسب ها : جنایت , استخوانی , نمونه , آلمان , مطالعات , رازگشائی

مطالب مرتبط