دنیای علی کوچولو رنگی شد/خدایی که در این نزدیکی ماند

دنیای علی کوچولو رنگی شد/خدایی که در این نزدیکی ماند

جهان علی با کمک خیرین رنگ دیگری به خود گرفت و خانواده سوری زن قادر بودند با مبلغی که توسط خیرین جمع‌آوری شده بود به خانه تازه نقل جا کنند و از امکانات حداقلی برای یک زندگی متداول بهره‌مند شوند.

خبرگزاری فارس- سعیده اسدیان: دهم شهریور امسال بود که خبرگزاری فارس گزارشی را تحت عنوان «جهان علی را رنگ بزنید» از زندگی علی، پسر فرزند کوچولوای انتشار داد که به خاطر اشتباه سرپرست خانواده روزهای سختی را سپری می کرد.

فرزندی که خود بر این باور است که فوت شد خانواده شده و آموخته امیدوار باشد و آرزوهایش را خاک نکند.

بعد از انتشار این گزارش بود که خیرین در تماس با اجلاس حمایت از زندانیان آمادگی خود را برای کمک به این خانواده اعلام کردند و خوشبختانه در کمتر از یک ماه با کمک خیرین و همراهی علیرام نورایی در این اقدام خداپسندانه، معضلات این خانواده زندانی از بین برده شد و زندگی بزرگ فوت شد کوچک داستان رنگ دیگری به خود گرفت.

خوشبختانه علی و خانواده اش قادر بودند با مبلغی که توسط خیرین جمع آوری شده بود به خانه تازه نقل جا کنند و از امکانات حداقلی برای یک زندگی متداول بهره مند شوند.

زمانی برای نگاه کردن علی و خانواده اش به منزل تازه شان رفتیم برعکس دیدار قبلی، علی و خانواده اش با موجی از لبخند و انرژی مثبت و مسرت به استقبال مان آمدند.

علی با شوقی سرشار و لبخندی که حاکی از رضایت بود، خطاب به علیرام نورایی گفت: تمام حرف هایت توی گوشم مانده، این که نباید نا امید باشم و باید برای زندگی بجنگم. من هم نا امید نشدم و پاداش این امیدواری را امروز گرفتم.

علی که حالا اعتماد به نفس بیشتری یافته و برق نشاط غم چشم هایش را پوشانده نقل میکنید: اینجا دیگر خبری از پیرمرد صاحب خانه نیست، هرچند از او دلگیرم اما زمانی فهمیدم پایش شکسته از خدا برایش طلب عافیت کردم.

سوری زن با سینی چای وارد اتاق می شود و همانطور که برای کسانی که کمک اش کرده اند مدام دعای خیر می کند، نقل میکنید: خدا هرچه می خواهید نصیب تان کند، شاید باور نکنید اما دیگر شبها از خواب نمی پرم و از زمانی به این خانه آمده ام هرشب با آرامش استراحت میکنم.

وی ادامه می دهد: هر کس نان دل خودش را می خورد، قطعاً مددی که به ما شده بی اجر نمی ماند، علی هم آموخته به دیگران یاری رساند، چندین روز گذشته از مدرسه به خانه آمد و یک مداد و زدای با یک دفتر برداشت، نقل کردم کجا می روی؟ گفت یکی از همکلاسی هایم از من محتاج تر است، اینها را برای او می خوبم.

سخاوت علی و نگاه خاص او به زندگی آن هم در این سن و سال برایم عجیب و در عین حال قابل ستایش است.

سخاوتی که خیلی ها در عین توانمندی آن را دریغ می کنند و خیلی های دیگر هم هرچه در توان دارند به انجام میرسانند تا امثال علی و خانواده اش هرچقدر کم اما طعم خوشبختی را بچشند.

__________________

تهیه و تدوین : آناهيتا د.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو دل در زلف تو بسته‌ست حافظ ««« »»» بدين سان کار او در پا ميفکندنیای علی کوچولو رنگی شد/خدایی که در این نزدیکی ماند


TT / 71 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : آناهيتا د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : خدایی
برچسب ها : کوچولو

مطالب مرتبط