دولت اصلاحیه قانون مبارزه با قاچاق را به مجلس داد

دولت اصلاحیه قانون مبارزه با قاچاق را به مجلس داد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نقل کرد: دولت اصلاحیه قانون مبارزه با قاچاق را به مجلس داد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در همایش روسای کل گمرکات کشورهای عضو اکو بیان داشت: امیدوارم این انجمن در افزایش همکاری های تجاری و توسعه اقتصادی و به تبع آن ثبات امنیت منطقه به اهداف خود دست کشف کند. کشورمان یکی از کشورهای مهم خاورمیانه بوده و همکاری های دوجانبه و چندین جانبه در مسائل اقتصادی و تبلیغاتی را دنبال می کند. خوشبختانه همکاری و هماهنگی نزدیکی میان دولت و مجلس وجود دارد و طی سال های اخیر موافقت نامه ها و قوانین خوبی تدوین شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تلاش گمرک برای مکانیزاسیون رویه های گمرکی و ارائه خدمات مطلوب به جامعه تجاری عنوان کرد: امروز پیش از هر وقت آمادگی ضروری برای همکاری گمرکی و تجاری با کشورهای منطقه به مخصوص اعضای اکو وجود دارد.

پورابراهیمی اضافه کرد: مجلس آمادگی دارد تا تصمیمات دولت درخصوص موافقت نامه ها و موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارزش دار را دنبال کند. در حال حاضر گمرک نیز یکی از ارکان مبارزه با قاچاق است که بر این اساس دولت توصیه اصلاحی قانون مبارزه با قاچاق کالا را ارائه کرده که نخستین نشست بررسی آن هفته گذشته برگزار شد.

وی ادامه داد: برنامه ششم توسعه نیز یکی از موضوعات اهمیتی داشته که اصلی ترین رویکرد آن اقتصادی است.

دبیرکل اکو: مراحل وقت بر در گمرک باید کنار زده شود

همچنین در این همایش آکجا دبیرکل اکو با اشاره به این که گمرکات رویه های وقت بر را باید کنار زنند، تصریح کرد: این موضوع منجر به افزایش مخارج تا 15 درصد می شود. اکنون 10 کشور عضو اکو 600 میلیارد دلار تجارت خارجی داشته اند که سهم صادرات 284 میلیارد دلار و 384 میلیارد دلار دیگر سهم واردات است.

وی ادامه داد: 6 درصد جمعیت جهان در کشورهای عضو وجود دارد اما سهم درآمدزایی آنها 2 درصد است. همچنین 8 درصد از تجارت کل جهانی دست اکو بوده بنابراین باید برای توسعه همکاری ها پیشگام شد.

دبیرکل اکو یادآور شد: برای این کار باید موافقتنامه های گوناگونی از جمله کاهش تخلفات گمرکی که اکنون توسط 6 کشور امضا شده و 3 کشور نیز آن را به ثبت رسانده اند افزایش کشف کند. همچنین همکاری های اداری فراهم شده که سال گذشته اکو کارگاه تعلیمی ظرفیت سازی تجارت بدون کاغذ را به انجام رسانده است.

وی خاطرنشان کرد: پس از 9 سال نشست به انجام رسانده شده و چنانچه بخواهیم نتایج مطلوب نگاه کن کشورها داشته باشیم باید جلسات منظم به انجام رسانده شود.

-با تشکر از حسن انتخاب شما-

نگارنده: روشن ب.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مرغ کم حوصله را گو غم خود خور که بر او ««« »»» رحم آن کس که نهد دام چه خواهد بودندولت اصلاحیه قانون مبارزه با قاچاق را به مجلس داد


TT / 68 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : روشن ب.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : قاچاق
برچسب ها : اصلاحیه , مجلس , قانون

مطالب مرتبط