دولت غنا از موسسات دولتی خواست مانع حجاب زنان نشوند

دولت غنا از موسسات دولتی خواست مانع حجاب زنان نشوند

در پی خواست پرستاران محجبه در غنا، دولت این کشور از روسای موسسات دولتی خواست تا اجازه داشتن حجاب اسلامی به بانوان در محل کارشان داده شود.

به گزارش سرویس نگاه کن الملل خبرگزاری «حوزه»، دولت غنا از موسسات دولتی در این کشور خواسته تا به بانوان مسلمان اجازه بر تن کردن حجاب در محل کار داده شود.

مدیر اجرایی گردهمایی شهرداری آسوکورو مامپونگ نقل کرده است که تبعیض و تلاش ها برای وادار کردن بانوان مسلمان به عملکرد علیه ایمان شان باید متوقف شود.

نورا حمیدان این بخشنامه را در پی خواست بیش از 100 پرستار که به دلیل داشتن حجاب تهدید به اخراج شده بودند، صادر کرده و خلال هشدار درباره سرباز زدن و نبود رعایت این قانون، گفت: تمامی پرستاران باید اجازه داشتن پوشش اسلامی داشته باشند. و موسسات دولتی خصوصا مراکز بهداشتی حق تبعیض علیه بانوان محجبه مسلمان را ندارند.

او همچنین اضافه کرد که موسسات قادر هستند بهره گیری از حجاب مدنظرشان را به صورت یونیفرم های یک دست داشته باشند.

این مسئله وقتی آغاز شد که طبق گزارش ها یک زن پرستار مسلمان در کلینیک عمومی ماموبی به دلیل داشتن حجاب از کارش اخراج شد. در پی این داستان نیز دست اندرکاران بیمارستان اعلام کردند که بانوان حق داشتن حجاب را نداشته و در صورت بر تن کردن حجاب اخراج می شود.

در پی این حادثه تونی گودمن سخنگوی وزارت بهداشت غنا نقل کرده بود که این عمل بی توجهی آشکار به قوانین بوده و مردمان حق داشتن اعتقادات مذهبی شان را دارند.

پرستاران این بیمارستان به دادگاه مناسب غنا شکایت کرده اند، اما دادگاه مناسب این کشور تاکنون در صدور حکم مربوطه تعلل نمایان کرده است.

- با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد -

گردآوری توسط : شكيبا ن.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

برق غيرت چو چنين می‌جهد از مکمن غيب ««« »»» تو بفرما که من سوخته خرمن چه کنمدولت غنا از موسسات دولتی خواست مانع حجاب زنان نشوند


TT / 47 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : شكيبا ن.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حوزه
برچسب ها : موسسات , نشوند , حجاب , زنان

مطالب مرتبط