دولت «نواز شریف» پاکستان را به سمت انزوای سیاسی پیش می برد

دولت «نواز شریف» پاکستان را به سمت انزوای سیاسی پیش می برد

رئیس‌ جمهور اسبق کشور پاکستان گفت: دولت نواز شریف با ارتش کنار نیامده و این تنش بر روی روابط خارجی تأثیر قرار داده انزوای سیاسی را به دنبال دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام آباد،«پرویز مشرف» رئیس جمهور و حاکم ارتشی اسبق کشور پاکستان با شرکت در برنامه سیاسی «تا فردا» که از شبکه اکسپرس انتشار داده شد، گفت: دولت نواز شریف با ارتش کنار نیامده و این تنش بر روی روابط خارجی تأثیر قرار داده انزوای سیاسی را به دنبال دارد.

وی اضافه کرد: تا وقتی که اوضاع سیاسی داخل کشور ملتهب باشد به چه صورت قادر هستیم در سطح نگاه کن المللی از مواضع خود در کشمیر پاسداری کنیم.

مشرف تأکید کرد: متأسفانه کشور پاکستان وزیر امور خارجه که اختیارات کامل داشته باشد ندارد و توجیهات در این زمینه بی خاصیت است.

وی اضافه کرد: نواز شریف با تعیین نکردن وزیر امور خارجه و عمل به رأی شخصی در معادلات نگاه کن المللی کشور را به سمت انزوای سیاسی قبل می برد.

مشرف تصریح کرد: در هر دوره ای که روابط ارتش و دولت خوب بود سیاست خارجی کشور پاکستان نیز نقش مثبت خود را ایفا کرد اما در حال حاضر تنش نگاه کن نظامیان و دولت نواز شریف تأثیرات منفی دارد.

پرویز مشرف گفت: ارتش همیشه از منافع کشور پاکستان حمایت می کند اما دولتمردان منافع شخصی را به منافع کشور ترجیح می دهند که همین موضوع موجب اختلاف و تنش می شود.

به نقل کرده مشرف دولت و ارتش باید با هم کشور را اداره کنند و تا وقتی که این هماهنگی نباشد امنیت ملی همچنین سیاست خارجی تعریف واحدی نخواهد داشت.

مشرف ادامه داد: حزب مردمان به دنبال براندازی دولت نواز شریف نیست و اعتراضات این حزب فقط یک بازی سیاسی برای تصاحب قدرت است اما حزب تحریک انصاف هم فقط با برگزاری تظاهرات قادر نیست خاندان شریف را از قدرت برکنار کند.

*******************

متن از : فرشاد ق.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو ماه روی تو در شام زلف می‌ديدم ««« »»» شبم به روی تو روشن چو روز می‌گرديددولت «نواز شریف» پاکستان را به سمت انزوای سیاسی پیش می برد


TT / 49 --- TP / 16%گردآوری شده توسط : فرشاد ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : پاکستان
برچسب ها : نواز , انزوای
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :