دکتر حسین ملک افضلی : خرید و فروختن مقالات، صورت زشتی از دانش و تکنولوژی کشور می سازد (2 عکس)

دکتر حسین ملک افضلی : خرید و فروش مقالات، چهره زشتی از علم و فناوری کشور می سازد

تصویر و عکس شماره 1 ⇩
سیناپرس: سهم کشورمان در تولید علم دنیا سهم قابل ملاحظه ای است و در حوزه تولید علم و مقاله های نگاه کن المللی رتبه خوبی را در دنیا در بر می دارد.

اما متاسفانه با نگاهی به خیابان انقلاب و تهیه کرد و به فروش رسان مقالات اخلاقیات در این حوزه را زیر پرسش رفته است و رتبه اخلاقی مان کاهش می‌یابد.

دکتر حسین ملک افضلی در این باره به خبرنگار سیناپرس نقل کرد:وقتی در خیابان انقلاب راه می‌روم متاثر می‌شوم و وقتی که تابلوهایی از قبیل تهیه کرد و به فروش رسان مقالات ISI و پایان نامه ها به چشم می‌خورد تنهاچهره زشتی از علم و تکنولوژی کشور به ذهن می‌رسد.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس دکتر حسین ملک افضلی :		تهیه کرد و به فروش رسان مقالات، چهره زشتی از علم و تکنولوژی کشور می سازد

این استاد باتجربه دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه اضافه کرد: وقتی به بطن قضیه نگاه می‌کنید از ضعف عملکرد تعلیم مناسب و نبود تدوین مقررات و قوانین آگاه می شوید  وبه نظرمن  این مشکلات راآموزش مناسب باید ریشه کشف کنی کند.نبود برخورد قاطع با چنین مواردی  قادر هست چهره علم و تکنولوژی کشور را زشت جلوه دهد.

وی تاکید کرد: پشت سر همه این تابلوها افرادی با سو بهره گیری از نام استاد هستند و چنانچه در این خصوص شفاف سازی صورت نگیرد و مشکلات را حل نکنیم ، دانشگاه را با رانت کردن و مدرک گرفتن همبازی کرده‌ایم و نه تنها حالت علمی‌مان بلکه مشکلات دیگری در کشور ایجاد می‌گردد،کما این که بسیاری از افرادی را می‌شناسیم که با مدرک دکترای غیرعلمی  و بدون اعتبار دانشگاهی کشور را دچار مشکلاتی کرده اند.

این عضو کمیته مشاوران پژوهش در سازمان جهانی بهداشت ،خاطرنشان کرد: توجه به این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است.همچنین توسعه کمی دانشگاه ها در چندین سال اخیر قادر می باشد دلیل یکی از همین بی اخلاقی ها در کشور باشد و آنچه که آدمهای دلسوز و پر سابقه را اذیت می‌دهد همین  بی اخلاقی ها در علم است.

 

گزارش: فرگل غفاری

-- با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد --

نگارنده : فرداد ط.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر خاک راه يار نهاديم روی خويش ««« »»» بر روی ما رواست اگر آشنا روددکتر حسین ملک افضلی : خرید و فروختن مقالات، صورت زشتی از دانش و تکنولوژی کشور می سازد (2 عکس)


TT / 87 --- TP / 28%

گردآوری شده توسط : فرداد ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : افضلی
برچسب ها : زشتی , مقالات

مطالب مرتبط