دکوراسیون و چیدمان خوب سفره هفت سین (12 عکس)

چیدمان خوب سفره هفت سین

عکس شماره 1 ⇩
عکس چیدمان خوب سفره هفت سین

بسیاری از زنها با نزدیک شدن به نوروز به فکر راهکارهایی برای چیدن سفره نوروز می باشند، به همین بهانه سرزه اینجا مواردی در رابطه با سفره آرایی هفت سین و همچنین تصاویر و عکسهایی از مدل های سفره هفت سین را برایتان عزیزان آماده کرده است که در ذیل می خوانید و نگاه میکنید. با آسمونی همراه شوید.

عکس شماره 2 ⇩
عکس چیدمان خوب سفره هفت سین

انتخاب تم کلی برای سفره هفت‌سین

پیش از هرچه می بایست بر آن بشوید که عزم دارید با چه سبک و سیاقی سفره هفت‌سین عید 96 تان را بچینید. آیا واقعا به سفره‌ای با رنگ و روی باستانی علاقه دارید یا درپی یک تم تازه برای آن می باشید؟! جواب دادن به این پرسش، ادامه کار را برایتان خیلی آسان‌تر خواهد کرد. انتخاب شما هر کدامین از دو گزینه بالا که باشد اهمیتی نمی دارد؛ مهم این است که در انتها کار تم کلی را از یاد نبرده باشید و با فکر داشتن سفره‌ای با ظاهری تلفیقی، آن را تبدیل به یک هفت‌سین شلخته و ناموزون نکنید. پس با تصمیمی حتمی سراغ انتخاب اجزای سفره بروید.

عکس شماره 3 ⇩
عکس چیدمان خوب سفره هفت سین

انتخاب سفره و ظرف‌های هفت‌سین

سفره‌های بته جقه، گل‌های ترمه و انواع مختلف پارچه‌های دست‌دوز ایرانی سالیان درازی است که به خوشگل تر کردن سفره هفت‌سین ما مدد کرده‌اند. چنانچه انتخاب شما برای سفره، پارچه‌ای با نقش و نگار زیاد است به شما توصیه می‌کنیم اجزای دیگر سفره را ساده بر گزینید. ظروف شیشه‌ای و کریستال و ظرف‌های تک‌رنگ از هر جنسی معقول چنین سفره‌هایی می باشند.

پارچه‌های تک رنگ و ساده به ظروف کار شده و رنگ به رنگ اجازه خواهند داد تا به درستی خودنمایی کنند. ظرف‌های تزیین شده با هنر ویترای، چینی های مدل دار و ظرف‌های سفالی لعابدار، چنانچه طرح و نقش زیادی داشته باشند روی چنین سفره‌ای قابل توجه نمایان ساخته خواهند شد.

عکس شماره 4 ⇩
عکس چیدمان خوب سفره هفت سین

مخلوط خوش رنگی برای سفره هفت‌سین

انتخاب مخلوط رنگ برای سفره هفت‌سین مثل هر هنر دیگری از مقررات پایه تبعیت می‌کند و نیازمند توجه نظر ویژه‌ای است. تلاش کنید هنگام خرید و گرد هم آوردن اجزای سفره هفت‌سین بیشتر از هرچه به همنشینی رنگ‌های آن در جوار هم اندیشید. احتمالاً برای این کار ملزم باشد که چند بار آن ها را جوار یکدیگر بچینید و از دور و نزدیک به تماشایشان بنشینید. تلاش کنید با شناخت مقررات رنگ‌ها و بنا بر سلیقه شخصی تان خوب ترین گزینه را بر گزینید.

عکس شماره 5 ⇩
عکس چیدمان خوب سفره هفت سین

تزیین آینه و تنگ ماهی برای سفره هفت‌سین

گرچه این یک قانون نیست اما معمولا شش سین از اجزای سفره هفت سین در ظروف هماهنگ تزیین شده و در جوار سبزه قرار می‌گیرند. در این بین آینه و تنگ ماهی احتمالاً بتوانند با ظاهری هماهنگ سفره نوروز را تکمیل کنند. به مدد هنر ویترای یا دیگر لوازم زینتی آن ها را خوشگل تر کنید؛ البته بهره گیری از آینه و شمعدان مهمانی عقدکنان روی سفره هفت سین یکی از آداب خوشگلی است که می‌تواند خاطرات خوش شما را بایکدیگر پیوند دهد.

عکس شماره 6 ⇩
عکس چیدمان خوب سفره هفت سین

ابتکار در تزیین اجزای سفره هفت‌سین

صحیح هست که اجزای اصلی سفره هفت‌سین همه علامتی از خوشگلی می باشند اما بد نیست با مدد دیگر لوازم زینتی این خوشگلی را دو برابر کنید:

از شمع و شمعدان‌های زیبا بهره گیرید. چنانچه فکر می‌کنید یافتن این لوازم زینتی و هماهنگ کردنشان با تم کلی سفره شما کار سختی خواهد بود، می بایست به شما یادآوری کنم که روش‌های فراوانی یافت می شود تا شما بتوانید خودشما این شمع و شمعدان‌ها را درست کنید.

  • سبزه را به شیوه‌ای تازه بکارید و تزیین کنید.
  • از گل و گلدان‌های بهاری با رنگ‌های خوشحال بهره گیرید.
  • مقداری میوه و آجیل و شیرینی روی سفره بگذارید.
  • در رنگ کردن تخم‌مرغ‌ها همنشینی رنگ آن ها را با دیگر اجزای سفره از یاد نبرید.
  • به مدد روبان، گل‌ها و … ظرافت را در تمی که انتخاب کرده‌اید به اکران بگذارید.

عکس شماره 7 ⇩
عکس چیدمان خوب سفره هفت سین

انتخاب جا معقول برای پهن کردن سفره هفت‌سین

بخش‌های گوناگون منزل را به درستی نگاه بکنید. چیدمان منزل را چک کنید و بنا بر این که قرار است هنگام دید و بازدیدهای نوروز در چه فضایی از ‌مهمانان خود پذیرایی کنید، خوب ترین جا را برای سفره هفت‌سین پیدا بکنید. اجازه دهید ‌مهمانان هم هنگام شرکت در منزل شما از خوشگلی سفره هفت سین تان صفا بکنند. بهتر است میزی برای پهن کردن سفره بر گزینید که موجب نشود هنگام پذیرایی از ‌مهمانان مبتلا معضل شوید. کنسول‌های کنار دیوار یا میزهای کنار کاناپه ای در حاشیه محیط پذیرایی منزل محیط خوبی برای پهن کردن سفره هفت‌سین می باشند.

عکس شماره 8 ⇩
عکس چیدمان خوب سفره هفت سین

چیدمان کلی سفره هفت‌سین

سفره هفت‌سین را می‌توانید روی زمین بچینید یا روی میز! از چند میز کوچک با اختلاف بلندی بهره گیرید یا در محدوده‌ای کوچک آن را هایلایت کنید. چنانچه انتخاب شما سفره‌ای باستانی است، مراعات تقارن در چیدمان سفره شما را به هدف‌تان نزدیک‌تر می‌کند اما چنانچه از طرحی تازه تبعیت کرده باشید تنها به توازن سفره اندیشید. احتیاجی نیست از هرچه دو تا در هر طرف سفره داشته باشید یا به فکر دکوراسیونی گرد و معلوم باشید؛ آزاد و رها، تنها به خوشگلی سفره اندیشید.

این روز ها حتی سفره‌های هفت‌سین با ظاهری کاملا متفاوت چیده می‌شوند. سفره‌های هفت سین آویزی، سفره‌های هفت‌سین در یک حباب شیشه‌ای و ایده‌های خیلی دیگری که می‌تواند ظاهری منحصر به‌فرد به سفره عید 96 شما ببخشد.

عکس شماره 9 ⇩
عکس چیدمان خوب سفره هفت سین

عکس شماره ده ⇩
عکس چیدمان خوب سفره هفت سین

عکس شماره 11 ⇩
عکس چیدمان خوب سفره هفت سین

عکس شماره 12 ⇩
عکس چیدمان خوب سفره هفت سین

**نظر يا پيشنهاد خود را با ما در ميان گذاريد**

گردآوری توسط: فيروز ح.

آموزش های گوناگون در بخش آشپزی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ملک اين مزرعه دانی که ثباتی ندهد ««« »»» آتشی از جگر جام در املاک اندازدکوراسیون و چیدمان خوب سفره هفت سین (12 عکس)


TT / 235 --- TP / 26%گردآوری شده توسط : فيروز ح.
تاریخ گردآوری : 2018-03-18
در دسته بندی : دکوراسیون
برچسب ها : سفره
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :