دیار چندین هزار دریاچه مازوری، تحیر طبیعت در کشور لهستان

سرزمین هزاران دریاچه مازوری، شگفتی طبیعت در لهستان

منطقه دریاچه ای مازوری دیاری بینظیر نه تنها در لهستان بلکه در کل دنیاست. قطعا لهستان یکی از پر گردشگر ترین کشور های جهان نیست، اما چنانچه شما اهل طبیعت گردی باشید این مساله برای شما یک امتیاز تلقی میشود. به این علت که قادر هستید به دور از غوغای شهرها و صدای جمعیت با آسایش کامل در طبیعت ناشناخته و دست نخورده آن گردش کنید. طبیعتی که هنوز به دست آدمها تخریب و ناپاک نشده است.

تصویر شماره 1 ⇩

پیشینه
منطقه دریاچه ای مازوری در عصر یخبندان ایجاد شد. چندین هزار دریاچه آن توسط کانال ها و رود ها به هم متصل می باشند. تمام این شبکه متصل در پایان از طریق کانال مازوری که در سده ۱۸ میلادی ساخته شد به دریای بالتیک میریزد. از سده ۱۳ میلادی همه دریاچه ها منتسب به پروسی ها بود و بخشی از زمین های شرقی آنان به حساب میامد. تا اینکه در زمان تازه در سال ۱۹۱۴ میلادی نخستین جنگ مازوری ها با امپراطوری کشور آلمان در گرفت و جنگ بعد در ۱۹۱۵ در طول جنگ جهانی اول روی داد. عاقبت بعد از اتمام جنگ جهانی دوم تمام مرزهای ملی نو سازی شد و منطقه به لهستان رسانده شد.

در رابطه با مازوری
پیش از سفر و نقل کردن از طبیعت بد نیست بدانید مازوری تهیدست ترین ناحیه در لهستان است و نرخ بیکاری در آن خیلی بالا است. تقریبا هیچ صنعتی در آن وجود ندارد. بنابراین هوای آن خیلی پاک است به این سبب است که آن را ششهای سبز لهستان نامیده اند. وسعت کل ماروزی ۱۷۳۲ کیلو متر مربع است که ۴۸۶ کیلو متر از آن را دریاچه ها تشکیل می دهند. که معنی دقیق آن می شود بهشتی برای اردوگاه رفتن، گشتن در طبیعت و از دیدن خوشگلی های خلقت هیجان زده شدن که قطعا برای ساکنان شهر های بزرگ و پر ازدحام هیجان انگیزتر است.

برای آغاز سفر قادر هستید شهر های Giżycko و یا Ełk را بر گزینید که شهرهایی کاملا پیشرفته به همراه اقامت گاه هایی زیبا برای استراحت می باشند. در این شهرها قادر هستید قایقی اجاره کنید و یا سوار کروز شوید و به تحسین طبیعت بپردازید. در طول فصل تابستان لهستانی های زیادی برای سفر دریایی و کشتی سواری به این منطقه می آیند پس چنانچه شما هم اهل سفر دریایی هستید قطعا یکی از خوب ترین مقاصدی که قادر هستید برای مسافرتتان بر گزینید مازوری خواهد بود.

بیشتر از دو هزار دریاچه بزرگتر از یک هکتار در این سرزمین است که توسط کانالهای ساخته شده در سده ۱۸ به دریایی بزرگتر پیوند خورده اند. بسیاری از کسانی که یک بار به مازوری آمده اند دیگر هیچ گاه قادر نیستند مکان دیگری را برای طی کردن تعطیلاتی خیالی بر گزینند. خلیج های فراوان ، شبه جزیره ها و جزایر، تپه های دریایی، جنگلها، رود ها و دریاچه ها جواهرا مازوری می باشند. همچنین بد نیست بدانید هنگام انتخاب فوق العاده ترین پدیده های طبیعی جهان مازوری موفق شد جایگاه ۲۸ ام را به دست آورد.
تصویر شماره 2 ⇩
تصویر سرزمین چندین هزار دریاچه مازوری، تحیر طبیعت در لهستان

جاده های قایق سواری
چهار مسیر مجزای قایقرانی در مازوری یافت می شود که دربین دریاچه های متصل به وجود آمده اند. دو مسیر کایاک سواری هم دربین رود ها است که دوست داشتنیترین آن مسیر رود Krutynia است. افزون بر آن این مسیر ها چندین مسیر راهپیمایی هم یافت می شود که در سر تا سر هر مسیر رنگ راجع به آن مسیر و علائم راهنما گذاشته شده تا توریستان راه را گم نکنند. از جمله این جاده های راهپیمایی می توان به جاده های زیر اشاره داشت:

مسیر طبیعت گردی آبی I. Gałczyńskiego
مسیر طبیعت گردی زردرنگ Małłka
مسیر طبیعت گردی سبز okrężny
مسیر طبیعت گردی بزرگ مازوری Hunchbacked Mazury
مسیر طبیعت گردی آبی Kajki

تماشاییها
مازوری بعلت دریاچه ها و جنگل هایش شهرت دارد. که امکان فعالیت های متفاوت در دل طبیعت را به شما میدهد. از جمله این فعالیت ها می توان شنا کردن، کشتی سواری و کایاک رانی را نام برد. بزرگترین دریاچه لهستان به اسم niardwy هم اینجا قرار دارد. همچنین آثار سنتی مثل کلیساهای تاریخی، پل ها و قایق های سفری در آن نگاه کرده می شود. خرابه های ستاد برجسته جنگ جهانی دوم که منتسب به آدولف هیتلر بوده است هم این جا است. همچنین اشخاص زیادی برای شیرجه زدن در دریاچه های Arabella و آب های Mamry به این جا می آیند.

هزینه سفر
همانگونه که نقل شد این منطقه یکی از تهیدست ترین محله های لهستان است و نرخها در آن خیلی ارزان است. در حقیقت کم هزینه ترین محله لهستان است. قادر هستید در آن اردوگاه بزنید. ( در روستای Ublik مکان خیلی خوشگلی برای برپای مدد قرار دارد) چنانچه هم شهرها را به اقامت در اردوگاه ترجیح میدهد به سادگی قادر هستید یک ساختمان یا خانه محلی را اجاره کنید. یک مقصد جهانگردی اقتصادی! اجاره اطاقی کوچک در خانه محلی ها حدود ۷-۱۵ یورو و قیمت متوسط اطاقهای هتل حدود ۳۰ یورو است. یک شام خوشمزه در غذاخوری های کهنه هم حدود ۶ تا ۱۰ یورو قیمت دارد.
تصویر شماره 3 ⇩
تصویر سرزمین چندین هزار دریاچه مازوری، تحیر طبیعت در لهستان

خوب ترین زمان سفر
چنانچه اهل آفتاب هستید خوب ترین زمان بین ماههای ژوئن تا ماه آگوست است. اگرچه مد نظر گرفته باشید در این زمان جمعیت زیاد تری به مازوری می آیند. چنانچه هم دوست دار برف و سرما هستید بین ماه دسامبر تا فوریه را بر گزینید. در مازوری هزارن دهکده یافت می شود که همه ارزش دیدن را دارند که بخاطر کم بودن توریست و نبود هتل چنانچه شب عزم اقامت در آنها را داشته باشید میبایست در اردوگاه بمانید.

هنگام اقامت در اردوگاه متوجه باشید که اینجا ناحیه ای دست نخورده است و هنوز به صورت کامل به تصرف انسان در نیامده است پس موجودات درنده مثل گراز، گوزن و روباه در آن میزیند. اما خود مازوری کاملا امن و خلوت و معقول است. همه مراکز برپایی اردوگاه در لهستان از امکانات نخستین برخوردارند و معمولا در خوشگل ترین دیارها قرار گرفته اند.


****نظرات شما مايه دلگرمى ماست****

نگارش توسط: سالومه .ی

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق ««« »»» چارتکبير زدم يک سره بر هر چه که هستدیار چندین هزار دریاچه مازوری، تحیر طبیعت در کشور لهستان


TT / 307 --- TP / 31%گردآوری شده توسط : سالومه .ی
تاریخ گردآوری : 2018-04-11
در دسته بندی : لهستان
برچسب ها : دریاچه , مازوری
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :