دیوارهای روم باستان در بلغارستان (7 عکس)

دیوارهای روم باستان در بلغارستان

در حومه رشته کوه «سردنا گورا» در حدود 40 کیلومتری شمال «Plovdiv» در بلغارستان مرکزی، شهر سنتی هیساریا قرار دارد که با چشمه های معدنی‌اش نامدار است.
برترین‌ها: در حومه رشته کوه «سردنا گورا» در حدود 40 کیلومتری شمال «Plovdiv» در بلغارستان مرکزی، شهر سنتی هیساریا قرار دارد که با چشمه های معدنی‌اش نامدار است. این شگفتی کوچولو طبیعت در دوره های ماقبل تاریخ مردمان را به سوی خود جلب می کرده است و این را علامت های سکونت این منطقه که حداقل به قرن چهارم پیش از میلاد بازمی‌‌گردد نمایان میکند. آب‌های درمانی چشمه های هیساریا و آب و هوای مطلوب آن، رومیان را در سال 46 پس از میلاد به سوی خود جذب می‌کرده است. رومی ها تراکیان را سرنگون کردند و هیساریا یک شهر رومی شد.
دویست و پنجاه سال بعد، امپراتور دیوکلسین بر آن شد حالت هیساریا را به یک شهر رومی ارتقا دهد و نام آن را به دیوکلسیانوپلیس عوض کرد. در همان لحظه، آپارتمانهای در سر تا سر هیساریا بودند و همانگونه که شهر کوچولو سعی می کرد خودش را با نقش معتبرش سازگار کند، ساختمان ها و حمام ها ساخته شدند و خیابان ها بوجود آمدند، اما قابل توجه ترین آپارتمانی که به وجود آمد دیوارهای محکم عظیم در پیرامون شهر بود.
طول این دیوارها در کل 2.3 کیلومتر بود و به طور کامل شهر قدیمی را در خود محصور می کرد. به جز بعضی قسمت ها، دیوارها تقریبا کامل دست نخورده هستند و یکی از خوب ترین دیوارهای قلعه حفاظت شده از زمان اواخر باستان در بالکان و اروپا هستند. این دیوار تا 11 متر ارتفاع دارد و در دروازه های جنوبی به 13 متر هم می رسد. ورودی به شهر توسط چهار دروازه بزرگ حفاظت می شد. دروازه جنوبی «شترها» نام دارد زیرا زمانی قوس دروازه از وسط شکسته شود شبیه به دو شتر به چشم مییاید که به هم نگاه می کنند و این دروازه قبلا در قرن بیستم تاحدی تعمیر شده بود.
ویرانه های رومی همه جا وجود دارند. آپارتمانهای عمومی، آمفی تئاترهای کوچولو، سربازخانه های پادگان روم، پایه ها کهنه ترین کلیساهای بلغارستان و همچنین خوب ترین قلعه رومی حفظ شده در بلغارستان. تحت حکومت رومیان، هیساریا رشد کرد و در اوایل قرن چهارم با ظهور مسیحیت، یکی از مراکز اصلی این مذهب شد. پس از سقوط امپراتوری روم، رفاه این شهر کاهش داده شد و به یک دهکده کوچولو با چندین خانه مسکونی مبدل شد. نام کنونی هیساریا در ترکی به معنای قلعه است. پس از آزادی بلغارستان در سال 1878 هیساریا بار دیگر رواج یافت و چشمه های معدنی آن دوباره یافته شدند و به یکی از مراکز تفریحی دوست داشتنی مبدل شد.
تصویر و عکس شماره 1 ⇩
تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس دیوارهای روم باستان در بلغارستان
تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس دیوارهای روم باستان در بلغارستان
تصویر و عکس شماره 4 ⇩
تصویر و عکس دیوارهای روم باستان در بلغارستان
تصویر و عکس شماره 5 ⇩
تصویر و عکس دیوارهای روم باستان در بلغارستان
تصویر و عکس شماره 6 ⇩
تصویر و عکس دیوارهای روم باستان در بلغارستان
تصویر و عکس شماره 7 ⇩
تصویر و عکس دیوارهای روم باستان در بلغارستان

---ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد---

گردآوری توسط : سميرا د.

مطالب جالب و شگفت انگیز در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای که در دلق ملمع طلبی نقد حضور ««« »»» چشم سری عجب از بی‌خبران می‌داریدیوارهای روم باستان در بلغارستان (7 عکس)


TT / 109 --- TP / 23%

گردآوری شده توسط : سميرا د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : یویژه ها
برچسب ها : دیوارهای

مطالب مرتبط