رئیس جمهور ترمیم کابینه را به ویژه در بخش اقتصادی سریعاً آغاز کند

رئیس جمهور ترمیم کابینه را به ویژه در بخش اقتصادی سریعاً آغاز کند

نماینده مردمان تهران در مجلس گفت: رئیس‌جمهور هرچه زودتر اصلاح و ترمیم کابینه را برای جوان‌سازی و تبدیل نیروهای پروسه‌ای به پروژه‌ای به مخصوص در بخش‌های اقتصادی آغاز کند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، حجت الاسلام احمد مازنی نماینده مردمان تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (28 مهرماه 95) گفت: امروز اصلیترین مسئله ما در کشور تعارضات و اختلافات حاکم در محیط سیاسی کشور است، به نحوی که گویی چنین تقسیم کار شده است که برخی از مقامات و نهادها به کار و فعالیت توجه بکنند و برخی در رفتار شبه اپوزیسیون به نقد، تخطئه و تخریب توجه بکنند.

وی ادامه داد: این رویه به نا امیدی و یأس جامعه و در نهایت به فروپاشی اجتماعی می انجامد، بنابراین ما نیاز به گفت وگو داریم. گفت وگو در جهت یکپارچگی و هماهنگی در حاکمیت و نیل به منافع ملی و کارآمدی بیش تر نظام ایران.

نماینده مردمان تهران در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: گفت وگو برای مقابله جدی با فساد سازمان کشف کرده، فقر، فاصله شدید طبقاتی، بحران لجام گسیخته بیکاری، محیط زندگی کرد، قاچاق کالا، مشکلات فرهنگی و زیانهای اجتماعی، تنش های موجود در روابط با قدرت های نگاه کن المللی و منطقه ای.

مازنی خاطرنشان کرد: ما برای هماهنگی و همدلی نگاه کن اقوام و مذاهب ایرانی و در جهت انسجام ملی نیازمند گفت وگو هستیم، برای هم اضافه کنی نگاه کن حوزه های مختلف سرمایه انسانی و اجتماعی، برای جلو گیری از مخالفت های مدنی جوانان و نوجوانان نیاز به گفت وگو داریم.

وی اضافه کرد: گفت وگو چاره دردهای مزمن فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ایران است. از آنجا که مجلس شورای اسلامی و مظهر حاکمیت ملی و محل حضور نمایندگان جناح های مختلف و اقوام و مذاهب مختلف است، ارائه میدهم نقش مکالمه ی ملی در پارلمان را کلید بزنیم و از مجلس به سایر بخش های جامعه تسری دهیم تا به مکان تقابل از طریق تریبون ها با هم گفت وگو کنیم.

نماینده مردمان تهران در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مبانی این نقش قانون اساسی، اندیشه امام راحل با سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب است و هدف این نقش معرفی موارد اختلاف و اشتراک نظر در نحوه اداره کشور از دیدگاه نحله های مختلف سیاسی، اجتماعی و مدد به حل مشکلات مردمان و پیشرفت و تعالی نظام ایران است. بدیهی است در صورت موافقت هیأت رئیسه مجلس و همراهی نمایندگان پیش نگار نقش را تقدیم خواهم کرد.

مازنی خاطرنشان کرد: با توجه به ابلاغ سیاست های کلی رای گیری توسط ولی امر مسلمین جهان از رئیس جمهور تقاضا دارم در چارچوب این سیاست ها و بر اساس اصل انتفاع همگانی و پرهیز از تحلیل های ناصواب، هرچه با سرعتتر لایحه نظام جامع رای گیری را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند و با همراهی و همکاری نهادهای ذی ربط نظام معیوب رای گیری کشور را اصلاح کنیم.

وی اضافه کرد: همچنین از آقای رئیس جمهور انتظار داریم روند اصلاح و ترمیم کابینه را در جهت جوان سازی و تبدیل نیروهای پروسه ای به پروژه ای هرچه با سرعتتر به خصوص در بخش های اقتصادی آغاز کند.

نماینده مردمان تهران در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: از رئیس قوه قضائیه انتظار دارم تا با رأفت اسلامی در جهت کاهش مشکلات زندانیان امنیتی نقشی تاریخی در جهت هم گرایی و انسجام ملی ایفا کند.

مازنی در پایان خاطرنشان کرد: از دلاوران بسیج و سپاه به مخصوص سپاه قدس در مدد و یاوری مردمان مظلوم منطقه و مقابله با گروه تروریستی گروهک تروریستی داعش سپاسگزارم و از سرداران عرصه دیپلماسی که زمینه گفت وگو و تعامل با نظام نگاه کن الملل را فراهم ساختند قدردانی و تشکر می کنم.

--- ضمن تشكر از حسن انتخاب شما ،لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد ---

نگارش از : شهريار ف.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بدين شکرانه می‌بوسم لب جام ««« »»» که کرد آگه ز راز روزگارمرئیس جمهور ترمیم کابینه را به ویژه در بخش اقتصادی سریعاً آغاز کند


TT / 92 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : شهريار ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : کابینه
برچسب ها : ترمیم , جمهور

مطالب مرتبط