رئیس پیشین سیا: ما هم احزاب سیاسی خارجی را هک می کنیم

رئیس پیشین سیا: ما هم احزاب سیاسی خارجی را هک می کنیم

خبرگزاری فارس: رئیس پیشین سیا: ما هم احزاب سیاسی خارجی را هک می‌کنیم

در حالی که در ایالات متحده جنجال بر سر حملات سایبری روسیه به حزب دموکرات ادامه دارد، رئیس پیشین سیا تلویحا نقل کرده که واشنگتن هم سرگرم به هک کردن احزاب کشورهای خارجی است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، رئیس پیشین سیا و همچنین آژانس امنیت ملی ایالات متحده در یک گفت و گو به موضوع جنجال بر سر ادعای حملات سایبری و هک حزب دموکرات توسط روسیه توجه کرده است.

در حالی که در ایالات متحده جنجال بر سر آنچه حملات سایبری روسیه به حزب دموکرات در رای گیری 2016 ادامه دارد، رئیس پیشین سیا نقل کرده که واشنگتن هم احزاب کشورهای خارجی را هک کرده است.

به گزارش پایگاه «هیل»، «مایکل هایدن» خلال اذعان به این موضوع ادعا کرد که تفاوت اقدامات ایالات متحده و روسیه در موضوع هک احزاب خارجی این است که روس ها «بلافاصله بعد از دریافت اطلاعات، از آن به عنوان سلاح بهره گرفتند».

رئیس اسبق سیا تصریح کرد: «باید اذعان کنم که تعریف من از آنچه روس ها کردند(هک کردن کمیته ملی حزب دموکرات)، متاسفانه و احتراما باید نقل بکنیم که جاسوسی دولتی است».

او گفت: «سرویس اطلاعات خارجی یک کشور ایمیل های داخلی یک حزب سیاسی بزرگ در یک کشور دشمن را می گیرد. بازی ادامه دارد. راستی این کاری است که ما هم می کنیم(حملات سایبری و هک ایمیل های کشورهای خارجی)».

رئیس سال های 1999 تا 2005 آژانس امنیت ملی ایالات متحده اضافه کرد: «راستی من نمی خواهم در یک دادگاهی قرار بگیرم و ناچار به انکار این موضوع شوم که من هرگز در مقام ریاست آژانس امنیت ملی چنین کاری نکرده ام».

موضوع حملات سایبری روسیه به یک موضوع جنجالی در رای گیری ریاست جمهوری سال 2016 ایالات متحده مبدل شده و اعضای ارشد حزب دموکرات به مخصوص هیلاری کلنتون نامزد این حزب روی این موضوع مانورهای زیادی داده اند.

دموکرات ها ادعا کرده اند که مسکو برای مؤثری بر رای گیری و به نفع آقای دونالد ترامپ این اقدامات را به انجام رسانده اما روسیه این موضوع را رد کرده و بی اساس خوانده است.

**ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد**

نگارنده: آرتين ص.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

راهم مزن به وصف زلال خضر که من
««« »»»
از جام شاه جرعه کش حوض کوثرم

رئیس پیشین سیا: ما هم احزاب سیاسی خارجی را هک می کنیم

TT / 58 — TP / 18%

نظر دهید