همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + عکس و تصویر

همه چیز در مورد ماده مخدر شیشه + عکس

همه ی آنچه که باید در رابطه با ماده مخدر شیشه آگاهی بدارید

می خواهیم همه چیز درمورد شیشه یا به واژه ای آیس را در این بخش به شما بگوییم.با همراه باشید.

با مطالعه ای این مطلب از شیشه، کریستال، آیس و اکستازی اطلاعات بسیار خوبی خواهید گرفت. یکی از انواع مواد مخدر که امروزه از مواد نسبتاً پر مصرف می باشد ، آیس ، شیشه یا کریستال است. وجه تسمیه این ماده‌مخدر این است که این ماده در بعضی حالات ، شکل ظاهری آن شبیه خرده شیشه است و یا تکه‌های کوچولو یخ ، اما بیشتر به صورت دانه های ریز است . این ماده در اروپا و ایالات متحده بیشتر به نام آیس شناخته می‌شود. شابو که در آسیای جنوب‌شرقی و خاوردور رواج دارد نیز شباهت‌هایی با این ماده دارد.

تصویر و عکس شماره 1 ⇩
تصویر و عکس همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + تصویر و عکس

مت‌آمفتامین، که صورتی از آن بنام «شیشه» سرشناس است، نام یکی از ماده روان گردان است. این ماده محرک اعصاب است. مت‌آمفتامین گاهی اوقات توسط پزشکان برای بیماری‌های ویژه تجویز می‌شود که با تاثیر مستقیم بر مکانیسم‌های مغز نشاط و هیجان در فرد ایجاد می‌کند.

مت‌آمفتامین همچنین باعث آشفتگی شدید در استراحت کن و یا بی‌خوابی شدید می‌شود. به کار برنده دچار بی‌اشتهایی شدید شده و ساعت‌ها و حتی تا روزها اشتها به غذا ندارد. در عین حال این ماده باعث تشنگی می‌شود و به کار برنده ناگزیر است مقدار زیادی آب بیاشامد.
این ماده در سال ۱۸۹۳ در کشور ژاپن ساخته شد. در زمان جنگ جهانی دوم توسط سربازان ژاپنی، امریکایی و آلمانی برای برطرف کردن خستگی و افزایش انرژی استفاده می‌شد. پس از جنگ داروی باقی مانده وارد بازار کشور ژاپن شد و یک همه گیری از مصرف مت آمفتامین رخ داد و باعث شد که مصرف آن ممنوع گردد.

تصویر و عکس همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + تصویر و عکس

پیامد خطرناک مصرف ماده مخدر شیشه


با مصرف ماده مخدر شیشه چه بلایی بر سر معتادین به آن می آید و پیامد خطرناک این ماده مخدر خطرناک به چه صورت اند!
مصرف شیشه و مواد توهم‌زا با برطرف کردن سرکوبگرهای مغز کاری می‌کند که فرد بر اثر توهم به جای بریدن میوه، سر بچه خود را ببرد.

دکتر نبی متخصص مغز و اعصاب درباره اثرات مصرف شیشه، بیان داشت: مواد روانگردان و داروهای توهم‌زا دسته‌ای از داروهای اعتیادآور هستند. موادی مانند شیشه اثرات روحی و روانی دارند و با این که فرد ابتدا برای کاهش تنش و پریشانی از آنها استفاده می‌کند، اما موجب تخریب بخش‌هایی از مغز می‌شود.

یکی از ویژگی‌های منفی این مواد، توهم‌زا بودن آنها است. متأسفانه برخی اطرافیان فرد را برای مصرف این مواد با بیان این که آرام می‌شوی و در خلسه فرو می‌روی، تشویق می‌کنند و از آن بدتر، تجربه کم و دید ناکافی فرد می‌تواند او را برای مصرف این مواد مخدر دچار درگیری کند.

این نورولوژیست در تبیین اثر توهم‌زای این داروها گفت: این داروها با تحول نوروترانسمیترها یا میانجی‌های شیمیایی که در مغز واسطه‌های شیمیایی هستند اثر می‌گذارد و موجب توهم و هذیان می‌شود. فرد با این توهمات، دست به اعمال غیرعادی می‌زند و امکان می دارد احساس کند بال دارد، پرنده است و از پنجره خود را پایین بیندازد. برخی نکته ها نشان می‌دهد افراد پس از مصرف این مواد مخدر با تصور این که در اتوبانی خالی از خودرو هستند، سریع از یک سمت اتوبان به سمت دیگر دویده‌اند و با ماشین ها تصادف کرده‌اند.

توهمات شنوایی در بسیاری از بیماری‌های روانپزشکی شدید مانند اسکیزوفرنی رایج است و بر اساس آن فرد صداهایی را می‌شنود که او را به انجام برخی کارها وامی‌دارد. اما توهمات بینایی در بیماری‌های مغز و اعصاب بسیار اهمیت دارد، این توهمات ریشه ارگانیک داشته یعنی به خاطر تخریب ساختاری مغز یا برهم زدن تعادل میانجی‌های شیمیایی اتفاق می‌افتد، بنابراین توهمات بینایی در اختلالات مغز و اعصاب مهمتر هستند.

بسیاری از بیماری‌هایی که اثرات مغزی دارند با توهمات بینایی همراه‌ هستند، همچنین مصرف بسیاری از داروها موجب توهمات بینایی می‌شوند که برای کاهش این توهمات باید مصرف دارو را قطع کرد. کاهش دوپامین و استیل‌کولین و افزایش نوراپی‌نفرین موجب توهمات بینایی می‌شود.

تحقیقات نشان می‌دهد که اصلی ترین مخلوط این ماده‌مخدر آمفتامین است. سابقه تولید و مصرف آمفتامین به پیش از جنگ جهانی دوم می‌رسد و در زمان جنگ جهانی دوم به عنوان یک داروی تٲثیرگذار در رفع افسردگی سربازانی که سرگرم جنگ بودند و یا نیروهایی که قرار بود چند شبانه‌روز را به صورت پیوسته به نبرد سرگرم باشند و فرصت استراحت نداشتند برای زیاد کردن سطح انرژی آنان استفاده می‌شد.
با گذشت زمان و معلوم شدن پیامد خطرناک این ماده و اعتیاد به آن ، کاربرد این ماده به عنوان دارو به تدریج کنار قرار داده شد اما سوداگران و تولیدکنندگان موادمخدر ، بهره گیری از این ماده را در تهیه موادمخدر تازه در دستور کار خود گذاشتند. شاید اولین و اصلی ترین ماده‌مخدری که از آمفتامین حاصل شد و در سطح وسیع مورد مصرف قرار گرفت اکستازی باشد. دارو اکستازی در کشور ما به ندرت مشاهده و مصرف می‌شد اما در سال‌های نخست دهه هشتاد ، مصرف آن افزایش یافت و انواع و اقسام این دارو در بازار قاچاق دیده میشد.

مصرف اکستازی در پارتی‌ها و میهمانی‌ها به عنوان یک ماده انرژی‌زا مصرف می‌شود و مصرف‌کنندگان آن می‌توانند ساعت‌ها بدون استراحت بیدار بمانند و از انرژی‌های نهفته یا نگه داشته شده در جسم خود در حد بالایی بهره‌برداری نمایند که پس از مدتی شدیداً با کمبود انرژی مواجه‌ می‌گردند که از ظاهر آن‌ها کاملاً معلوم می‌شود.

متأسفانه یکی از تبلیغات غلط در رابطه با این ماده‌مخدر این است که حتی رسانه‌های جمعی از آن به عنوان دارو نشاط یا انرژی زا یاد می‌کنند درحالیکه این ماده از خود هیچ‌گونه انرژی و نشاط ندارد و انرژی‌های نگه داشته شده جسم را به یکباره آزاد می‌کند و انرژی که بایستی در طول چند شبانه‌روز به کار برده شود ، یک‌شبه استفاده می‌شود و پس از به پایان رسانده شدن اثر آن ، شخص مصرف‌کننده به شدت احساس رکود و خستگی می‌کند و این آغازی است برای مصرف دوباره و دوباره تا اعتیاد کامل .

خوشبختانه در حال حاضر مصرف اکستازی تا حد قابل ملاحظه ای کاهش یافته است تا مکانی که اکستازی به عنوان یک ماده مخدر بیس و پایه در مصرف کنندگان مواد مخدر دیده نمیشود ، اما متاسفانه مصرف شیشه تا حد زیادی افزایش یافته و مصرف آن در حال ازدیاد نیز می باشد .

تصویر و عکس همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + تصویر و عکس

اکستازی اغلب به صورت دارو و خوراکی و به ندرت به وسیله روش جذبی از طریق پوست استفاده می‌شود اما شیشه به صورت تدخین یا کشیدنی. برای مصرف شیشه ابزار ویژه وجود دارد که به آن پایپ Pipe گفته می‌شود و شبیه یک چپق شیشه ای است. نشئگی حاصل از مصرف این ماده تقریباً شبیه هیچ مادمخدر دیگری نیست.

پیامد مصرف این ماده ، بسیار خطرناک و سنگین است. مصرف‌کنندگان این ماده در دفعات اولیه مصرف ، گاه تا ۷۲ ساعت نمی‌خوابند. در این مدت ، سطح انرژی بسیار بالا ، توهم شدید و خیره شدن به یک نقطه ویژه برای چند ساعت و همینطور رفتارهای بی‌پروا ، از حالات نشئگی این ماده محسوب می‌شود. پس نابود شدن اثر این ماده ، شخص مصرف‌کننده طوری احساس خستگی و کوفتگی می‌کند که امکان می دارد حدود ۴۸ ساعت یا ۲ شبانه‌روز به صورت پیوسته استراحت کن باشد و پس از بیداری سر دردهای شدید ، بی‌قراری ، لرزش و حرکات غیرعادی اعضاء بدن مثل دست و سر از حالات آن است.

مصرف‌کنندگان شیشه برای برطرف کردن این وضعیت معمولاً دوباره مصرف می‌کنند و مانند سایر موادمخدر فرایند اعتیاد آغاز می‌شود و پس از مدتی مصرف‌کننده شیشه تبدیل به یک معتاد تمام‌عیار می‌شود که البته با مصرف‌کنندگان سایر موادمخدر مثل تریاک و حتی هرویین بسیار تفاوت دارد. پیامد مصرف شیشه را در طول چندماه ، حتی مصرف هرویین در طول چند سال به وجود نمی‌آورد.


پیامد مصرف شیشه به قدری ترسناک است که حقیقتاً هرویین و یا قوی ترین مخدرهای باستانی در مقابل آن بسیار ضعیف هستند .مصرف‌کننده شیشه در وضعیت خماری ، دست به حرکات جنون‌آمیزی می‌زند که شاید از دیوانگان زنجیری هم سر نزدند. از اصلی ترین پیامد طولانی مدت مصرف شیشه که معمولاً پس از گذشت کمتر از ۶ ماه مصرف خود را نشان می‌دهد آشفتگی شدید در عملکرد دریچه پروستات است که معمولاً ادرار و اسپرم با هم دفع می‌شوند. آسیب‌های شدید کبدی و جوش‌های صورت ، ایجاد عفونت در دستگاه گوارش ، خصوصاً روده ها ، کوچولو شدن بیضه‌ها به همراه درد شدید و تضعیف قوای جنسی از دیگر پیامد این ماده‌مخدر خطرناک است.


توهمات شیشه به گونه ای است که بیان آن ها کار ساده ای نیست ، باورکردنی نیست . شیشه ای ها پس از گذشت مدتی از مصرف شیشه شدیداً بدبین می شوند ، همه مردمان را دشمن خود می دانند ، مییاندیشند دستگاه های امنیتی از کا ، گ ، ب گرفته تا سی آی ، ای همه دنبال آن ها هستند ، تصور می کند در همه جا سرگرم پاییدن او هستند ، حتی در خانه اش ابزار مواظبت کار قرار داده اند ، به نزدیک نرین افراد خانواده خود شدیداً بدبین می شود ، بدبینی که قابل نقل کردن نیست ، چنانچه متاهل باشد به همسر خود بدبین می شود حتی مییاندیشد که فرزندانش متعلق به او نیستند ، وقتی با او حرف میزنند هرگز حضور نمی دارد حرف و صحبت دیگران را بپذیرد و تایید کند ، مییاندیشد همه اشتباه می کنند ، همه جهان اشتباه می کنند و فقط اوست که درست مییاندیشد ، یکی از تفکرات جالب شیشه ای ها این است که مییاندیشند از وقتی که به کار برنده شیشه شده اند بسیار توسعه یافته اند و تبدیل به انسان های دانایی شده اند و چیزهایی را می فهمند که دیگران نمی فهمند .

هرگز خود را معتاد آگاهی نمیدارند ، مصرف کنندگان تریاک را بسیار بی کلاس می دانند و چنانچه مثلاً به آن ها نقل شود که به جای شیشه تریاک مصرف کنند که این پیامد را ندارد ، عصبانی می شوند و می گویند : تریاک ! من تریاک به کار برم ! متأسفانه در گفتمان های عامیانه گفته می‌شود که شیشه چون مرفین ندارد پس اعتیاد هم ندارد. چه مقدار این نگرش اشتباه ؛ غلط و گمراه کننده است . این نگرش که فقط مواد مرفین دار و یا مواد بر گرفته از خانواده تریاک اعتیاد آور هستند و بقیه مواد که صناعی هستند و مرفین ندارند ،اعتیاد آور نیستند ، جهان را گمراه کرده است .

از دیدگاه کنگره ۶۰ که نتیجه تحقیقات علمی و مشاهدات و تجربه‌های عینی است ، هر ماده ای که مصرف آن انسان را از تعادل طبیعی خارج کند مستقیماً روی سیستم تولیدکننده مواد شبه‌افیونی و ضددرد و نوروترانسمیترها در سیستم عصبی اثر می‌گذارد و باعث تخریب آن ها می‌شود. طیف ترکیبات مواد شبه‌افیونی که در جسم انسان تولید می‌شود به قدری گسترده و ناشناخته است که به غلط تصور می‌شود فقط مرفین یا مشتقات آن روی آن اثر می‌گذارد هرچند همین موضوع را هم بسیاری نمی‌دانند اما تحقیقات کاربردی کنگره ۶۰ با قدرت و اطمینان این موضوع را ثابت کرده است که کلیه موادی که انسان را از وضعیت تعادل طبیعی خارج می‌کند ، شامل هرویین ، تریاک ، شیره ، الکل ، حشیش ، کراک ، شیشه ، اکستازی ، قرص‌های خواب‌ ، آرامبخش و ضدافسردگی ، دیفنوکسیلات ، ترامادول ، بروفن و حتی استامینوفن ، که بدون تجویز پزشک مصرف گردد نیز مستقیماً روی این سیستم اثر می‌گذارند و باعث تخریب آن می‌شوند .

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + تصویر و عکس


یکی از انواع مواد شبه افیونی یا واسطه های شیمیایی سیستم عصبی که شدیداً بر اثر مصرف شیشه زیان می نگاه کند و تولید آن دچار آشفتگی می شود ، سروتونین است که مستقیماً در خلق و خوی ما ثمربخش است . از دیدگاه کنگره ۶۰ شیشه یک ماده مخدر بسیار قوی و خطرناک است و اعتیاد آن در مقایسه با مواد مخدر شناخته شده نظیر تریاک و هروئین بسیار سنگین‌تر و خطرناکتر است. و به اعتقاد کنگره ۶۰ هر نوع اعتیادی قابل درمان است. هم‌اکنون مصرف‌کنندگان شیشه بسیاری در کنگره به درمان قطعی رسیده‌اند .

تصویر و عکس همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره 4 ⇩
تصویر و عکس همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + تصویر و عکس
تصویر و عکس شماره 5 ⇩
تصویر و عکس همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + تصویر و عکس
تصویر و عکس شماره 6 ⇩
تصویر و عکس همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + تصویر و عکس
تصویر و عکس شماره 7 ⇩
تصویر و عکس همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + تصویر و عکس
تصویر و عکس شماره 8 ⇩
تصویر و عکس همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + تصویر و عکس
تصویر و عکس شماره 9 ⇩
تصویر و عکس همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + تصویر و عکس
تصویر و عکس شماره 10 ⇩
تصویر و عکس همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + تصویر و عکس
تصویر و عکس شماره 11 ⇩
تصویر و عکس همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + تصویر و عکس
تصویر و عکس شماره 12 ⇩
تصویر و عکس همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + تصویر و عکس
تصویر و عکس شماره 13 ⇩
تصویر و عکس همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + تصویر و عکس
تصویر و عکس شماره 14 ⇩
تصویر و عکس همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + تصویر و عکس

تصویر و عکس همه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + تصویر و عکس

گردآوری شده ی مجله ی آنلاین

مرجان امینی*********************

تهیه شده توسط : شايگان ز.

ایدز و اعتیاد در بخش پیشگیری و انواع بیماری ها سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عمريست تا ز زلف تو بويی شنيده‌ام ««« »»» زان بوی در مشام دل من هنوز بوستهمه چیز در رابطه با ماده مخدر شیشه + عکس و تصویر


TT / 524 --- TP / 26%

گردآوری شده توسط : شايگان ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : مخدر
برچسب ها : شیشه , ماده

مطالب مرتبط