رابطه بین مقدار خواب و قادر باش جفت گیری آقایان

ارتباط میان میزان خواب و توان باروری مردان

نتایج یک مطالعه تازه نمایان میکند، خواب تاثیر زیادی روی توان باروری مردان دارد، از جمله گرایش بیش از حد به خواب صبحگاهی، قادر هست زیان قابل توجهی به توان باروری مردان وارد کند.

تصویر و عکس ارتباط میان میزان خواب و توان باروری مردان

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه تلگراف، مطالعه محققان دانشگاه بوستون روی حدود 700 زوج نمایان کرد، در مردانی که به طور مرتب بیش از 9 ساعت استراحت میکنند، احتمال فرزند دار شدن 42 درصد کاهش کشف میکند.
این مطالعه که در کنگره سالانه اجلاس پزشکی باروری ایالات متحده ارائه شد، نمایان کرد، توان باروری در مردانی هم که کمتر از شش ساعت استراحت میکنند، در قیاس با مردانی که هشت ساعت استراحت میکردند، 43 درصد کمتر است.
این کشف کرده ها نمایان میکنند که نگاه کن هفت و نه ساعت خواب در شب برای حفظ قدرتمندی باروری مردان مطلوب است.
محققان در این مطالعه تازه، عواملی را نیز که معلوم شده بود به کیفیت اسپرم زیان می زنند مانند سن، دخانیات کشیدن، حالتهای بیکاری و افسردگی مد نظر گذاشتند؛ به این معنی که نتیجه مطالعه و ارقام حاصل از آن ارتباطی دلیل و معلولی را میان میزان خواب و توان تولید نطفه نمایان میکنند.
نتایج این مطالعه همچنین نمایان کرد مردانی نیز که خواب منقطع دارند و یا برای به خواب رفتن با معضل مواجه هستند، با احتمال کاهش قدرت باروری مواجه می شوند.
دکتر لورن وایز که ریاست این تحقیق را بر عهده داشت، نقل کرد: این کشف کرده ها یک ارتباط هورمونی میان خواب و ضعف باروری مردان را نمایان میکند زیرا بیشتر ترشح تستوسترون در شب صورت می گیرد.
پروفسور \’آلن پیسی\’ کارشناس دانشگاه شفیلد نیز با اشاره به اینکه هورمون ملاتونین نیز شب ها ترشح می شود، تایید کرد که این رابطه دلیل و معلولی قادر هست هورمونی باشد هر چندین که در عین حال، سوخت و ساز بدن نیز قادر هست در این زمینه نقش داشته باشد.
مطالعه دیگری که توسط محققان دانشگاه استنفورد روی بیش از نیم میلیون فوت شد انجام شد، نمایان کرد، مردانی که بطور مرتب داروهای بیماری فشارخون مسدود کننده های \’بتا\’ و بازدارونده های ACE به کار میبردند، احتمال نابارور شدن آنها تقریبا 10 درصد بیشتر بود.
علمی**2038**2017
مترجم: درنا محمدیان*انتشاردهنده: زهره محتشمی پور


**************************

مسئول متن : سالار س.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شيراز و آب رکنی و اين باد خوش نسيم
««« »»»
عيبش مکن که خال رخ هفت کشور است

رابطه بین مقدار خواب و قادر باش جفت گیری آقایان

TT / 70 — TP / 19%

نظر دهید