رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگی نامه (24 عکس)

رازهای زندگی خصوصی ماه چهره خلیلی +بیوگرافی

عکس شماره 1 ⇩

رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامه 

ماه چهره خلیلی بازیگر سینمای کشور نوه پروین سلیمانی هست که پس از بر گشت از خارج، داخل کشور آغاز به هنرپیشگی کرد و سریع معروف شد. 

نام : ماه چهره

نام خانوادگی : خلیلی
تاریخ میلاد : 25 دی 1355
مکان میلاد : شهر تهران بزرگ
همسر : ابراهیم اشراقی
فرزند : پرواز اشراقی
پیشه : بازیگر

ماه چهره خلیلی متولد 1355 استان تهران بزرگ هست. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه اکسفورد بریتانیا است.وی نوه دختری پروین سلیمانی هست.

عکس شماره 2 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامه

حیات خانوادگی ماه چهره خلیلی

وی دوره هنرپیشگی را در method school در شهر لندن گذراند و در سال ۱۳۸۲ برای اولین فعالیت سینمایی خود جهت بازی در فیلم چشمان مشکی بعد از ۲۲ سال به کشورمان آمد وی همسر ابراهیم اشراقی و پسری به اسم پرواز دارد.

عکس شماره 3 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامه

ماه چهره خلیلی در عبور زمان

بتول سلیمانی‌خو با نام هنری پروین سلیمانی «۲۲ خرداد ۱۳۰۱، استان تهران بزرگ – ۱۲ خرداد ۱۳۸۸» یکی از هنرپیشگان زن سینمای کشور بود. وی مادر بزرگ ماهچهره خلیلی هست.بتول سلیمانی در ساعت بیست روز دوشنبه ۱۲ ماه خرداد ۱۳۸۸، به دنبال یک دوره بیماری، درگذشت.

از جمله فعالیت های دیگر وی فیلمسازی فیلم کوتاه و مستندمی باشد . ماجرا «عید قربان» «مهمانی عید قربان از دید قربانی» است که برنده جوایز بسیاری از فستیوالهای مختلف از جمله جشنواره فیلم شهر سان فرانسیسکو 2006 شده هست.

عکس شماره 4 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامه

ماه چهره خلیلی در جوار مادر و خواهراش

ازدواج ماه چهره خلیلی با ابراهیم اشراقی
ماه چهره خلیلی : بین خواستگاری تا روز عروسی فقط سه ماه فاصله بود و بدلیل این‌که معاهده های کاری داشتیم بر آن شدیم زودتر مهمانی ازدواج را بر پا کنیم تا این جشن با کارمان تداخل نیابد. مهمانی ازدواج ما بدلیل این‌که اقوام و خانواده‌ام خارج از کشور زندگی می‌کنند، داخل کشور به انجام رسانده نشد و این جشن را به همراه 50 نفر از همسفرهای‌مان در خارج از کشور به انجام رساندیم.

عکس شماره 5 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامه

ماه چهره خلیلی و شریک زندگیش

چه کسی برای اولین بار حرف ازدواج را پیش کشید؟
ابراهیم اشراقی : به عرف متداول پیشنهاد از سوی من به بحث گذاشته شد. مدت‌ها بود که تصمیم خودمن را گرفته بودم و میخواستم بحث ازدواج را به بحث گذارم. ماه‌چهره شهر تهران بزرگ نبود و در شهرستان مشغول فیلم برداری بود که حلقه نامزدی پیشنهاد دادم و چشم انتظار مجال خوبی بودم تا به شکلی ویژه از او خواستگاری کنم.

عکس شماره 6 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامه

ماه چهره خلیلی و شریک زندگیش

لذت شیرین بچه دار شدن
ماهچهره: ما خیلی بچه پسندیم و حتی گذشته از ازدواج مان هم در باره بچه دار شدن حرف می زدیم و از همان موقع متوجه شدیم این علاقه مشترک هست. تصمیم مان از آغاز این بود که بعد از ازدواج مان بچه دار شدن را خیلی عقب نیندازیم.

عکس شماره 7 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامه

ماه چهره خلیلی و شریک زندگیش

ترجیح دادم فرزندم بجای بریتانیا داخل کشور به جهان بیاید
من و شریک زندگیم در باره این که بچه مان کجا به جهان بیاید خیلی با هم صحبت کردیم و همه ی چیز را چک کردیم اما در نهایت بر آن شدیم بچه مان داخل کشور به جهان بیاید به چند علت و گرچه از هم اصلی تر این که من مهر و صفا و دورهم جمع شدن ایرانیان بعد از وضع حمل را خیلی پسندم.پسر ماه چهره در روز سالروز عروسیش به جهان آمد وی اسم پسرش را پرواز گذاشت.

عکس شماره 8 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامهماه چهره خلیلی با همسر و پسرش پرواز

آغاز فعالیت هنری ماه چهره خلیلی
وی دوره هنرپیشگی را در method school در شهر لندن گذراند و در سال 1382 برای اولین فعالیت سینمایی خود جهت بازی در فیلم چشمان مشکی بعد از 22 سال به کشورمان آمد و دوره دیگری از هنرپیشگی و کارگردانی را در مؤسسه سمعی و بصری استاد سمندریان در سال 84 به اتمام رساند. ماه چهره خلیلی در سریالهای «در چشم باد»، «مختارنامه» و «کلاه پهلوی» ایفای نقش نموده هست.

عکس شماره 9 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامه

تصاویر و عکسهای ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی در فیلم چشمان مشکی
شمان مشکی فیلمی به کارگردانی ایرج نیرومندی و نویسندگی محمدهادی کریمی و تهیه کنندگی مرتضی شایسته تولید سال ۱۳۸۱ هست.شعر دلاویز و سورنا در یک دانشکده تحصیل می کنند و هر دو شاعرند. شعر بدلیل رنجش چشمی از تحصیل در دانشگاه انصراف میدهد و بعد از مدتی بینایی اش را از دست می دهد

سورنا که دلواپس سرنوشت شعر شده به سراغ او میرود تا در درس‌های دانشگاهی مددش کند و به تدریج بین آن‌ها علاقه‌ای ناگفته ایجاد میشود و..فیلم چشمان مشکی در هشتمین دوره جشن خانه سینما حضور داشته‌هست.

عکس شماره 10 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامه

فیلم چشمان مشکی

ماه چهره خلیلی در فیلم تله
تله فیلمی به کارگردانی سیروس الوند، تهیه‌کنندگی حسن توکل‌نیا و نویسندگی ایرج افشار تولید سال ۱۳۸۴ هست.این فیلم در تاریخ ۲۲ برج آذر ۱۳۸۵ بر روی پرده سینما رفت.فیلم تله در رابطه با شب اول ازدواج یک زن و همسر جوان هست که با تلفن یک ناشناس به هم می‌ریزد…

عکس شماره 11 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامهفیلم تله

ماه چهره خلیلی در فیلم مرگ کسب‌وکار من هست
مرگ کار و کسب من هست فیلمی به کارگردانی و نویسندگی امیر ثقفی و تهیه‌کنندگی علی اکبر ثقفی ساخته سال ۱۳۸۹ هست.سه مرد برای دزدی با همدیگر همراه میشوند. ماجرا فاجعه که مرگ چند انسان را به عکس می کشد.

عکس شماره 12 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامه

نمایی از فیلم مرگ کسب‌وکار من هست

ماه چهره خلیلی در فیلم درود بر فرشتگان
درود بر فرشتگان فیلمی به کارگردانی و نویسندگی فرزاد اژدری و تهیه‌کنندگی حسن علیمردانی ساخته سال ۱۳۸۹ هست.سیمرغ بلورین خوب ترین جلوه‌های مخصوص بصری رایانه‌ای «امیر سحرخیز – کامران سحرخیز – هادی اسلامی» سی‌امین دوره جشنواره فجر به این فیلم تقدیم شد.

عکس شماره 13 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامهیادم تو رو فراموش

ماه چهره خلیلی در فیلم اشنوگل
اشنوگل فیلمی به کارگردانی علی سلیمانی و هادی حاجتمند، نویسندگی ابراهیم اصغری و مهدی محمدی و تهیه‌کنندگی ابراهیم اصغری ساخته سال ۱۳۹۵ هست.یونس بعنوان فرمانده گردان غواصان سه شب گذشته از عملیات در صورتی که درپی حفر تونلی در ناحیه عملیاتی بوده، مفقودالاثر شده هست. حالا بعد از سی سال اطلاعاتی حاصل میشود که نمایان می کند شاید یونس زنده هست و در همان لحظه بر پایه منافقین قرارگاه اشرف با دشمن مشارکت داشته…

عکس شماره 14 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامهفیلم اشنوگل

ماه چهره خلیلی در فیلم یادم تو را فراموش
یادم تو را فراموش فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی عطشانی و نویسندگی پیمان عباسی تولید سال ۱۳۹۴ هست.فیلم «یادم تو را فراموش» اقتباس کرده از زندگی ناصر محمد خانی هست که حسین یاری، سرکار خانم میترا حجار , ماه چهره خلیلی و مازیار فلاحی حضور داشتند.

عکس شماره 15 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامهفیلم یادم تو را فراموش

ماه چهره خلیلی در سریال مختارنامه
مختارنامه نام یک آلبوم تلویزیونی اطراف زندگی و قیام مختار ثقفی به کارگردانی داود میرباقری هست. این سریال به ماجرا مختار ثقفی مکنی به ابواسحاق، که بعد از حادثه عاشورا به خونخواهی برمی‌خیزد، توجه می کند. این سریال در ۴۰ بخش ۶۰ دقیقه‌ای از رادیو تلویزیون ایران نمایش گردید و بخش پایان آن در تاریخ ۷ ماه مرداد ۱۳۹۰ به اتمام رسید.در این سریال ۱۱۰ بازیگر اصلی و ۴۰۰ بازیگر فرعی بازی می کنند.

عکس شماره 16 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامهسریال مختارنامه

تصاویر ماه چهره خلیلی در سریال کلاه پهلوی

کلاه پهلوی بعد از کیف انگلیسی، دومین سریال تاریخی سید ضیاءالدین دری هست که به تهیه‌کنندگی محمدرضا تخت‌کشیان برای نمایش از شبکه اول سیما ساخت شده هست. قسمت‌هایی از این فیلم در شهرک سینمایی غزالی و بخش‌هایی از آن در شهر ساوه تصویربرداری شده‌هست

«فرخ سنتی» جوانی ایرانی از طبقه تهیدست جامعه هست. او بعد از تحصیل در مدرسه دارالفنون استان تهران بزرگ، برای ادامه تحصیل به شهر پاریس میرود. شهر پاریس در روزهای بعد از جنگ جهانی اول شروط دشواری دارد. این وضعیت فشار زیادی به فرخ می‌آورد. او طی حوادثی با دختری ایرانی ـ فرانسوی » به اسم بلانش آشنایی پیدا میکند…

عکس شماره 17 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامهسریال کلاه پهلوی

نمایش «دپوتات»
نمایش «دپوتات» با کارگردانی اتابک نادری و دراماتورژی محمد نادری از ۲۱ فروردین‌ماه سال 95 در سالن بالکن شمس روی صحنه رفت .نمایش طنز دپوتات با حضور ماه چهره خلیلی ، گمان کن اکبری و سوسن پرور و … به روی صحنه رفت.

عکس شماره 18 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامهنمایش «دپوتات»

فیلم های سینمایی ماه چهره خلیلی
اشنوگل«۱۳۹۵»
نیمکت «۱۳۹۵»
یادم تو رو فراموش «۱۳۹۵»
صله سحر «۱۳۹۴»
قلب سفید رنگ قاصدک‌ها «۱۳۹۳»
رنج و سرمستی «فیلم» «۱۳۹۲»
شبکه «۱۳۹۰»
درود بر فرشتگان «۱۳۸۹»
پرنده باز «۱۳۸۹»
شبکه «۱۳۸۹»
مرگ کار و کسب من هست «۱۳۸۹»
سایه ترس «۱۳۸۷»
موش «۱۳۸۷»
پرونده هاوانا «۱۳۸۴»
تله «۱۳۸۴»
نقاب «۱۳۸۳»
چشمان مشکی «۱۳۸۱»

عکس شماره 19 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامهمیلاد ماه چهره خلیلی

فیلم های تلویزیونی ماه چهره خلیلی
ازمیان سایه‌ها فیلم تلویزیونی«۱۳۹۳»
عبور از رنجها «۱۳۹۳»
کلاه پهلوی «۱۳۹۱»
مختارنامه «۱۳۸۸»
در چشم باد «۱۳۸۷»

تئاتر
دپوتات «۱۳۹۵»

عکس شماره 20 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامهماه چهره خلیلی در جشنواره فجر

در باره بحث فیلمی که به فکر ساخت آن می باشید کمی توضیح دهید

خلیلی: بنده تصمیم دارم اثری را در باره بیو گرافی مادربزرگم، «پروین سلیمانی» ساخت کنم و حدود ۸ سال هست که برای ساخت این اثر، تصمیم جدی دارم اما ساخت این آلبوم به بحث بیماری و سپس مرگ مادربزرگم روبرو شد و بایستی نقل بکنم که زمان زنده بودن مادربزرگم فیلم برداری آن را آغاز کرده بودم ولی با مرگ مادربزرگم و رنجش بسیار آن را بی خیال شدم و من تمام کوششم را میکنم که این فیلم را در جشنواره سال بعد منتقل بکنم.

عکس شماره 21 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامه

ماه چهره خلیلی و مادر بزرگش

بنا به اعتقاداتی که دارم هر سال رمضان روزه میگیرم. اولین ماه رمضانی که داخل کشور حضور داشتم سر سریال “مختارنامه” بودم چون پیش از آن در بریتانیا زندگی می‌کردم. آن سال تلخترین رمضان حیاتم را سپری کردم چون برای بار اول درهوای ۴۰ درجه روزه گرفتم و متوجه شدم

که روزه دار بودن درایران به چه اندازه سخت هست بعلاوه اینکه در آن سریال بنا به نقشهایمان لباسهای سنگین بر تن میکردیم و گریم های سنگینی داشتیم و ساعتها سر کار بودیم.

عکس شماره 22 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامهعکس ماه چهره خلیلی و پسرش

عکس ماه چهره خلیلی در برنامه تلویزیونی دور همی
خلیلی در جواب به پرسش مدیری در خصوص چرایی بر گشت به کشورمان گفت: همۀ وقت} آرزویم این بود که به کشورمان برگردم. با والدینم شرط کردم که اگه دانشگاه پس زده نشدم، اجازه بدهند من به کشورمان برگردم. وقتی که به کشورمان آمدم به همراه مادربزرگم پروین سلیمانی برای مشاهده کارگردانان بزرگ رفتیم. من پسندیدم آنها را از نزدیک نگاه بکنم و عکس یادگاری با انها داشته باشم اما خب انها به من پیشنهاد کار دادند.

عکس شماره 23 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامهعکس برنامه تلویزیونی دور همی

ماه چهره خلیلی :فعالیت پشت دوربین را پسندم. تجربه ساخت سه فیلم کوتاه و یک مستند را دارم. مستندی که جوایز جهانی گرفت. در حاب حاضر پیگیر کار چهارم می باشم که زندگینامه از مادربزرگم هست. در وقتی که زنده بودند، مصاحبه هایی با او داشتم و قرار هست آن را بسازم.

عکس شماره 24 ⇩
عکس رازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگینامه

قدغن الخروج شدن ماه چهره خلیلی در بریتانیا

در یک مجتمع تجاری بودم. مردی با فرزندش دعوا میکرد و وی را کتک می زد. من هنوز آن موقع مادر نشده بود. تلاش کردم با زبان قانعش کنم که کار صحیحی نمی کند اما او خیلی خشمگین بود و من ناگزیر شدم به او سیلی بزنم «خنده». به دنبال این اتفاق او از من گلایه کرد و من قدغن الخروج شدم اما خب سپس حل شد.

این قضیه که بعد از بچه دار شدن عشق بین زن و همسر کم می شود و توجه و محبت زن اغلب متوجه بچه می شود را خیلی شنیده ام ولی همین حالا به عشق ابراهیم هست که می‌توانم این بچه را داشته باشم و در حضورم حسش کنم. همه ی این‌ها بخاطر بودن و عشق اوست که برای من هم شیرین و خوش آیند می شود.

***با تشکر از انتخاب شما***

نگارش از : ساسان ر.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چه دوريم از بساط قرب همت دور نيست ««« »»» بنده شاه شماييم و ثناخوان شمارازهای زندگی اختصاصی ماه چهره خلیلی +زندگی نامه (24 عکس)


TT / 656 --- TP / 33%

گردآوری شده توسط : ساسان ر.
تاریخ گردآوری : 2017-08-12
در دسته بندی : زندگینامه
برچسب ها : رازهای , خلیلی

مطالب مرتبط