سه راهکار برای رنگ کردن مو ها با مواد طبیعی

سه روش برای رنگ کردن موها با مواد طبیعی

تصویر شماره 1 ⇩

داشتن مو های نورانی و سلامت قطعا حس خوشایندی به ما می‌دهد اما بسیار از ما بخاطر بهره گیری از رنگ‌موهای شیمیایی موهایی آسیب‌دیده، خشک و کدر داریم. بهره گیری از درمان‌های آماده که ضررشان بیشتر از منفعت‌شان است تنها در کوتاه‌مدت حس خوب تری به ما می‌دهد. این مقاله مجال عالی ای فراهم کرده است تا به مو های خود استراحتی بدید و از روش‌های مدرن و موثر طبیعی بهره گیرید. با به‌کارگیری این روش‌های طبیعی می‌توانید مو های خود را بی خسارت خوردن رنگ کنید.

در همین آغاز مقاله نیازی به توضیح نکته‌ای کلیدی است که رنگ‌موهای طبیعی اصولا تنها می توانند رنگ مو را یک تا دو درجه عوض بکنند (تیره‌تر یا روشن‌تر). یعنی چنانچه رنگ موی شما سیاه است، نمی بایست انتظار نداشته باشید که با بهره گیری از رنگ‌موی طبیعی بتوانید مویی بلوند داشته باشید. به این سبب تقسیم‌بندی این مقاله بر پایه رنگ موی خود شما است، نه رنگی که رفیق دارید داشته باشید.

رنگ‌موی طبیعی برای مو های قهوه‌ای

تصویر سه روش برای رنگ کردن موها با مواد طبیعی

کسانی که مو های قهوه‌ای دارند می‌توانند به مدد مخلوط مریم‌گلی و رزماری، مو های براق و خوش‌رنگی داشته باشند. آن چه که نیاز دارید واژه است از:

  • مریم‌گلی خشک‌شده: ۴ تا ۶ قاشق سوپ‌خوری؛
  • رزماری: ۱ تا ۲ قاشق سوپ‌خوری.

مقدار دقیق، به ارتفاع مو و رنگ‌پذیری موی شما بستگی دارد.

دستور کار رنگ موی قهوه‌ای

مواد را درون ظرف آب جوش بریزید و روی شعله‌ی کم بگذارید تا به‌مدت ۴ دقیقه غل بزند. بعد از آن آن را یک ساعت بی خیال بشوید تا سرد شود. مو های خود را اول با شامپو پاک کنید و بعد بارها با این محلول بشویید. می‌توانید به مدد آب‌پاش این محلول را روی مو های خود بپاشید. این فرایند را تا وقتی که به رنگ دلخواه‌تان برسید در هربار دوش گرفتن ادامه بدید.

برای پررنگ‌تر شدن این رنگ می‌توانید به مواد نخستین چای سیاه افزایید. چنانچه می‌خواهید رنگ مویتان بیشتر به طلایی بزند، به‌جای رزماری از بابونه بهره گیرید. برای این که رنگ مویتان قهوه‌ای روشن شود باید به آن جوشانده‌ی برگ و ساقه‌ی درخت لیمو افزایید. رنگ قهوه‌ای تیره هم با افزودن پوسته‌ی گردو به‌دست می‌آید.

رنگ‌موی طبیعی برای مو های تیره

تصویر سه روش برای رنگ کردن موها با مواد طبیعی

قهوه مو های شما را به رنگ قهوه‌ای-شکلاتی درمی‌آورد و هم موها را حالت‌دار می‌کند. کافئین و مواد معدنی سودمند موجود در قهوه هم سبب استقامت و درخشندگی موها می‌شود.

دستور کار رنگ موی تیره

  • قهوه‌ی آسیاب‌شده: ۲ تا ۳ قاشق سوپ‌خوری
  • نرم‌کننده‌ی مو های خشک: ۱۴۰ الی ۲۲۰ گرم (این نرم‌کننده Leave-in Conditioner نام دارد که بهره گیری از آن پس از دوش گرفتن و خشکاندن موها، تا حمام بعدی موها را لطیف نگه می‌دارد).

مقدار دقیق، به ارتفاع و رنگ‌پذیری موی شما بستگی دارد.

یک لیوان قهوه‌ی غلیظ تهیه کنید، اجازه بدید دم بکشد و بعد از آن در یخچال بگذارید تا سرد شود. نرم‌کننده را با قهوه‌ی آسیاب‌شده ترکیب نمایید و قهو‌ی دم‌کشیده‌ی سردشده را هم به آن افزایید. محلول را روی مو های خشک بمالید و یک ساعت منتظر مانید، بعد از آن موهایتان را بشویید. برای تثبیت رنگ در حما‌م‌های بعدی از جوشانده‌ی قهوه بهره گیرید.

مدت وقتی که رنگ روی موهایتان می‌‌ماند، روی رنگ نهایی اثر دارد. برای رسیدن به ته‌رنگ سرخ بنگلادشی می‌توانید کاکائو یا تمشک افزایید. برای رسیدن به رنگ تیره، جوشانده‌ی پوست درخت بلوط یا صنوبر را با محلول ترکیب کنید.

راهنمایی

برای استقامت موها هر روز ۵ دقیقه موهایتان را در هوای آزاد شانه بزنید. برای ازدیاد تراکم موها هم از روغن کرچک بهره گیرید.

رنگ‌موی طبیعی برای مو های بلوند

تصویر سه روش برای رنگ کردن موها با مواد طبیعی

علتی ندارد برای حفظ خوشگلی مو های بلوندتان به نگه‌دارنده‌های شیمیایی روی بیاورید. طبیعت هدیه‌ای از جانب ایزد است که همان رنگ موی زیبا و نورانی را برایتان به ارمغان می‌آورد.

دستور کار رنگ موی بلوند

  • گل بابونه: ۲ تا ۴ قاشق سوپ‌خوری؛
  • عسل: ۳ قاشق سوپ‌خوری؛
  • لیمو: نصف یا یک عدد کامل.

مقدار دقیق، به ارتفاع مو و رنگ‌پذیری موی شما بستگی دارد.

گل‌های بابونه را در ظرف آب جوش بریزید و یک ساعت بگذارید تا دم بکشد. عسل و آب‌لیمو را در آن بریزید. مواد را به‌خوبی بایکدیگر ترکیب نمایید و در راستای طولی روی موهایتان بمالید. روی موها پوشش بکشید و در حوله بپیچید تا گرم بماند. پس از یک ساعت موهایتان را با آب گرم و نرم‌کننده بشویید.

برای رسیدن به رنگ طلاییِ گرم، باید پودر ریشه‌ی ریواس به آن افزایید. چنانچه می‌خواهید موهایتان به روشن‌ترین رنگ امکان پذیر مبدل شود، باید دارچین و زنجفیل به مواد بیفزایید.

متوجه باشید که رنگ‌های طبیعی گاهی موها را خشک می‌کنند. برای پیش گیری از خشکی مو از مایع درون آلوئه‌ورا یا روغن زیتون، روغن نارگیل و روغن تخم کتان بهره گیرید.

--نظرات شما مايه دلگرمى ماست--

نگارنده: تورج ب.

آرایش و زیبایی در بخش دنیای مد و زیبایی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای که بر مه کشی از عنبر سارا چوگان ««« »»» مضطرب حال مگردان من سرگردان راسه راهکار برای رنگ کردن مو ها با مواد طبیعی


TT / 216 --- TP / 27%گردآوری شده توسط : تورج ب.
تاریخ گردآوری : 2017-10-10
در دسته بندی : موها
برچسب ها : طبیعی
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :