رباتی که با عرق کردن سرد می شود

رباتی که با عرق کردن خنک می شود

محققان ژاپنی ربات انسان نمایی تهیه کرده اند که خلال ورزش، عرق می کند؛ توانایی تعریق در این ربات، سازوکاری برای سرد نگه داشتن آن است.
تصویر و عکس رباتی که با عرق کردن سرد می شود
زیاد شدن دما در بدن انسان ها و ربات ها هنگام کار، وجه مشترک آنها است.
اما محققان ژاپنی رباتی دیزاین کرده اند که برای سرد ماندن 'عرق' می کند و این سازوکار یاری میرساند که ربات برای 11 دقیقه پشت سرهم روی زمین تمرین ورزشی شنا (پرس سینه) به انجام رساند و موتورهایش نسوزد.
ساختار اسکلتی این ربات به نام 'کنگورو' به نحوی دیزاین شده است که آب قادر هست درون لایه های متخلخل چارچوب آن نفوذ کند و در نهایت با تبخیر آب، 180 موتور آن سرد شوند.
محققان دانشگاه توکیو به دنبال یک روش راهبردی برای اضافه کردن سیستم سرد کننده به ربات انسان نمای خود بودند که 123 پوند (55.79 کیلوگرم) وزن و 5 فوت و 7 اینچ (یک متر و 70 سانت) بلندی دارد. آنها متوجه شدند که ساختار این ربات را می توان به نحوی اصلاح کرد که کل سیستم به روشی مشابه پوست انسان سرد شود.
اسکلت کنگورو – یا چارچوب فلزی – از آلومینیوم ساخته و هر 'استخوان' با بهره گیری از یک لیزر چاپ شده است.
استخوان ها در بر می داری دیزاین لایه های متخلخل لانه زنبوری هستند که آب را نگاه می دارند و هنگامی که ربات سخت فعالیت میکند و دمای به اصطلاح بدن آن افزایش کشف میکند، این آب آزاد می شود.
آب بعد از رها سازی از یک پمپ در لایه متخلخل داخلی استخوان ها، به یک منطقه متخلخل تر در نزدیکی سطح چارچوب حرکت می کند اما در آنجا به مکان اینکه روی زمین بچکد، تبخیر می شود.
محققان متوجه شدند که این سیستم تازه سه برابر خوب تر از سازوکارهای مرتبط دیگری همچون سرد کننده هوا و یا سیستم چرخش آب درون این کانال داخلی عمل می کند، اما رادیوتورهای باستانی و یا فن ها که در بسیاری از سیستم ها پیدا میشوند، اثرگذار تر هستند.

براى بالا بردن سطح کيفى، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد

گردآورنده: سارا ب.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

روزگاری شد که در ميخانه خدمت می‌کنم
««« »»»
در لباس فقر کار اهل دولت می‌کنم

رباتی که با عرق کردن سرد می شود

TT / 56 — TP / 17%

نظر دهید