رسول؛ محرم تازه سپاهان

رسول؛ محرم جدید سپاهان

دیدار برابر ذوب‌اهن آخرین سکانس‌های حضور محرم نویدکیا در مخلوط تیم سپاهان بود و حالا برادر او در این تیم جایگزین او به حساب مییاید.

به گزارش "ورزش‌سه"، هفته هشتم مسابقات لیگ برتر غیر از نتایجی که در انتهای آن حاصل شد، یک اتفاق مخصوص را در دل خود داشت و آن هم وداع محرم نویدکیا بازیکن پرسابقه تیم سپاهان از جهان فوتبال بود. قهرمانی نخست سپاهان در لیگ برتر مصادف با اولین سال کاپیتانی محرم نویدکیا در قدرت نوظهور فوتبال کشورمان بود، تا این بازیکن را تبدیل به جوانترین بازیکی کند که با بازوبند کاپیتانی قهرمان لیگ برتر شده است. این قهرمانی تنها آغازی بر افتخارات بی شمار شماره 4 دوست داشتنی فوتبال اصفهان و تیم سپاهان بود. محرم بعد از این قهرمانی کامیاب به کسب چهار عنوان قهرمانی دیگر در لیگ برتر کشورمان همراه با سپاهان شد؛ چهار عنوان قهرمانی جام حذفی، نائب قهرمانی آسیا و مقام پنجمی جام باشگاه های جهان از دیگر افتخارات محرم نویدکیا در تیم سپاهان بود تا با تمامی این افتخارات به پله اخر و دیدار مقابل ذوب‌اهن برسد؛ مکانی که برای همیشه با جهان حرفه ای فوتبال وداع کرد.


محرم نویدکیا در سال های انتهایی با توجه به معضلات بدنی که با ان دست و پنجه نرم می کرد، کمتر به عنوان بازیکن عمده به کار گرفته میشد و بیشتر از نام محرم نویدکیا نام برادرش رسول نویدکیا شنیده میشد. رسول نویدکیا برخلاف محرم که فوتبال خود را از سپاهان شروع کرد و در سپاهان به پایان رساند ( به جز دوره کوتاه حضور در فوتبال آلمان) بیشترین زمان هنرپیشگی خود را در تیم صنعت نفت آبادان به اتمام رساند. رسول فوتبال خود را از سپاهان شروع کرد و سپس در تیم های مس کرمان، سپاهان نوین، صنعت نفت و نفت تهران بازی کرد تا دوباره به اصفهان و تیم سپاهان برسد. زمان درخشش او در فوتبال کشورمان مربوط به زمان حضور او در صنعت نفت آبادان می شود که در 94 بازی برای این تیم به میدان رفت و 11 گل به ثمر رساند و به لطف همین درخشش به تیم نفت تهران رسید؛ نفتی که یک دوره خوب و با ثبات را میگذراند و برای این بازیکن فرصت غنیمتی برای درخشش به حساب میامد. رسول در تیم نفت تهران 27 بازی به انجام رساند و 4 گل به ثمر رساند و با توجه به توصیه هایی که به او رسیده بود، بر آن شد تا دوباره به خانه برگردد و در کنار برادر خود به فوتبال ادامه دهد.


بیرون رفتن از سایه سنگین محرم؛


رسول نویدکیا در دومین حضور خود در سپاهان بازیکنی سرحال تر و قبراق تر از برادرش نمایان کرد و همین موضوع باعث شد تا خیلی از تیم ها مثل استقلال برای ترمیم نقاط خط میانی خود به فکر به خدمت گرفتن این بازیکن بیفتند، ولی درنهایت این بازیکن ترجیح داد تا در تیم سپاهان باقی بماند.


نویدکیای کوچک به مانند محرم هم قدرتمندی بازی در پست هافبک پاسداری ای را دارد و هم هافبک تهاجمی؛ ویسی سرمربی تیم سپاهان در بازی های لیگ شانزدهم به تناوب از این بازیکن در هر دو پست بهره برده است، ولی بیشتر ترجیح ویسی این بوده تا از رسول در کنار میلاد سرلک و به عنوان هافبک پاسداری ای بهره ببرد. هر چندین که در دیدار برابر استقلال خوزستان که رسول به عنوان بازیکن پشت مهاجمین مورد استفاده قرار داده شد کامیاب شد بازی خوبی را پیشنهاد کند و یک گل خوشگل هم به ثمر برساند.


دیدار برابر ذوب‌اهن با وداع محرم نویدکیا از جهان فوتبال همراه بود و حالا تیم سپاهان مانند بسیاری از سال های گذشته تنها یک بازیکن به نام نویدکیا دارد و با وداع محرم از این پس تنها نام رسول نویدکیا در میدان به گوش خواهد رسید.


اگرچه کارنامه و سطح فنی محرم نویدکیا بالاتر از برادر خود بود و رسول در این سال ها زیر سایه محرم واقع بود ، اما در محضر دوم این برادر کوچولوتر بود که بیشتر در برنامه های تیمی و تاکتیکی مربیان سپاهان قرار می‌گرفت و اکنون هم رسول نویدکیا یکی از چهره های پرامید ویسی برای بازگرداندن تیم به مسیر درست به حساب مییاید.


رسول تا بازی سوم برابر استقلال خوزستان و پیش از بازگشت حاج‌صفی کاپیتان با بازوبند کاپیتانی به میدان می رفت و حالا با وداع برادر بزرگتر رسول نویدکیا به عنوان کاپیتان و رهبر دوم سپاهانی ها بعد از حاج‌صفی عمل خواهد کرد.


---با تشکر از انتخاب شما---

تهیه از : بهگل ف.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بی معرفت مباش که در من يزيد عشق ««« »»» اهل نظر معامله با آشنا کنندرسول؛ محرم تازه سپاهان


TT / 100 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : بهگل ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ورزشی
برچسب ها : رسول , سپاهان

مطالب مرتبط