وقت آن رسیده که اشغال فلسطین پایان یابد/ تصمیم یونسکو سیلی محکمی به صورت اسرائیل است

وقت آن رسیده که اشغال فلسطین پایان یابد/ تصمیم یونسکو سیلی محکمی به صورت اسرائیل است

مفتی فلسطین نقل کرد: تصمیم یونسکو مبنی بر اسلامی بودن قدس شرقی به منزله گامی برای بازگرداندن حق با صاحبان آن و سیلی محکمی به صورت اسرائیل اشغالگر بود.

به گزارش سرویس نگاه کن الملل خبرگزاری «حوزه»، شیخ محمد حسین مفتی قدس که برای شرکت در کنفرانس جهانی افتاء به مصر مسافرت کرده نقل کرد: تصمیم یونسکو مبنی بر اسلامی بودن قدس شرقی به منزله گامی برای بازگرداندن حق به صاحبان آن و سیلی محکمی به صورت اسرائیل اشغالگر بود.

وی اضافه کرد: این تصمیم یونسکو بسیار اهمیتی می دارد به مخصوص در این مرحله دشوار که مسجدالاقصی با خطرناک ترین و شدیدترین حملات صهیونیست ها روبرو است و از این رو ضروری است تصمیم یونسکو هرچه زودتر عملی و اجرایی شود.

مفتی فلسطین در ادامه سخنان خود در رابطه با دعوت شهرک نشین ها و گروه های گوناگون یهودیان افراطی برای ورود به مسجدالاقصی هشدار داد و اضافه کرد: اکنون توپ در زمین کشورهای عربی و اسلامی است و ضروری است تمام کشورهای عربی از تمام راه های سیاسی و دیپلماتیک برای پایان دادن به اشغال فلسطین بهره گیرند و صهیونیست ها را از هتک حرمت ساحت مسجدالاقصی بازبدارند.

وی خاطر نشان کرد: زمان آن رسیده که همه ما به اشغالگری صهیونیست ها که از سال 1967 آغاز شده پایان دهیم و بر خرافات و خیالات آنها در رابطه با مالکیت قدس خط بطلان بکشیم.

شیخ حسین از جامعه نگاه کن الملل و تمام مؤسسات حقوق بشر درخواست به تصمیم یونسکو مبنی بر اسلامی بودن مسجد الاقصی دقت دارند و از آن حمایت کنند و به اشغالگران فشار بیاورند تا دست از اشغالگری بردارند و شهر قدس و مقدسات اسلامی را به حال خود ول کنند و از یهودی سازی قدس دست بردارند.

_____________________

گردآوری از : پويا ط.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دوستان عيب نظربازی حافظ مکنيد ««« »»» که من او را ز محبان شما می‌بينموقت آن رسیده که اشغال فلسطین پایان یابد/ تصمیم یونسکو سیلی محکمی به صورت اسرائیل است


TT / 44 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : پويا ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : یونسکو
برچسب ها : اشغال , سیلی , اسرائیل , یابد , فلسطین , محکمی

مطالب مرتبط