رعایت استاندارد نیاز بازارهای خارجی و سودآوری را تضمین می کند

رعایت استاندارد نیاز بازارهای خارجی و سودآوری را تضمین می کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: با رعایت استانداردها نیاز بازارهای داخلی و خارجی و سودآوری نیز تضمین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، حسین فیروزی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد و تجلیل از واحدهای تولیدی و شرکت های خدماتی برتر استان که در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد، اظهار داشت: نهادینه کردن فرهنگ استاندارد در سطح جامعه رسالت بسیار مهمی است و کسانی که موضوع انسجام درونی و کارآیی ملی را با ارزش به سر انجام می رسانند وظیفه مهمی دارند.

وی گفت: یکی از مهم ترین فرازهای سیاست کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی موضوع درون زا و برون گرایی اقتصاد است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان تصریح کرد: مسئله برون زایی اقتصاد کشور به این معناست که از سرمایه های مالی به بهترین شیوه برای تولید و خدمات و رعایت استاندارد استفاده شود و محصولات باکیفیت تولید کنیم و آن وقت ما در آن سوی مرزها خریدار داریم.

نهادینه کردن فرهنگ استاندارد وظیفه همگانی و ملی است

وی با قدردانی از زحمات کسانی که در عرصه استاندارد سازی کالا و خدمات کشور گام بر می دارند، گفت: مسئله استانداردسازی در زمینه کالا و خدمات فقط وظیفه سازمان استاندارد نیست بلکه وظیفه همگانی و ملی است و همه بخش های فعال در جامعه در عرصه تولید خدمات لازم است آن را رعایت کنند.

فیروزی افزود: معیارهای لازم برای کیفیت بخشی و بهبود کیفیت کالا وجود دارد و اگر این امر اتفاق بیفتد فرهنگ استاندارد در کشور نهادینه می شود.

وی اظهار کرد: کشورمان با وجود 80 میلیون نفر جمعیت و با داشتن فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی و معیارهای لازم اخلاقی، ایمانی و انسانی برای اینکه منادی صلاح باشیم و در زمینه کارآیی تولید سرآمد باشیم اینها نیازمند رعایت همه موازین استاندارد در بخش های مختلف جامعه است.

واحد تولیدی شیر پارک آرا سنندج نشان ملی استاندارد دریافت کرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان به موفقیت واحد تولیدی شرکت تولیدکننده شیر در استان و گرفتن نشان ملی استاندارد اشاره کرد و گفت: شرکت شیر پاک آرای سنندج به خاطر کیفیت محصولات لبنی خود توانست نشان ملی استاندارد را دریافت کند و این امر نشان دهنده این است که نیروهای آن کارآمد هستند و از زمان تهیه شیر از دامداران تا زمان عرضه محصولات انرژی خوبی برای ارائه خدمات مطلوب هزینه می کنند.

وی گفت: زمانی که محصولات یک واحد تولیدی باکیفیت باشد هزینه ها پایین می آید و در بین مردم اعتبار و اعتماد را جلب و از طرف دیگر سلامتی مصرف کننده کالا را نیز تضمین می کنند.

نهادینه کردن فرهنگ استاندارد یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان تصریح کرد: در پروسته تولید کالا و خدمات هم فرآورد کننده و هم تولید کننده و هم مصرف کننده کالا سود می برند.

وی گفت: رعایت استاندارد به معنای تضمین سودآوری، تضمین انسجام ملی و تامین نیاز بازارهای خارجی است و یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی نهادینه کردن فرهنگ استاندارد در بین سطوح مختلف جامعه و مردم است.

گفتنی است؛ اداره کل استاندارد استان کردستان دارای 68 نفر پرسنل شامل 46 مرد و 22 زن است.

______________________

گردآوری از : رامين ژ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بيا که بلبل مطبوع خاطر حافظ ««« »»» به بوی گلبن وصل تو می‌سرايد بازرعایت استاندارد نیاز بازارهای خارجی و سودآوری را تضمین می کند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : رامين ژ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : تضمین

مطالب مرتبط